Generali na platformie Merkury udostępniło generatywnego Chatbota – Lea. Nowe rozwiązanie oparte jest na modelu sztucznej inteligencji i ma za zadanie wspierać agentów w wyszukiwaniu zapisów w ogólnych warunkach ubezpieczeń mieszkań i domów oraz komunikacyjnych.
Generali poinformowało, że na swojej platformie sprzedażowej wdrożyło generatywnego Chatbota – Lea, który oparty jest na modelu sztucznej inteligencji. Nowe rozwiązanie ma wspierać agentów ubezpieczeniowych w wyszukiwaniu zapisów w ogólnych warunkach ubezpieczeń zarówno dotyczących mieszkań i domów, jak i polis komunikacyjnych. Nowa inicjatywa ma wspomóc agentów, którzy współpracują z Generali, a tym samym poprawić komfort ich codziennej pracy.
– Cieszymy się, że dzięki wykorzystaniu zaawansowanego modelu sztucznej inteligencji, mogliśmy udostępnić Chatbota Lea na platformie sprzedażowej Merkury agentom, który skutecznie wspiera ich w codziennej pracy. Jedną z największych zalet Chatbota jest jego intuicyjna obsługa oraz przyjazność dla użytkowników. Dzięki udostępnionemu rozwiązaniu agenci mogą szybciej odpowiadać na najbardziej detaliczne i nieoczywiste pytania klienta, dotyczące produktu. Jest to krok w naszym dążeniu do ciągłej innowacji i doskonalenia doświadczeń naszych klientów – mówi Sebastian Michałowski, Dyrektor Rozwoju UX i Innowacji w Generali Polska.
Z opublikowanych informacji wynika, że wdrożenie projektu było podzielone na etapy. Początkowo – we współpracy z TUATARA, Generali uruchomiło pilotażowy program, w ramach którego ponad 20 agentów testowało Chatbota Lea. W kolejnym kroku nowy Chatbot oparty na generatywnej sztucznej inteligencji został udostępniony wszystkim agentom, pracującym na platformie sprzedażowej Merkury. Testy rozwiązania mają potrwać do końca sierpnia. Wówczas też zostanie podjęta decyzja w sprawie dalszego rozwoju tego innowacyjnego rozwiązania.
– Wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesach obsługi klienta ma przed sobą obiecującą przyszłość, przynosząc korzyści zarówno firmom, jak i ich klientom, poprzez zwiększenie efektywności i poprawę jakości świadczonych usług – dodaje Sebastian Michałowski.
Jak możemy przeczytać, wirtualny asystent, wykorzystuje technologię dużych modeli językowych (LLM) do analizy i generowania tekstów na podstawie podanych danych wejściowych. System został oparty na architekturze Retrieval Augmented Generation (RAG), z wykorzystaniem modelu GPT-4-Turbo stworzonego przez firmę OpenAI.
Źródło: Generali Polska
Po pożarze budynku mieszkalnego w Ząbkach Generali Polska szybko uruchomiło specjalne procedury pomocy dla swoich…
Tegoroczne edycje programów Akcelerator Wiedzy Brokera i Akcelerator Wiedzy Agenta zakończyły się spektakularnym sukcesem frekwencyjnym.…
Po lipcowym pożarze, który objął blok mieszkalny w Ząbkach, PZU uruchomiło natychmiastowe działania pomocowe dla…
Compensa uruchamia nową usługę – Alerty Pogodowe. Za pomocą powiadomień SMS ubezpieczyciel ostrzega klientów przed…
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…