Standardowe ubezpieczenia domu lub mieszkania zawierają zazwyczaj również pakiet usług assistance. W zależności od wybranego wariantu możemy liczyć na wsparcie ubezpieczyciela w takich sytuacjach jak pęknięta rura czy zalany dom. Jakie zalety ma assistance domowe?
W przypadku szkody zgłoszonej z ubezpieczenia nieruchomości ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłatę odszkodowania. Niestety do tego czasu poszkodowani muszą jakoś sobie radzić ze skutkami tego zdarzenia. Właśnie w takich sytuacjach przydatny okazuje się domowy assistance. Ubezpieczenie tego typu obejmuje swoim zakresem bezpłatną całodobową pomoc w przypadkach, które są szczegółowo określone w umowie. Może to być nieszczęśliwe zdarzenie losowe, awaria czy wypadek w domu lub mieszkaniu. W razie zajścia zdarzenia opisanego w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), ubezpieczyciel zajmie się takimi sprawami, jak organizacja naprawy instalacji wodno-kanalizacyjnej czy elektrycznej, wezwie stolarza, hydraulika czy szklarza. A jeśli na przykład na skutek podtopienia po nadmiernych opadach śniegu woda zaleje nam piwnicę, uszkadzając instalację elektryczną, możemy również szybko otrzymać pomoc, nie poszukując w stresującej dla nas sytuacji odpowiednich fachowców.
Assistance domowe swoim zakresem obejmuje świadczenia, które można określić jako pierwszą pomoc w razie awarii czy zdarzeń losowych. Usługi te to między innymi:
Warto zaznaczyć, że by otrzymać pomoc po zajściu nieszczęśliwego zdarzenia, powinniśmy skontaktować się z całodobowym numerem alarmowym, który zazwyczaj wskazany jest na naszej umowie ubezpieczenia. Numer ten jest też dostępny na stronie ubezpieczyciela.
Praktyka pokazuje, że zorganizowanie pomocy przez firmę assistance jest zazwyczaj znacznie szybsze i skuteczniejsze, niż samodzielne szukanie fachowej pomocy. Tym bardziej, że firmy świadczące usługi assistance współpracują z usługodawcami na terenie całego kraju, a jakość oferowanych usług systematycznie weryfikują. Co więcej, w razie takich zdarzeń jak klęska żywiołowa czy awaria możemy być odcięci od internetu.
Pamiętajmy, że większość świadczeń assistance realizowana jest bezpłatnie. Ubezpieczenie nie obejmuje natomiast pokrycia kosztów zakupu części zamiennych oraz materiałów niezbędnych do wykonania naprawy. Oznacza to, że te ponosi ubezpieczony.
Źródło; Europa Ubezpieczenia
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…