Jak powszechnie wiadomo prywatne ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje szybki dostęp do specjalistów z różnych dziedzin medycyny, rehabilitacji oraz wykonanie ważnych badań diagnostycznych, na które z zasady musimy długo oczekiwać chcąc skorzystać z oferty NFZ. Bez wątpienia dużym atutem tego typu pakietów medycznych jest możliwość skorzystania z wizyt lekarskich w domu, szczególnie, jeśli ze względu na swój stan zdrowia nie jesteśmy w pełni mobilni.

Prywatne wizyty lekarskie w domu w ramach prywatnych pakietów medycznych

Dla większości z nas wizyta lekarska w domu w ramach prywatnego pakietu medycznego to wygodne rozwiązanie. Tym bardziej, że w razie nagłego zachorowania lub doznania nieszczęśliwego wypadku możemy skorzystać z pomocy lekarza pierwszego kontaktu, bez konieczności osobistego udania się do placówki medycznej. W ramach dostępnych ofert wizyty lekarskie w domu są zazwyczaj realizowane 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że możemy uzyskać pomoc w każdym momencie, bez względu na porę dnia czy nocy.

Wizyta lekarska w domu – jak wezwać lekarza?

Jeśli mamy wykupione dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne w rozszerzonym wariancie i chcemy skorzystać z prywatnej wizyty lekarskiej w domu musimy skontaktować się z infolinią medyczną ubezpieczyciela. Zazwyczaj w ramach pakietu mamy zapewnione zorganizowanie i pokrycie kosztów dojazdu oraz wizyty lekarza medycyny rodzinnej, pediatry lub internisty (4 zdarzenia w roku, maksymalnie 2 wizyty na zdarzenie). Możemy również skorzystać z opieki pielęgniarskiej (2 wizyty w roku) w domu oraz opieki fizjoterapeutycznej (1 wizyta w roku przez maksymalnie 3 godziny). Co więcej, jeśli nie możemy opuścić swojego miejsca pobytu, ubezpieczyciel zorganizuje zakup i dostarczenie leków przepisanych przez lekarza prowadzącego.

Kiedy można skorzystać z wizyty lekarskiej w domu?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że wizyta lekarska w domu możliwa jest zazwyczaj tylko w określonych przypadkach, tj. nagłe zachorowanie czy nieszczęśliwy wypadek. Natomiast sytuacje, takie jak:

  • wizyta kontrolna w związku z wcześniej rozpoczętą terapią leczniczą, 
  • potrzeba otrzymania nowej recepty na leki, 
  • chęć uzyskania zaświadczenia lekarskiego lub skierowania na badania,
  • problemy w dotarciu do placówki medycznej (np. zepsuty samochód lub jego brak),

nie są uzasadnieniem dla wzywania lekarza na wizytę domową.

Opisywana opcja wizyty lekarskiej to usługa, która umożliwia nam rozpoczęcie leczenia bez konieczności wychodzenia z domu. Dostępne na rynku ubezpieczeniowym indywidualne polisy zdrowotne w swoich rozszerzonych wariantach obejmują nas kompleksową opieką w różnych niespodziewanych sytuacjach zdrowotnych. Co ważna składka miesięczna za wariant rozszerzony wynosi około 130 złotych. A poza wizytami lekarskimi w domu możemy skorzystać także z konsultacji profesorskich, opieki pielęgniarskiej, fizjoterapeutycznej, stomatologicznej (coroczny przegląd oraz zdjęcie RTG zęba), badań laboratoryjnych, czynnościowych, radiologicznych, endoskopowych, zabiegów ambulatoryjnych, szczepień przeciw grypie, wizyt u 24 specjalistów, a nawet prowadzenia ciąży.

źródło: UNIQA