Podczas tegorocznych wakacji najdroższa pomoc medyczna została udzielona mężczyźnie, który podczas pobytu w USA doznał udaru. „Leczenie na terenie USA oraz transport do Polski kosztowało w sumie około 770 tysięcy złotych” – potwierdza Piotr Ruszowski z Mondial Assistance.
Według danych Mondial Assistance – w trakcie tegorocznego sezonu urlopowego, wyjazd na wakacje zadeklarowało ponad 20 mln osób. To oznacza wzrost o 2 mln w porównaniu do roku ubiegłego. Ponad 9 mln osób (48 proc.) planowało wybrać się za granicę, a ponad 10 mln (52 proc.) zamierzało zorganizować swój wypoczynek w kraju.
O wysokich kosztach transportu medczynego pisalismy min. TUTAJJak wynika z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance – korzystanie z assistance medycznego za granicą wzrosło o 14 proc., a w Polsce o 13 proc. Wysokość świadczeń za udzielenie polskim turystom pomocy, szczególnie poza Europą przeraża.
Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance komentuje:
„Przed wakacjami zdecydowana większość Polaków (70 proc.) planujących urlop deklarowała, że zamierza wykupić ubezpieczenie turystyczne w związku z wyjazdem zagranicznym. Oznaczało to, że prawie 7 mln osób ma zamiar skorzystać z oferty ubezpieczycieli. To o 1,3 mln osób więcej niż w 2018 roku. Cieszy nas ciągle rosnąca świadomość ubezpieczeniowa Polaków. Wiele lat pracowaliśmy na to, aby polski turysta miał wyobrażenie jak drogie jest leczenie za granicą. Koszt wizyty u internisty, w państwie europejskim to wydatek rzędu 600-800 złotych. Posiadając odpowiednią polisę nie musimy samodzielnie ponosić kosztów lub uzyskamy ich refundację. Polisa i usługi asystenckie zapewniają nam szybki dostęp do potrzebnej pomocy oraz komfort finansowy – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.
Podobnie jak w roku ubiegłym, podczas wakacji najczęściej potrzebna była pomoc assistance w wyniku nagłego zachorowania. Za granicą było to 84 proc. zgłoszeń, w Polsce 58 proc. Kolejna przyczyna to wypadek – 15 proc. zgłoszeń zza granicy oraz 39 proc. z terenu Polski. „Polacy najczęściej potrzebowali pomocy w zorganizowaniu wizyty lekarskiej oraz wsparcia dotyczącego zakupu leków w ramach polisy. Podczas tegorocznych wakacji najdroższa pomoc medyczna została udzielona mężczyźnie, który podczas pobytu w USA doznał udaru. Leczenie na terenie USA oraz transport do Polski kosztowało w sumie około 770 tysięcy złotych – dodaje Piotr Ruszowski.
Z pomocy assistance przy ubezpieczeniu turystycznym, poza granicami Polski, najczęściej korzystaliśmy w Turcji (17 proc.), Bułgarii (12 proc.) oraz Grecji (9 proc.).
„Nasza analiza pokazała, że w porównaniu do sezonu wakacyjnego w 2018 roku nastąpił znaczy wzrost interwencji z terenu Hiszpanii (o 120 p.p.), Turcji (o 96 p.p.) oraz Cypru (o 62 p.p.). Aż o 56 p.p. spadła liczba interwencji przeprowadzonych na terenie Grecji – wyjasnia ekspert z Mondial Assistance.
Warto również aby ubezpieczenie posiadało interesujące turystów rozszerzenia np. w razie zaostrzenia chorób przewlekłych lub zwyżkę dla osób planujących uprawianie sportów ekstremalnych, które z roku na rok staja się coraz bardziej popularne.
Źródło: www.mondial-assistance.pl
*Dane Mondial Assistance
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…