Przypadki pourazowych bólów, czy przewlekłe choroby wymagające długotrwałej rehabilitacji to schorzenia, które dotykają wielu Polaków. Eksperci Gothaer podpowiadają jak znaleźć dobrego rehabilitanta, jakie są koszty i czas leczenia, oraz dlaczego warto się ubezpieczyć i zapewnić sobie profesjonalną ochronę.
Osoby, które potrzebują opieki rehabilitacyjnej doskonale wiedzą, ile trwa czas oczekiwania na pomoc, przysługującą w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Anna Materny, dyrektor Biura Produktów Detalicznych Gothaer TU podkreśla, że na wizytę w ramach państwowej służby zdrowia można czekać nawet ponad rok: „Niewielka pula świadczeń oferowanych w ramach NFZ i długi czas oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty lub rehabilitanta to najczęstsze bolączki pacjentów. Zdajemy sobie sprawę, że osoba, która miała nieszczęśliwy wypadek, poza wypłatą odszkodowania czy pokryciem kosztów wizyt lekarskich i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego oczekuje czegoś więcej. Czego? Przede wszystkim wsparcia i pomocy w organizacji świadczeń medycznych po nieszczęśliwym wypadku, umówienia wizyt lekarskich, badań laboratoryjnych czy rehabilitacji, i to w krótkim czasie. To właśnie dlatego wprowadziliśmy do oferty ubezpieczenie GoVital”.
W ramach NFZ rehabilitacja ambulatoryjna w przychodni obejmuje poradę lekarską oraz zabiegi fizjoterapeutyczne. Lekarz kierujący na rehabilitację może zlecić wykonanie nie więcej niż 5 rodzajów zabiegów dziennie. Pacjenci skierowani na zabiegi fizykoterapeutyczne mogą skorzystać maksymalnie z 10 zabiegów w jednym cyklu leczniczym na jedną okolicę ciała.
Ekspertka dodaje, że w celu uniknięcia tak długiego czasu oczekiwania można skorzystać z prywatnej rehabilitacji, ale ta jest w Polsce bardzo droga, a zakres opieki dość wąski. Posiadając ubezpieczenie zapewniające rehabilitacje możemy liczyć na zabiegi fizjoterapeutyczne, które pomogą nam w powrocie do zdrowia i sprawności fizycznej po nieszczęśliwych wypadkach: „Pamiętajmy, że w przypadku prywatnej rehabilitacji musimy liczyć się z wysokimi kosztami. Przykładowy karnet na 10 zabiegów obejmujący masaż i ćwiczenia 30 min oraz 4 zabiegi z fizykoterapii kosztuje ok. 700 zł – podkreśla Anna Materny. –Ubezpieczenie GoVital kosztuje 149 zł rocznie, okres ochronny trwa 12 miesięcy i obejmuje nie tylko pokrycie kosztów wizyt lekarskich i zabiegów fizjoterapeutycznych, ale również pomoc w ich organizacji”.
Ekspertka radzi, aby znając rodzaj swojego schorzenia czy obszar wymagający rehabilitacji, wybierać rehabilitanta wykonującego zabiegi odpowiadające urazowi. Oprócz tego należy sprawdzić kwalifikacje, certyfikaty, ukończone kursy i doświadczenie rehabilitanta. Dobrym źródłem informacji są inni pacjenci. Warto poszukać w Internecie opinii osób, które korzystały z usług danego specjalisty.
Źródło: www.gothaer.pl
PKO Ubezpieczenia w swoim pierwszym raporcie społecznym pokazuje, jak kobiety w Polsce oceniają swój dobrostan.…
Wyniki badania Holiday Barometer 2025 pokazują, że po latach niepewności związanej z pandemią Polacy i…
Fundacja PZU i Fundacja Dr Clown nawiązały współpracę, by nieść radość i wsparcie emocjonalne dzieciom przebywającym…
Intensywne deszcze, wichury i lokalne podtopienia niestety stają się coraz częstsze. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega…
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” przygotowało wakacyjną promocję dla kierowców samochodów koreańskich. Do końca lipca nowi…
Generali zwiększyło limity w ubezpieczeniu turystycznym. Maksymalna suma ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą została podniesiona…