Wypowiedzenie AvivaUstawodawca przewiduje kilka sytuacji, w których można złożyć wypowiedzenie Aviva:
- w przypadku zawarcia umowy na życie, która zawarta jest na okres co najmniej 6 miesięcy, na podstawie art. 812 k § 4 k.c. możliwe jest odstąpienie od umowy Aviva w terminie 30 dni dla osób fizycznych oraz 7 dni dla firm.
- w każdym czasie, przy zachowaniu terminu zawartego w OWU, na podstawie art. 830 k.c. w przypadku zawarcia umowy, ubezpieczający może złożyć wypowiedzenie Aviva.
- bez podania przyczyny jeżeli polisa Aviva została zawarta na odległość, na podstawie art. 16c ust. 1 i 2 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Wypowiedzenie Aviva musi zostać złożone na piśmie, w przeciągu 30 dni.
- na koniec okresu ubezpieczenia, na jaki została zawarta polisa OC Aviva, zgodnie z art. 28 Ustawy*. Wypowiedzenie OC Aviva musi zostać złożone w Towarzystwie Ubezpieczeń najpóźniej na jeden dzień przed końcem okresu ubezpieczenia.
- do polisy OC, która została automatycznie wznowiona, zgodnie z art. 28a Ustawy*. Przesłanką do złożenia wypowiedzenia jest posiadanie drugiej umowy OC w innym zakładzie ubezpieczeń. Do skutecznego złożenia wypowiedzenia OC Aviva konieczne jest podanie nazwy TU w jakim została zawarta umowa oraz jej numer.
- po zakupie pojazdu zgodnie z art. 31 Ustawy*. Wypowiedzenie OC nabywcy Aviva może być złożone w każdym momencie trwania umowy ubezpieczenia zawartej przez zbywcę i jest skuteczne z chwilą jego złożenia.
Pamiętaj! Wypowiedzenie Aviva musi być własnoręcznie podpisane i czytelne.
Jak złożyć wypowiedzenie Aviva?
Wypowiedzenie Aviva może być:
- przesłane mailem na adres kontakt@aviva.pl, jeżeli polisa była zakupiona przez telefon bądź Internet lub bok@aviva.pl, jeżeli polisa została zakupiona u agenta lub w placówce Aviva,
- wysłane jako list polecony za potwierdzeniem odbioru pocztą tradycyjną na adres:
Biuro Obsługi Klienta
ul. Inflancka 4b
00-189 Warszawa
Nie zapomnij! Zgodnie z Ustawą* za datę wpływu dokumentu uznaje się również datę nadania oświadczenia w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego. Ważne jest również, by zachować potwierdzenie wysyłki wypowiedzenia.
* Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz. U. nr 124, poz. 1152) Pobierz