City break, czyli krótki zazwyczaj weekendowy wyjazd to coraz popularniejsza forma spędzania wolnego czasu w dużych europejskich metropoliach. Polacy najchętniej wyjeżdżają do Pragi i Berlina, najczęściej w miesiącach: wrzesień i październik. Eksperci z Compensy podkreślają, że bez względu na długość wyjazdu należy wykupić odpowiednią polisę.
W okresie wakacyjnym dominują długie wyjazdy trwające średnio od dwóch do trzech tygodni. Wybierając się na urlop, najczęściej kierujemy się ceną oraz warunkami jakie proponują nam touroperatorzy. Polacy wybierają się na city break zazwyczaj w okresie od lutego do maja, a także we wrześniu i w październiku.
Oferty linii lotniczych z zaskakująco niskimi cenami za przelot powodują, że weekendowe „wypady” do Londynu, Berlina, czy Pragi stają się niemal normalnością. Nie bez znaczenia są również ceny noclegów. W związku z tym, że zarówno Berlin jak i Praga znajdują się stosunkowo niedaleko od granic Polski – właśnie tam najchętniej wyjeżdżamy na weekend. W tych miastach odnotowuje się najwięcej rezerwacji hotelowych właśnie na weekendy.
Andrzej Paduszyński, Dyrektor Departamentu Ubezpieczeń Indywidualnych w Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group przekonuje:„City breaki są popularne, a ofert jest rzeczywiście bardzo dużo. Z ubezpieczeniowego punktu widzenia ciekawe jest to, że turyści częściej gotowi są „odpuścić” sobie zakup polisy na krótki wyjazd niż na długie wakacje w lecie. Nie mówiąc już o zimowych urlopach narciarskich, których uczestnicy charakteryzują się bardzo dużą świadomością ubezpieczeniową. Często spotykamy się z opiniami, że na weekendowy wypad nie warto się ubezpieczać, bo „jest za krótki i co może mi się przez parę dni stać”. Problem w tym, że nigdy nie wiadomo, co i kiedy może się zdarzyć. I właśnie dlatego warto mieć ze sobą ubezpieczenie turystyczne”.
Podstawowy rodzaj świadczenia, z jakiego w ramach ubezpieczenia można korzystać podczas pobytu za granicą, to zwrot kosztów leczenia. osoba ubezpieczona będzie mogła skorzystać również z ratownictwa i transportu medycznego na terenie państwa pobytu. Z ubezpieczenia pokryty też zostanie koszt ewentualnego powrotu do kraju, jeśli z powodu wypadku czy choroby będzie to konieczne. Rachunki za taką podróż potrafią być ogromne i sięgać kilkudziesięciu czy nawet kilkuset tysięcy złotych.
Źródło: www.compensa.pl
PZU wystartował z nową kampanią w ramach, której zachęca kierowców do kompleksowego ubezpieczania samochodu. Ubezpieczyciel…
Doświadczenie pokazuje, że w obecnych czasach ubezpieczenie grupowe dla firm stanowi nie tylko standard w większych organizacjach, ale również skuteczne…
Część z nas z dużym wyprzedzeniem rezerwuje wyjazdy turystyczne na urlop. Niestety na długo przed…
Ubezpieczenie na wypadek poważnych chorób to produkt, który gwarantuje nam wypłatę pieniędzy np. na leczenie…
Już po raz trzeci ochotnicy z Europ Assistance Polska brali udział w akcji Operacja Czysta…
Każdego dnia jesteśmy narażeni na różne wyzwania i zagrożenia. Niestety do nieszczęśliwego wypadku może dojść…