Wypowiedzenie Warta
Wypowiedzenie umowy Warta jest możliwe w trzech sytuacjach:
- na podstawie art. 812 k § 4 k.c. w przypadku zawarcia polisy na życie, która zawarta jest na okres co najmniej 6 miesięcy, możliwe jest odstąpienie od umowy Warta w terminie 30 dni dla osób fizycznych oraz 7 dni dla przedsiębiorców.
- na podstawie art. 830 k.c. w przypadku zawarcia umowy, ubezpieczający może złożyć wypowiedzenie Warta w każdym czasie, przy zachowaniu terminu zawartego w Ogólnych warunkach ubezpieczenia.
- na podstawie art. 16c ust. 1 i 2 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Ubezpieczający może złożyć wypowiedzenie Warta, bez podania przyczyny, w przeciągu 30 dni, jeżeli polisa Warta została zawarta na odległość.
- na podstawie art. 28 Ustawy* o ubezpieczeniach obowiązkowych tj. wypowiedzenie OC z końcem trwania okresu ubezpieczenia, złożone w zakładzie ubezpieczeń najpóźniej jeden dzień przed upływem okresu ubezpieczenia na jaki została zawarta polisa.
- na podstawie art. 28a Ustawy* o ubezpieczeniach obowiązkowych tj. wypowiedzenie OC polisy automatycznie wznowionej i uniknięcie podwójnego ubezpieczenia, w tej sytuacji ubezpieczyciel może żądać zapłaty składki za okres udzielanej ochrony tj. do dnia złożenia wypowiedzenia. Do skutecznego złożenia wypowiedzenia konieczne jest wskazanie numeru umowy ubezpieczenia i TU w jakim została zawarta nowa polisa OC.
- na podstawie art. 31 Ustawy* o ubezpieczeniach obowiązkowych tj. wypowiedzenie OC nabywcy pojazdu umowy zawartej przez zbywcę. Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z dniem złożenia wypowiedzenia.
Pamiętaj! Dokumenty wypowiedzenia umowy Warta muszą być czytelne i własnoręcznie podpisane.
Jak złożyć wypowiedzenie Warta?
Wypowiedzenie Warta można: