W opublikowanym właśnie przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu przeglądzie CSR i zrównoważonego rozwoju znalazły się dwa projekty Generali Polska. Ubezpieczyciel został wyróżniony przez FOB za pomoc szpitalom w czasie pandemii oraz za Program dla Noworodków dotkniętych niedotlenieniem okołoporodowym.
Najnowszy raport Dobrych Praktyk CSR Forum Odpowiedzialnego Biznesu potwierdza ogromną mobilizację i zaangażowanie w walkę z pandemią wielu firm. W opublikowanym przeglądzie CRS i zrównoważonego rozwoju znalazły się dwa projekty Generali Polska – pomoc szpitalom w czasie pandemii oraz Program dla Noworodków dotkniętych niedotlenieniem okołoporodowym. Inicjatywy te ujęto w kategorii Zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej.
– Bardzo się cieszę, że nasze działania na rzecz społeczności zostały zauważone i docenione. Chcemy być dla naszych klientów partnerem na całe życie, dlatego nie tylko staramy się dostarczać im najlepsze produkty, chroniącej ich majątek i życie, ale działamy również na rzecz społeczności, w których funkcjonujemy. Zrównoważony rozwój jest jednym z ważnych filarów strategii całej Grupy Generali – podkreśla Justyna Szafraniec, Dyrektor ds. PR Generali Polska.
Dla przypomnienia, w ubiegłym roku Generali Polska wspomogło polskie szpitale w walce z COVID-19. Ubezpieczyciel dołączył do akcji Caritas Polska – Wdzięczni Medykom, w efekcie czego dofinansował zakup respiratorów. Z podanych informacji wynika, że łącznie spółki Generali Polska sfinansowały zakup 48 respiratorów dla szpitali w całej Polsce, przeznaczając na ten cel ponad 1,5 mln zł. Co więcej wspólnie z trzema innymi zakładami ubezpieczeń firma dofinansowała wyposażenie Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w sprzęt spirometryczny, bodypletyzmograf i urządzenia do wspomagania oddechu typu BiPAP.
Dzięki drugiej inicjatywie ubezpieczyciela, we współpracy z Fundacją THSN i Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu w ramach Programu Dla Noworodków rozpoczęto stosowanie pierwszy raz w Polsce systemową hipotermię leczniczą w transporcie „N”. Hipotermia terapeutyczna umożliwia kontrolowane obniżenie temperatury ciała, i jest uznaną metodą, która poprawia wyniki leczenia dzieci dotkniętych niedotlenieniem okołoporodowym. Z uwagi na to, że im szybciej noworodek zostanie poddany takiej terapii tym lepiej, niezwykle ważne jest to, by hipotermię stosować już podczas transportu dziecka.
Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 19 lat wydaje Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Jego główną część stanowi podsumowanie działań z zakresu CSR i zrównoważonego rozwoju, zgłaszanych przez firmy na przełomie grudnia i stycznia. Przegląd zawiera zarówno nowe praktyki, jak i te długoletnie. Podzielono je na 7 obszarów, takich jak: Zaangażowanie i rozwój społeczności lokalnej, Praktyki z zakresu pracy, Środowisko, Prawa człowieka, Zagadnienia konsumenckie, Uczciwe praktyki operacyjne, Ład organizacyjny.
Źródło: Generali Polska
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…