Warta rozbudowała swoją ofertę grupowego ubezpieczenia na życie o Program Edukacja. Produkt skierowany jest do pracowników sektora edukacji i oferuje im kompleksową ochronę w zakresie zdrowia. To już kolejna nowość, która została wprowadzona przez ubezpieczyciela w ramach oferty grupowych ubezpieczeń na życie.
Oferowany przez ubezpieczyciela produkt Warta Ekstrabiznes Plus stanowi aktualnie jeden z najbardziej popularnych grupowych ubezpieczeń na życie. Polisa zapewnia kompleksową ochronę między innymi w przypadku poważnych zachorowań, pobytu w szpitalu czy operacji. Teraz, wychodząc naprzeciw potrzebom pracowników oświaty, ubezpieczyciel rozszerzył zakres tego grupowego ubezpieczenia na życie o dodatkowe ryzyka. W ramach Programu Edukacja do katalogu poważnych zachorowań Warta wprowadziła choroby aparatu mowy, które często dotykają osoby pracujące w sektorze edukacji. W przypadku wystąpienia tego typu schorzenia ubezpieczony może liczyć na wypłatę pieniędzy. Dodatkowo, w przypadku wydania przez Państwowego Inspektora Sanitarnego decyzji o wystąpieniu choroby zawodowej ubezpieczony otrzyma wypłatę z tytułu niezdolności do pracy w zawodzie nauczyciela.
Zakres ubezpieczenia może być rozszerzony także o szereg zdarzeń dotyczących kobiet (np. operacje i nowotwory ginekologiczne, pobyt w szpitalu w przypadku powikłań ciąży czy otwarty katalog operacji). Ma to szczególne znaczenie, w związku z faktem, że większość nauczycieli w Polsce to kobiety.
– Sektor edukacji od dawna jest dla nas ważną częścią rynku ubezpieczeń grupowych, zarówno ze względu na jego pracowników, jak i ich podopiecznych. Z tego powodu, zdecydowaliśmy się na poszerzenie naszej oferty, tworząc dedykowany zakres ochrony w ramach Programu Edukacja. Zaczynamy od dodania do oferty ryzyk bezpośrednio związanych z pracą nauczycieli – choroby aparatu mowy. Warto również wspomnieć o bogatej ofercie majątkowej, którą będziemy oferować na preferencyjnych warunkach wraz z Programem Edukacja. Będzie on dostępny w ramach uproszczonego procesu sprzedażowego – Marek Twardowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów w TUnŻ Warta.
Jak możemy przeczytać, nowa oferta skierowana jest do placówek zatrudniających od 3 do 100 osób i działających w ramach kodu PKD 85, który obejmuje przedszkola, szkoły podstawowe, średnie, wyższe, ale również szkoły językowe czy szkoły tańca. Co ważne, w ramach Programu obowiązuje ujednolicona taryfa dla wszystkich klientów – nie jest brana pod uwagę liczba pracowników i struktura wiekowa.
Warto podkreślić, że pracownicy placówek edukacyjnych mogą także skorzystać z innych, nowych produktów dostępnych w ofercie ubezpieczyciela. Jest to ubezpieczenie zdrowotne Warta Zdrowie, wprowadzone przez ubezpieczyciela we współpracy z firmą LUXMED albo Warta Telezdrowie. Poszerzają one ofertę o usługi medyczne, ułatwiając np. dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu lub specjalisty.
Źródło: WARTA
Okazuje się, że bez względu na koniunkturę na rynku pracy, grupowe ubezpieczenia pozostają jednym z…
Okulary korekcyjne to dla wielu dzieci codzienność, a dla rodziców niemały wydatek. Niestety czasami wystarczy…
600 tysięcy złotych – tyle wynosi rekordowa kara, jaką Rzecznik Finansowy nałożył na DallBogg. Z…
Rosnąca popularność wyjazdów wymaga nowoczesnych rozwiązań w zakresie ubezpieczeń. Colonnade odpowiada na te potrzeby, oferując…
Podróż samochodem to nie tylko przyjemność, ale też ryzyko nieoczekiwanych problemów na drodze. W takich…
Polski rynek ubezpieczeń cyfrowych zyskuje na znaczeniu. Trasti, insurtech działający głównie w Polsce, właśnie pozyskał…