Z całą pewnością do zalet prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego możemy zaliczyć nielimitowany i bezgotówkowy dostęp do lekarzy specjalistów. Co więcej, dzięki tego typu ochronie ubezpieczeniowej możemy skutecznie zadbać o zdrowie nie tylko nasze, ale też i naszych najbliższych. Dlaczego jeszcze warto wykupić polisę medyczną?
Na samym początku warto przypomnieć, że dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne umożliwia bezgotówkową realizację świadczeń medycznych w prywatnych placówkach, które są zazwyczaj wskazywane przez ubezpieczyciela. Standardowo w tego typu polisach przedmiot ubezpieczenia stanowią koszty świadczeń medycznych, a także koszty pomocy doraźnej powstałe w okresie ubezpieczenia w wyniku leczenia chorób i następstw nieszczęśliwych wypadków, a także pobyt w szpitalu spowodowany nieszczęśliwym wypadkiem lub chorobą, która została zdiagnozowana w trakcie trwania ochrony.
Jednak pamiętajmy, że szczegółowy zakres usług ujęty jest zawsze w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia i należy się z nimi wnikliwie zapoznać przed podpisaniem umowy. Tym bardziej, że dostępne na rynku oferty mogą się znacznie różnić poszczególnymi wariantami ochrony.
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne pozwala nam na szybki dostęp do lekarzy specjalistów, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie. Jednak to nie jedyny powód, dla którego powinniśmy zadbać o tego typu ochronę ubezpieczeniową. Dlaczego jeszcze warto kupić dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą czekać na wizytę u specjalisty w ramach publicznej służby zdrowia. Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu nie będziemy tracili czasu w kolejce do lekarza. Tym bardziej, że w ramach umowy mamy dostęp do opieki medycznej w kilkuset prywatnych placówkach medycznych na terenie całego kraju.
Dodatkowe ubezpieczenie medyczne zapewnia nam także wsparcie w razie choroby lub nagłego wypadku. Nie każdy wie, że można wówczas skorzystać z dowolnej placówki medycznej w Polsce, a koszty udzielonej pomocy zostaną nam zwrócone przez ubezpieczyciela. Porady lekarza rodzinnego, internisty czy pediatry, zabiegi pielęgniarskie (tj. pomiar ciśnienia, EKG) to tylko niektóre świadczenia z jakich możemy skorzystać w niespodziewanej sytuacji.
Warto zdawać sobie również sprawę z tego, że świadczenie za pobyt w szpitalu może być również wypłacane w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Nie musimy mieć polisy na życie, by korzystać ze wsparcia finansowego ubezpieczyciela, gdy w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub choroby będziemy hospitalizowani.
Zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego powinny rozważyć także osoby, które nie pracują na etacie i nie podlegają ubezpieczeniu społecznemu – szczególnie, jeśli nie decydują się na samodzielne zawarcie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Świadczenia medyczne realizowane w ramach polisy zdrowotnej mogą okazać się cennym wsparciem w wielu nagłych sytuacjach związanych z naszym stanem zdrowia.
Zakup prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego warto rozważyć także wówczas, gdy cenimy sobie wysoką jakość świadczonych usług. W związku z tym, że w ramach umowy mamy szeroki dostęp nie tylko do wielu specjalistów na terenie całego kraju, a także do nowoczesnego sprzętu medycznego możemy oczekiwać opieki medycznej na naprawdę wysokim poziomie.
Śmiało można stwierdzić, że prywatne ubezpieczenie zdrowotne to doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce zaoszczędzić czas i ceni sobie wygodę. Zakup polisy należy rozważyć szczególnie wówczas, gdy często korzystamy z opieki lekarskiej i nie chcemy za każdym razem, gdy potrzebujemy konsultacji ze specjalistą, oczekiwać w długich kolejkach. Co więcej wysoka jakość świadczeń, dostęp do nowoczesnego sprzętu oraz szybkie terminy mogą znacznie przyspieszyć rozpoczęcie procesu leczenia. Ile jednak kosztuje ubezpieczenie zdrowotne? Wszystko zależy od zakresu ochrony oraz wieku osoby ubezpieczonej. Polisa w podstawowym wariancie to wydatek około kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Co ważne, wielu ubezpieczycieli umożliwia zakup ubezpieczenia zdrowotnego w formie rodzinnej ze stałą składką – bez względu na liczbę osób objętych ochroną. Warto o nią zapytać swojego agenta ubezpieczeniowego.
Źródło: opracowanie własne na podstawie OWU
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…