Posiadacze zwierząt gospodarskich lub osoby prowadzące produkcję zwierzęcą, mają możliwość objęcia swojego inwentarza żywego ubezpieczeniem. Co obejmuje ochrona w ramach takiej umowy i w przypadku jakiś szkód zadziała polisa?
Na początku warto wyjaśnić jakie gatunki są zaliczane do zwierząt gospodarskich. Wszelkie informacje na ten temat znajdziemy w Ustawie z dnia 10 grudnia 2020 roku o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich. Jednak w dużym skrócie można powiedzieć, że zwierzęta gospodarskie to takie, które utrzymywane są w gospodarstwie rolnym lub utrzymywane na fermie przemysłowej w celu:
W naszym kraju zaliczają się do nich gatunki koniowate (np. konie i osły), bydło domowe, drób (np. kury, kaczki i gęsi) oraz świnie. Ale to nie wszystko. Zwierzętami gospodarskimi są również indyki, owce, kozy, zwierzęta futerkowe (np. lisy, norki, nutrie czy króliki), a także pszczoły miodne oraz niektóre zwierzęta jeleniowate utrzymywane w warunkach fermowych do pozyskiwania mięsa, skór (np. jelenie szlachetne, daniele).
Z uwagi na to, że na ostateczną cenę polisy wpływa kilka czynników, wysokość składki poznamy np. po kontakcie z agentem ubezpieczeniowym. Specjalista dokona indywidualnej kalkulacji składki ubezpieczeniowej dla prowadzonej przez nas produkcji, dzięki czemu poznamy dokładny koszt umowy. Co więcej, pomoże nam także w wyborze odpowiedniego zakresu ubezpieczenia.
Przykładowo w Compensie możemy ubezpieczyć:
Ubezpieczenie zwierząt gospodarskich może obejmować ochroną różnego rodzaju szkody powstałe w wyniku anomalii pogodowych oraz zdarzeń losowych. Polisa zadziała przede wszystkim w takich sytuacjach, jak:
Zakres ochrony ubezpieczenia może obejmować dodatkowo także szkody powstałe w wyniku działania dymu lub sadzy, fali uderzeniowej albo uboju na skutek wyżej wymienionych zdarzeń. Pełną informację o zakresie ubezpieczenia zwierząt gospodarskich znajdziemy z zapisach OWU. A w przypadku wątpliwości warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który udzieli nam odpowiedzi na wszystkie nasze pytania.
Jeżeli chcemy wykupić ubezpieczenie zwierząt gospodarskich na korzystnych warunkach, warto rozważyć ubezpieczenia rolnicze oferowane przez Compensę. Szeroki zakres ochrony w ramach ubezpieczeń rolniczych pozwala na objecie zwierzę gospodarskich ochroną ubezpieczeniową przed konsekwencjami szkód powstałych zarówno w wyniki działania ognia, jak też innych zdarzeń losowych. Ubezpieczyciel oferuje również możliwość dobrowolnego ubezpieczenia maszyn i sprzętu rolniczego, materiałów i zapasów, ruchomości domowych, a także urządzeń elektronicznych znajdujących się w gospodarstwie rolnym. Dzięki temu ubezpieczeniu jesteśmy w stanie jedną polisą kompleksowo zabezpieczyć swoje mienie.
Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…