Decydując się na wyjazd z biurem podróży często otrzymujemy od niego ofertę ubezpieczenia turystycznego. Czy jednak zakres ochrony proponowany przez organizatora jest wystarczający? Czy warto mieć swoje prywatne ubezpieczenie turystyczne?
Jak wiadomo ubezpieczenie turystyczne w wersji podstawowej zazwyczaj wliczone jest w cenę wyjazdów zorganizowanych. Taką polisę warto mieć, jednak powinniśmy wziąć pod uwagę to, że takie ubezpieczenie może nam nie wystarczyć na pokrycie dużych kosztów związanych z leczeniem następstw ewentualnego wypadku, a także nagłego zachorowania – w tym wynikającego z choroby przewlekłej. Dlaczego? Gwarantowane sumy ubezpieczenia bywają niskie, a leczenie i transport medyczny w wielu krajach europejskich jest bardzo drogi. Dlatego przed wyjazdem warto wykupić polisę turystyczną z wyższymi sumami ubezpieczenia.
Jak już wspominaliśmy ubezpieczenie dołączone do wycieczki kupowanej w biurze podróży może mieć bardzo niskie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i NNW. Niestety taka polisa w razie nieszczęśliwego wypadku może okazać się niewystarczająca, a różnicę kosztów leczenia będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni. Ubezpieczenie dołączone do imprezy turystycznej może również nie zawierać niektórych ryzyk np. Odpowiedzialności Cywilnej. Decydując się na samodzielny zakup ubezpieczenia dopasujemy go do naszych potrzeb – nie tylko do celu podróży ale także do planowanych aktywności. Sami możemy zdecydować o zakresie ochrony i wybranych opcjach dodatkowych, takich jak ubezpieczenie bagażu, czy rozszerzenia polisy o uprawianie sportów na przykład zimowych, czy sportów ekstremalnych. Do zalet indywidualnie wykupionego ubezpieczenia podróżnego możemy zaliczyć także szeroki zakres ochrony i możliwość wybrania wysokich sum ubezpieczenia – Koszty Leczenia mogą sięgać nawet 2 000 000 zł.
Na przykład posiadając ubezpieczenie turystyczne Warta Travel, możemy liczyć na szeroki zakres ochrony bardzo przydatny w podróży, taki jak:
Co zrobić, jeśli podczas wyjazdu posiadamy dwa ubezpieczenia i dojdzie do nieszczęśliwego wypadku? W takiej sytuacji o zaistniałym zdarzeniu musimy poinformować obu ubezpieczycieli. Sami możemy zdecydować, z której umowy chcemy skorzystać w ramach usług assistance (organizacji pomocy). Co istotne, jeżeli skorzystamy z pomocy dwóch towarzystw, to koszty udzielonej pomocy zostaną podzielone pomiędzy ubezpieczycieli proporcjonalnie do sum ubezpieczenia.
Źródło: WARTA
Już po raz kolejny Warta znalazła się na szczycie rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań „Rzeczpospolitej”. Ubezpieczyciel zajął pierwszą pozycję, w kategorii…
Wystartowała trzecia edycja kampanii promującej PZU, jako dobre miejsce do rozwoju zawodowego dla profesjonalistów z branży IT. Ubezpieczyciel zaprasza do…
Generali po raz kolejny zostało wyróżnione w rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategoriach:…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się już w nasz krajobraz i niestety coraz częściej niosą ze sobą zniszczenia lub…
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…