AEGON przygotował kompleksowy raport dotyczący kosztów leczenia w Polsce. Opracowanie zawiera zestawienie refundowanych i nierefundowanych wydatków związanych z leczeniem w naszym kraju. Raport pokazuje także możliwe rozwiązania, które mogą zmniejszyć obciążenie finansowe pacjentów. Jednym z nich są prywatne ubezpieczenia zdrowotne.
AEGON opracował kompleksowy raport kosztów leczenia w Polsce. Jak wiadomo część wydatków związanych z leczeniem jest refundowana, jednak wciąż są takie, które musimy ponieść z własnej kieszeni, jak np. te na zakup leków czy sprzętu rehabilitacyjnego. Niestety publiczny system opieki zdrowotnej nie zawsze jest w stanie zagwarantować nam odpowiednią usługę w odpowiednim czasie. Dlatego pomimo tego, wiele procedur jest dostępnych w ramach obowiązkowego ubezpieczenia zdrowotnego, często w przypadku poważnej choroby konieczne jest uzupełnienie publicznych świadczeń prywatną opieką zdrowotną.
Przygotowany przez AEGON raport „Koszty leczenia w Polsce” obejmuje zestawienie refundowanych i nierefundowanych kosztów związanych z leczeniem w naszym kraju. Dodatkowo ubezpieczyciel wskazuje w nim na potencjalne czynniki, które mogą wpłynąć na ich wzrost oraz możliwe sposoby zmniejszenia obciążenia finansowego pacjentów. Jednym z takich rozwiązań są ubezpieczenia, które swoją ochroną obejmują poważne zachorowania.
AEGON zaznacza, że raport pozwala na zdobycie wiedzy związanej ze skalą wydatków, na które powinien być gotowy pacjent. Dzięki opracowaniu każdemu z nas dużo łatwiej będzie podjąć decyzję o rozwiązaniach, które zapewnią nam i naszym bliskim najlepszą możliwą opiekę medyczną.
Raport wskazuje, że Polska wydaje na zdrowie w przeliczeniu na mieszkańca mniej niż połowa średniej UE. Niestety niskie nakłady państwa na opiekę medyczną przekładają się na to, że pacjenci zmuszeni są do korzystania z prywatnej służby zdrowia. A co za tym idzie ponoszą koszty leczenia z własnej kieszeni. Dodatkowo, ponad 20% inflacja medyczna (wzrost wynagrodzeń w sektorze medycznym) sprawia, że choć NFZ przeznacza coraz więcej pieniędzy na opiekę zdrowotną, nie przekłada się to na większą liczbę świadczeń czy poprawę stanu zdrowia Polaków. Z opublikowanych informacji wynika również, że wzrost kosztów wytwarzania usług a także wyższe ceny produktów medycznych oraz problemy z kadrą medyczną wpływają na ceny usług zdrowotnych w Polsce. Te wszystkie czynniki sprawiają, że społeczeństwo polskie zaciąga tzw. dług zdrowotny. Badania profilaktyczne czy diagnostyczne, a niekiedy nawet i podjęcie leczenia odkładane jest na później.
AEGON podkreśla, że prywatne ubezpieczenia zdrowotne pomagają zniwelować dług zdrowotny. Dane pokazują, że wartość prywatnych wydatków na ochronę zdrowia rośnie z roku na rok – na koniec III kwartału 2022 roku liczba Polaków objętych prywatnym ubezpieczeniem zdrowotnym wzrosła niemal o 11%.
Cały raport dostępny jest na stronie ubezpieczyciela.
Źródło: AEGON
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…