Gospodarstwa rolne to coraz częściej duże przedsięwzięcia – tworzą je nowoczesne maszyny i pojazdy rolne, zwierzęta gospodarskie oraz budynki gospodarcze, i co ważne dom właściciela. Nie każdy jednak wie, że wszystko to można ubezpieczyć w ramach jednej polisy. Jak to zrobić?
Na mocy aktualnych przepisów każdy posiadacz gospodarstwa rolnego zobligowany jest do wykupienia dwóch ubezpieczeń obowiązkowych:
Jednak realizując coroczny obowiązek ubezpieczenia, warto sprawdzić ofertę ubezpieczeń dobrowolnych. Co zatem można objąć ochroną i w jakim zakresie? Dostępne na rynku ubezpieczenia rolne obejmują najczęściej:
Pamiętajmy, że obowiązkowe ubezpieczenie OC rolnika to nie wszystko. Warto rozważyć zakup ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Tego typu polisa obejmuje ochroną zdarzenia, które nie powstały w wyniku pracy na gospodarstwie. Stłuczenie szyby w sąsiednim domu przez dziecko, uszkodzenie ogrodzenia sąsiada przez psa lub wyrządzenie szkody drugiej osobie podczas wyjazdu urlopowego. To tylko niektóre sytuacje, w których może przydać się OC w życiu prywatnym.
Co więcej ubezpieczenie dla rolnika, np. to dostępne w Compensie to nie tylko wypłata świadczeń po wystąpieniu szkód. To także cenne wsparcie w trudnej sytuacji związanej ze stanem zdrowie ubezpieczonych. W tym miejscu warto przyjrzeć się ofercie Assistance, która proponowana jest przez wspomnianego wcześniej ubezpieczyciela.
Assistance medyczny dla rolnika to produkt, który dostępny jest przy ubezpieczeniu domu mieszkalnego – zapewnia wsparcie po nieszczęśliwym wypadku lub nagłym zachorowaniu. Usługi, które są dostępne w ramach takiej pomocy to między innymi domowe wizyty pielęgniarki i lekarza, rehabilitacja, transport medyczny do szpitala i ze szpitala. Do dyspozycji jest także infolinia medyczna. Dzwoniąc można porozmawiać z lekarzem, uzyskać informacje o działaniu leku czy otwartych aptekach.
Dodajmy, że rolnik może zakupić również ubezpieczenie rodzinne na wypadek zachorowania na nowotwór złośliwy w stadium inwazyjnym. Tego typu produkt zapewnia wsparcie dla rolnika, małżonka/partnera (od 18 do 50 lat) i dzieci do 18 lat. Co ważne, oferowana przez Compensę polisa Onkopensa pozwala na zawarcie ubezpieczenia bez wypełniania ankiety o stanie zdrowia i przeprowadzania badań.
Unowocześnianie produkcji i informatyzacja wielu dziedzin życia sprawia, że postęp jest elementem także i branży rolnej. Awarie komputera lub inne problemy jego w codziennym użytkowaniu można rozwiązać w ramach ubezpieczenia Compensa iMe. Polisa pozwala skorzystać z pomocy informatycznej w zakresie: zdalnej diagnostyki komputera, naprawy wadliwie działającego oprogramowania, pomocy w odzyskaniu danych lub w usunięciu wirusa. Co ważne usługa dostępna jest 24 godziny/ dobę przez 7 dni w tygodniu.
Śmiało można stwierdzić, że ubezpieczenie rolne oferowane przez Compensę dedykowane jest szczególnie dla tych rolników, którzy chcieliby kompleksowo, jedną polisą, ubezpieczyć nie tylko całe swoje gospodarstwo, skorzystać z OC rolnika i w życiu prywatnym, ale też zadbać o zdrowie swoich najbliższych.
Źródło: Compensa TU SA VIG
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…
Jak wiadomo, posiadacze pojazdów zobligowani są do posiadania ważnej polisy OC. Jednak praktyka pokazuje, że czasami dochodzi do sytuacji, gdy…
Listopad to miesiąc, w którym od lat zwraca się szczególną uwagę na problem męskich nowotworów, a także dobrostanu psychicznego. Dla…