UNIQA otrzymała nagrodę Grand Prix w konkursie Laur Klienta 2023 w kategorii ubezpieczenia turystyczne. Warto dodać, że konsumenci biorący udział w ankiecie w każdej kategorii mogą oddać tylko jeden głos na ulubiony produkt, markę lub usługę.
Głosami konsumentów UNIQA otrzymała nagrodę Grand Prix w konkursie Laur Klienta 2023 w kategorii ubezpieczenia turystyczne. Wyróżnienie to otrzymują firmy, które w konkursie Laur Klienta w ciągu ostatnich trzech lat są wskazywane przez konsumentów jako godne zaufania, zajmując wysokie pozycje w plebiscycie. Ankietowani oddają swoje głosy przez telefon i internet, a ostateczna ocena o przyznaniu tytułu dokonywana jest przez komisję konkursową. To ona analizuje popularność marki i weryfikuje oddane w badaniach głosy.
– Bardzo nas cieszy ta nagroda, bo podstawą jej przyznania są głosy konsumentów. Mamy elastyczny produkt, który każdy może dopasować do swoich potrzeb, w zależności od kierunku i charakteru podróży – wyjaśnia Magdalena Oszczak, dyrektor Działu Ubezpieczeń Turystycznych w UNIQA.
Dostępne w ofercie UNIQA ubezpieczenie turystyczne UNIQA oferowane jest w czterech elastycznych wariantach różniących się od siebie zakresem oraz sumami ubezpieczenia. W zależności od wybranej opcji ochrona ubezpieczeniowa obejmuje takie zdarzenia jak nagłe zachorowanie, nieszczęśliwy wypadek, utrata lub opóźnienie bagażu, opóźnienie lotu, szkody z OC wyrządzone za granicą zarówno w życiu prywatnym, jak i podczas uprawiania sportu, koszty ratownictwa, pomoc prawna za granicą, kradzież gotówki, zamknięcie narciarskich tras zjazdowych, kradzież mienia w miejscu zamieszania podczas wyjazdu, rezygnacja z wyjazdu z powodu wielu zdarzeń losowych ubezpieczonego lub jego bliskich.
– W ostatnim czasie wzmocniliśmy nasze ubezpieczenie turystyczne, zarówno rozszerzając zakres ochrony, jak i zwiększając sumy ubezpieczenia, które dziś przekraczają nawet milion zł. Dzięki temu potencjalne szkody, np. te związane z zachorowaniem lub nieszczęśliwym wypadkiem, mogą zostać w pełni pokryte także w krajach, w których usługi medyczne są drogie – dodaje Magdalena Oszczak.
Ubezpieczyciel przypomina, że w niektórych krajach koszty leczenia, np. pobytu w szpitalu, mogą być bardzo wysokie. Na przykład w Austrii 3-dniowy pobyt w szpitalu z diagnostyką po urazie, bez operacji, to koszt ok. 2 tys. euro. Z kolei koszty ratownictwa na stoku mogą wynieść nawet kilka tysięcy euro, a transport ubezpieczonego po leczeniu szpitalnym za granicą, np. z Włoch do Polski, to wydatek sięgający nawet 30 tys. zł. Dlatego na terenie Europy warto wybrać sumę ubezpieczenia w przedziale od 50 tys. do 100 tys. euro, a poza Europą powyżej 150 tys. euro.
Organizatorem konkursu Laur Klienta jest redakcja Stron Biznesu, dodatku promocyjno-informacyjnego ukazującego się w Dzienniku Gazecie Prawnej, i Stron Rynku w Gazecie Wyborczej. Tegoroczna edycja jest 19. w historii konkursu.
Źródło: UNIQA
Część z nas z dużym wyprzedzeniem rezerwuje wyjazdy turystyczne na urlop. Niestety na długo przed…
Ubezpieczenie na wypadek poważnych chorób to produkt, który gwarantuje nam wypłatę pieniędzy np. na leczenie…
Już po raz trzeci ochotnicy z Europ Assistance Polska brali udział w akcji Operacja Czysta…
Każdego dnia jesteśmy narażeni na różne wyzwania i zagrożenia. Niestety do nieszczęśliwego wypadku może dojść…
PZU uprościł proces sprzedaży gwarancji ubezpieczeniowych. Ubezpieczyciel wdrożył program Małe Gwarancje, który skierowany jest do…
Szybszy dostęp do lekarzy i szeroki zakres badań – z tym większości z nas kojarzą…