Decydując się na wyjazd z biurem podróży często otrzymujemy od niego ofertę ubezpieczenia turystycznego. Czy jednak zakres ochrony proponowany przez organizatora jest wystarczający? Czy warto mieć swoje prywatne ubezpieczenie turystyczne?
Jak wiadomo ubezpieczenie turystyczne w wersji podstawowej zazwyczaj wliczone jest w cenę wyjazdów zorganizowanych. Taką polisę warto mieć, jednak powinniśmy wziąć pod uwagę to, że takie ubezpieczenie może nam nie wystarczyć na pokrycie dużych kosztów związanych z leczeniem następstw ewentualnego wypadku, a także nagłego zachorowania – w tym wynikającego z choroby przewlekłej. Dlaczego? Gwarantowane sumy ubezpieczenia bywają niskie, a leczenie i transport medyczny w wielu krajach europejskich jest bardzo drogi. Dlatego przed wyjazdem warto wykupić polisę turystyczną z wyższymi sumami ubezpieczenia.
Jak już wspominaliśmy ubezpieczenie dołączone do wycieczki kupowanej w biurze podróży może mieć bardzo niskie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i NNW. Niestety taka polisa w razie nieszczęśliwego wypadku może okazać się niewystarczająca, a różnicę kosztów leczenia będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Ubezpieczenie dołączone do imprezy turystycznej może również nie zawierać niektórych ryzyk np. Odpowiedzialności Cywilnej. Decydując się na samodzielny zakup ubezpieczenia dopasujemy go do naszych potrzeb – nie tylko do celu podróży ale także do planowanych aktywności. Sami możemy zdecydować o zakresie ochrony i wybranych opcjach dodatkowych, takich jak ubezpieczenie bagażu, czy rozszerzenia polisy o uprawianie sportów na przykład zimowych, czy sportów ekstremalnych. Do zalet indywidualnie wykupionego ubezpieczenia podróżnego możemy zaliczyć także szeroki zakres ochrony i możliwość wybrania wysokich sum ubezpieczenia – Koszty Leczenia mogą sięgać nawet 2 000 000 zł.
Na przykład posiadając ubezpieczenie turystyczne Warta Travel, możemy liczyć na szeroki zakres ochrony bardzo przydatny w podróży, taki jak:
Co zrobić, jeśli podczas wyjazdu posiadamy dwa ubezpieczenia i dojdzie do nieszczęśliwego wypadku? W takiej sytuacji o zaistniałym zdarzeniu musimy poinformować obu ubezpieczycieli. Sami możemy zdecydować, z której umowy chcemy skorzystać w ramach usług assistance (organizacji pomocy). Co istotne, jeżeli skorzystamy z pomocy dwóch towarzystw, to koszty udzielonej pomocy zostaną podzielone pomiędzy ubezpieczycieli proporcjonalnie do sum ubezpieczenia.
Źródło: WARTA
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…