Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ruszył w dniu wczorajszym z kampanią pod hasłem: „Pewne rzeczy najlepiej robić samemu”. Celem akcji jest zachęcanie kierowców, właścicieli pojazdów do pobrania z sieci ich własnej historii ubezpieczenia OC z ogólnopolskiej bazy polis. Dzięki temu właściciel pojazdu otrzyma z Funduszu tę samą wiedzę jaką mają ubezpieczyciele.
Jak podkreśla Elżbieta Wanat-Połeć, prezes UFG kampania ma uświadomić kierowcom jak ważna jest ich historia ubezpieczenia: „ Nasza kampania pod hasłem „Pewne rzeczy najlepiej robić samemu” ma na celu uświadomienie kierowcom, że warto samemu sprawdzać swoją historię ciągłości OC lub historii szkód z tego ubezpieczenia. Co ważne pobranie tej historii jest bezpłatne i dostępne dla wszystkich właścicieli pojazdów zarejestrowanych w Polsce”.
Aby sprawdzić historie ubezpieczenia, wystarczy zarejestrować się na portalu UFG www.ufg.pl i założyć konto. Zaraz po weryfikacji tożsamości przez Fundusz należy konto aktywować i pobrać online historię swojego OC.
UFG przykłada ogromną wagę do jakości danych w bazie polis. Jak podkreśla Sława Cwalińska-Weychert, wiceprezes UFG warto sprawdzić swoje dane, czasami bowiem zdarzają się drobne nieścisłości: „ W ostatnich latach uruchomione zostały specjalne programy umożliwiające ubezpieczycielom korekty danych w bazie, których niezgodność zgłosili sami ubezpieczeni lub wykryliśmy je w Funduszu. Baza jest żywym systemem, stale uaktualnianym i sporadycznie mogą pojawić się rozbieżności między danymi przesłanymi przez ubezpieczycieli do bazy, a stanem faktycznym znanym właścicielowi pojazdu – wyjaśnia. Warto zatem sprawdzić czy wszystkie dane w bazie UFG są kompletne, np. czy ubezpieczyciele zaraportowali wszystkie polisy danego kierowcy (co ma wpływ na wyliczenie lat bezszkodowej jazdy). Zdarzają się również sytuacje, gdy auto zmieniło właściciela, ale osoba sprzedająca nie zgłosiła tego do firmy ubezpieczeniowej i w rezultacie wypadki spowodowane przez nowego właściciela przypisywane są – poprzedniemu. W przypadku ujawnienia niezgodności danych – należy wyjaśnić je bezpośrednio u ubezpieczyciela, który przesłał tę informację do bazy UFG, gdyż tylko on ma odpowiednią dokumentację, możliwość poprawienia danych i przesłania do bazy polis – dokonanej korekty”.
Przypomnijmy, że w Polsce jest ponad 21 milionów pojazdów, których właściciele muszą nabyć każdego roku polisę odpowiedzialności cywilnej. Przy wyliczaniu składki za nią – ubezpieczyciele sprawdzają w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych UFG – historię ubezpieczenia danego kierowcy. W szczególności sprawdzają liczbę spowodowanych przez niego szkód i wypadków komunikacyjnych oraz wysokość wypłaconych odszkodowań. W zależności od tej historii – stosują odpowiednie zwyżki bądź zniżki składki za OC na kolejny rok. Baza UFG zasilana jest danymi od wszystkich ubezpieczycieli oferujących polisy komunikacyjne. Mają oni ustawowy obowiązek przesyłania do Funduszu informacji o sprzedanych polisach i wypłaconych z nich odszkodowaniach.
Źródło: www.motoryzacja.interia.pl www.ufg.pl
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…