Doświadczenie pokazuje, że zautomatyzowanie czynności związanych z wysyłką powiadomień oraz przygotowywaniem wznowień możne znacznie usprawnić pracę całej agencji. Niestety wciąż zdarza się, że agenci poświęcają zbyt wiele czasu na indywidualną komunikację z klientami – szczególnie, jeśli dotyczy ona procesu odnowień. Warto to zmienić!
Czynności związane z tradycyjną wysyłką powiadomień odnośnie polis wygasających oraz przygotowywanie ofert wznowieniowych wymagają czasu. Niestety w natłoku codziennych zadań obsługowych część klientów może pozostać bez propozycji wznowienia. Zdarza się też, że nie do wszystkich klientów informacje docierają we właściwym czasie. Jednak podobnie jak w przypadku wielu branż, także i w ubezpieczeniach obszar ten można w pełni zautomatyzować. Jakie korzyści niesie ze sobą automatyzacja procesu odnowień i wysyłki powiadomień? Z pewnością tego typu rozwiązanie usprawnia czynności obsługowe związane ze wznowieniami umów. Umożliwia to agentom utrzymane efektywnej komunikacji ze wszystkimi klientami, a co za tym idzie i swojego dotychczasowego portfela. Ale automatyzacja to nie tylko oszczędność czasu, ale też i pieniędzy.
Część agentów nadal wysyła powiadomienia do klientów tradycyjną pocztą. Niestety koszty wysyłki, drukowanie oraz koszt papieru i kopert może obciążać budżet agencji ubezpieczeniowej. W takim przypadku komunikacja e-mail może być świetną alternatywą. Przykładowo program dla agentów ubezpieczeniowych SuperAgent umożliwia wysyłkę powiadomień za darmo i to w sposób całkowicie automatyczny. Dzięki temu agent ubezpieczeniowy nie ponosi dodatkowych kosztów obsługi. Nie mówiąc już o tym, że w ten sposób może także zadbać o środowisko. A co z klientami, którzy nie posiadają poczty elektronicznej? Narzędzia dostępne na rynku pozwalają także na wysyłkę powiadomień za pomocą SMS.
Bez wątpienia automatyzacja powtarzalnych czynności obsługowych pomaga agentom ubezpieczeniowym zaoszczędzić czas i pozwala im skupić się na innych codziennych zadaniach, takich jak rozwijanie bazy klientów. Co więcej, standaryzacja procesu komunikacji z klientami wzmacnia markę oraz ułatwia budowanie wzajemnych relacji. Dzięki temu rozwiązaniu agent ubezpieczeniowy zyskuje pewność, że klient otrzyma właściwą wiadomość w odpowiednim czasie. Tym bardziej, że pośrednik nie musi pamiętać o tym, kiedy musi wysłać wiadomość e-mail do klienta. Zazwyczaj wystarczy jednorazowa konfiguracja np. tak jest w przypadku wspomnianego wcześniej programu sprzedażowego SuperAgent.
Praktyka pokazuje, że utrzymanie jasnej i skutecznej komunikacji z każdym posiadaczem polisy jest możliwe dzięki automatyzacji – warto, więc wybrać narzędzie, które w pełni odpowiada potrzebom danej agencji ubezpieczeniowej.
Artykuł sponsorowany
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…
Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…
Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…
Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…