Posiadacze zwierząt gospodarskich lub osoby prowadzące produkcję zwierzęcą, mają możliwość objęcia swojego inwentarza żywego ubezpieczeniem. Co obejmuje ochrona w ramach takiej umowy i w przypadku jakiś szkód zadziała polisa?
Na początku warto wyjaśnić jakie gatunki są zaliczane do zwierząt gospodarskich. Wszelkie informacje na ten temat znajdziemy w Ustawie z dnia 10 grudnia 2020 roku o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich. Jednak w dużym skrócie można powiedzieć, że zwierzęta gospodarskie to takie, które utrzymywane są w gospodarstwie rolnym lub utrzymywane na fermie przemysłowej w celu:
W naszym kraju zaliczają się do nich gatunki koniowate (np. konie i osły), bydło domowe, drób (np. kury, kaczki i gęsi) oraz świnie. Ale to nie wszystko. Zwierzętami gospodarskimi są również indyki, owce, kozy, zwierzęta futerkowe (np. lisy, norki, nutrie czy króliki), a także pszczoły miodne oraz niektóre zwierzęta jeleniowate utrzymywane w warunkach fermowych do pozyskiwania mięsa, skór (np. jelenie szlachetne, daniele).
Z uwagi na to, że na ostateczną cenę polisy wpływa kilka czynników, wysokość składki poznamy np. po kontakcie z agentem ubezpieczeniowym. Specjalista dokona indywidualnej kalkulacji składki ubezpieczeniowej dla prowadzonej przez nas produkcji, dzięki czemu poznamy dokładny koszt umowy. Co więcej, pomoże nam także w wyborze odpowiedniego zakresu ubezpieczenia.
Przykładowo w Compensie możemy ubezpieczyć:
Ubezpieczenie zwierząt gospodarskich może obejmować ochroną różnego rodzaju szkody powstałe w wyniku anomalii pogodowych oraz zdarzeń losowych. Polisa zadziała przede wszystkim w takich sytuacjach, jak:
Zakres ochrony ubezpieczenia może obejmować dodatkowo także szkody powstałe w wyniku działania dymu lub sadzy, fali uderzeniowej albo uboju na skutek wyżej wymienionych zdarzeń. Pełną informację o zakresie ubezpieczenia zwierząt gospodarskich znajdziemy z zapisach OWU. A w przypadku wątpliwości warto skontaktować się z agentem ubezpieczeniowym, który udzieli nam odpowiedzi na wszystkie nasze pytania.
Jeżeli chcemy wykupić ubezpieczenie zwierząt gospodarskich na korzystnych warunkach, warto rozważyć ubezpieczenia rolnicze oferowane przez Compensę. Szeroki zakres ochrony w ramach ubezpieczeń rolniczych pozwala na objecie zwierzę gospodarskich ochroną ubezpieczeniową przed konsekwencjami szkód powstałych zarówno w wyniki działania ognia, jak też innych zdarzeń losowych. Ubezpieczyciel oferuje również możliwość dobrowolnego ubezpieczenia maszyn i sprzętu rolniczego, materiałów i zapasów, ruchomości domowych, a także urządzeń elektronicznych znajdujących się w gospodarstwie rolnym. Dzięki temu ubezpieczeniu jesteśmy w stanie jedną polisą kompleksowo zabezpieczyć swoje mienie.
Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
PZU wystartował z nową kampanią w ramach, której zachęca kierowców do kompleksowego ubezpieczania samochodu. Ubezpieczyciel…
Doświadczenie pokazuje, że w obecnych czasach ubezpieczenie grupowe dla firm stanowi nie tylko standard w większych organizacjach, ale również skuteczne…
Część z nas z dużym wyprzedzeniem rezerwuje wyjazdy turystyczne na urlop. Niestety na długo przed…
Ubezpieczenie na wypadek poważnych chorób to produkt, który gwarantuje nam wypłatę pieniędzy np. na leczenie…
Już po raz trzeci ochotnicy z Europ Assistance Polska brali udział w akcji Operacja Czysta…
Każdego dnia jesteśmy narażeni na różne wyzwania i zagrożenia. Niestety do nieszczęśliwego wypadku może dojść…