„Gazeta Ubezpieczeniowa” wyróżniła TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych za podpisanie umowy o strategicznej współpracy ze światowym liderem ubezpieczeń dla cywilnego sektora jądrowego Nuclear Risk Insurers i podjęcie przygotowań do utworzenia poolu ubezpieczeniowego dla energetyki atomowej w Polsce.
Gazeta branżowa uznała za „Inicjatywę Roku” podpisanie przez TUW PZUW historycznej umowy o współpracy w ubezpieczeniach cywilnej energetyki jądrowej. Ubezpieczyciel zawarł ją ze światowym liderem ubezpieczeń dla cywilnego sektora jądrowego Nuclear Risk Insurers. Firmę doceniono także za podjęcie przygotowań do utworzenia poolu ubezpieczeniowego dla energetyki atomowej w Polsce.
– Nie boimy się trudnych wyzwań, a rozwój energetyki jądrowej w Polsce będzie w kolejnych latach jednym z najważniejszych także dla branży ubezpieczeniowej. Mamy ambicję stać się agregatorem ubezpieczeniowego poolu atomowego, który zapewni ochronę planowanym projektom w tej dziedzinie. Liczymy na współpracę innych ubezpieczycieli, dlatego cieszymy się, że ważna branżowa „Gazeta Ubezpieczeniowa” docenia naszą inicjatywę – podkreśla prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Jak możemy przeczytać, doroczne nagrody „Gazety Ubezpieczeniowej” zostały przyznane w sześciu kategoriach. Redakcja napisała w uzasadnieniu, że tytuł „Inicjatywa Roku” to wyraz uznania dla ubezpieczyciela również za wkład w transformację energetyczną kraju.
Warto przypomnieć, że tworzenie tzw. pooli ubezpieczeniowych, a więc porozumień ubezpieczycieli, jest światową praktyką w ubezpieczeniach elektrowni jądrowych. Celem TUW PZUW jest powielenie tego modelu w Polsce. Z taką intencją ubezpieczyciel podpisał w listopadzie umowę z Nuclear Risk Insurers, który dostarcza specjalistyczne rozwiązania dla ponad 300 cywilnych instalacji jądrowych na świecie.
Z opublikowanych informacji wynika, że wspomniana umowa dotyczy rozwijania kompetencji w zakresie oceny ryzyka, underwritingu i zarządzania ubezpieczeniami cywilnych instalacji jądrowych oraz prewencji, obsługi szkód i odpowiedzialności cywilnej za szkody jądrowe. Porozumienie zapewnia ubezpieczycielowi wsparcie zagranicznych fachowców, a także możliwość udziału w praktykach i szkoleniach. Zakłada też współpracę biznesową na zagranicznych rynkach.
– Myślimy dalekowzrocznie. Planowany rozwój energetyki jądrowej w Polsce wymaga ubezpieczeniowej ochrony, a ocena ryzyka rozpoczyna się już na etapie projektowania obiektów jądrowych i połączonej z nimi infrastruktury. Dlatego działamy, a nie czekamy, aby sprostać przyszłym wyzwaniom – wyjaśnia prezes Kiliński.
Źródło: TUW PZUW
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…