Z badania przeprowadzonego przez Mondial Assistance wynika, że w ubiegłym roku największy wzrost wartości usług assistance nastąpił w obszarze assistance domowego. Mimo pandemii trend ten się utrzymuje.
Ankietowani wskazali również, że assistance domowe ma dla nich największą wartość. Ąż 64 procent osób biorących udział w ankiecie udzieliło takiej odpowiedzi i jest to wzrost o 7 procent w odniesieniu do poprzedniej edycji badania „Rynek usług assistance widziany oczami klientów”.
– Nasze statystyki potwierdzają trend z badania i dobrze oddają potencjał usług assistance domowego. Analizując dane z kwietnia widać, że pomimo spadku wezwań assistance we wszystkich sektorach, zainteresowanie assistance domowym jest większe niż assistance medycznym. Wszystkie serwisy realizujemy na bieżąco. W minionym miesiącu 92 proc. próśb o pomoc związanych było z awarią RTV/AGD, a 6 proc. dotyczyło awarii PC. – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.
Pakiety assistance domowego w ostatnich latach systematycznie powiększały się o kolejne oferowane usługi. Zmiany zakresowe tworzone są w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby klientów, którzy w momencie awarii lub nieszczęśliwego wypadku w domu oczekują szybkiego wsparcia specjalistów. Dlatego ubezpieczenie działa w trybie assistance, czyli 7 dni w tygodniu przez całą dobę.
– Assistance domowe staje się bardzo kompleksową usługą. Zwiększają się sumy ubezpieczeniowe, zakres napraw oraz liczba sprzętów objętych ochroną. W typowym roku, aż 31 procent osób korzysta z usług fachowca, takiego jak hydraulik czy elektryk. W ostatnich miesiącach jednak, szczególnie popularne były naprawy sprzętów gospodarstwa domowego i sprzętu komputerowego. Nie jest to nic zaskakującego, zważywszy na lockdown, pracę zdalną i miliony Polaków, którzy niemal z dnia na dzień, większość czasu zmuszeni byli spędzać w domach i mieszkaniach. – dodaje Piotr Ruszowski.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Specjaliści, którzy w celu realizacji usługi assistance domowego mają kontakt z klientami zachowują wszystkie środki ostrożności mające na celu zminimalizowanie ryzyko przeniesienia choroby drogą kropelkową.
– Podczas naszej codziennej pracy pamiętamy przede wszystkim o zdrowiu i bezpieczeństwie. Często myjemy ręce, używamy żeli i płynów dezynfekujących oraz korzystamy ze środków ochrony osobistej. Zwracamy uwagę aby nie dotykać rękami twarzy. Nosimy przyłbice lub maseczki. Pamiętamy również o zachowaniu bezpiecznego dystansu między sobą a klientem. – mówi Konrad Budziak, usługodawca Mondial Assistance.
Źródło: Mondial Assistance
Już po raz kolejny Warta znalazła się na szczycie rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań „Rzeczpospolitej”. Ubezpieczyciel zajął pierwszą pozycję, w kategorii…
Wystartowała trzecia edycja kampanii promującej PZU, jako dobre miejsce do rozwoju zawodowego dla profesjonalistów z branży IT. Ubezpieczyciel zaprasza do…
Generali po raz kolejny zostało wyróżnione w rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategoriach:…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się już w nasz krajobraz i niestety coraz częściej niosą ze sobą zniszczenia lub…
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…