TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych przekroczył liczbę 500 członków – na koniec 2021 roku miał ich 518, czyli o jedną piątą więcej niż przed rokiem. Okazuje się, że mimo krótkiego rynkowego stażu ubezpieczyciel stał się liderem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce.
Na początku warto przypomnieć, że należące do Grupy PZU towarzystwo ubezpieczeń wzajemnych specjalizuje się w ubezpieczeniach majątkowych, odpowiedzialności cywilnej i zdrowotnych dla klientów korporacyjnych. Z opublikowanych informacji wynika, że ponad 40 procent jego członków to duże przedsiębiorstwa, 35 procent to podmioty medyczne, a około 20 procent – instytucje kościelne. TUW PZUW ubezpiecza również między innymi samorządy, instytucje administracji publicznej i uczelnie.
Co więcej, towarzystwo sukcesywnie rozbudowuje ofertę.
– Dbamy o to, aby elastycznie reagować na potrzeby rynkowe. W zeszłym roku uruchomiliśmy pionierską na rynku ofertę dla franczyzobiorców, która chroni przed biznesowym ryzykiem. Była odpowiedzią na ich problemy związane z pandemią i wyrazem wsparcia dla drobnych przedsiębiorców, którzy dają zatrudnienie milionom Polaków. Unikatowym rozwiązaniem jest też proaktywna obsługa szkód medycznych. Polega na tym, że w przypadku niepożądanych zdarzeń, np. błędów medycznych, działamy, zanim problem narośnie. Staramy się znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie dla pacjenta i podmiotu leczniczego, aby uniknąć długotrwałych i kosztownych postępowań w sądzie – podkreśla prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Należy dodać, że TUW PZUW nie działa dla zysku. Wzajemność w ubezpieczeniach polega na tym, że ubezpieczeni są jednocześnie członkami towarzystwa. W ramach tzw. związków wzajemności członkowskiej, zrzeszających podobne podmioty, np. szpitale albo samorządy, płacą składkę do wspólnej puli. I to właśnie z niej jest wypłacane odszkodowanie, jeśli któregoś z członków spotka niespodziewane zdarzenie objęte ubezpieczeniem. Natomiast zaoszczędzone kwoty ze składek są nadwyżką, która wraca do ubezpieczonych.
– Dzięki temu ubezpieczenia wzajemne mogą być tańsze. Z sukcesem krzewimy ich ideę, która korzeniami sięga początków ubezpieczeń. W okresie międzywojennym ubezpieczenia wzajemne stanowiły około dwóch trzecich rynku. Zostały zniszczone w okresie PRL-u. Zaczęły się odradzać dopiero w ostatnich latach, w czym mamy duże zasługi – dodaje prezes Kiliński.
Jak możemy przeczytać, strategia na lata 2021-2024 zakłada osiągnięcie przez TUW PZUW miliarda złotych przypisu składki – co w efekcie da mu miejsce w pierwszej dziesiątce największych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce. Na koniec 2000 roku TUW PZUW miał ponad 630 mln zł przypisu, a cel na 2021 rok wynosił 750 mln zł.
– 500 członków na pięciolecie działalności to dowód naszego dynamicznego rozwoju. W stosunku do pierwszego roku funkcjonowania powiększyliśmy ich liczbę prawie siedmiokrotnie. Mimo stosunkowo krótkiego rynkowego stażu jesteśmy liderem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Mamy prawie jedną trzecią udziału w tym rynku – dodaje prezes Rafał Kiliński.
Źródło: PZU SA
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…