Nie każdy wie, ale 9 lutego obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą. I chociaż większość z nas korzysta z jednośladów wiosną lub latem to są i takie osoby, które do pracy rowerem przyjeżdżają cały rok. Do tego typu aktywności zachęca również Europ Assistance.
Międzynarodowy Dzień Dojeżdżania Rowerem do Pracy Zimą to święto, które powstało w 2013 r. w Stanach Zjednoczonych. Jednak wydarzenie to szybko zdobyło zainteresowanie na całym świecie, a od kilku lat jest obecne także w Polsce. Co więcej, istnieje nawet specjalna strona internetowa, gdzie ludzie z różnych krajów wymieniają się swoimi doświadczeniami, udostępniają swoje trasy rowerowe i wzajemnie motywują się do działania. Niewątpliwie dzień ten jest dobrą okazją do tego, by zacząć korzystać z jednośladu także zimą. Dlaczego zatem warto jeździć rowerem do pracy? Przede wszystkim z uwagi na korzyści zdrowotne. Podróż tego typu środkiem transportu rozbudzi nas skuteczniej niż kawa. A endorfiny, które wytworzą się podczas pedałowania, towarzyszyć nam będą przez długi czas w pracy. Co więcej, jeżdżąc rowerem, budujemy odporność i kondycję. Kolejnym atutem tego rozwiązania jest oszczędność czasu i pieniędzy. Rowerem dużo szybciej dotrzemy na miejsce. Łatwiej nam będzie ominąć korek, poruszając się na dwóch kółkach. Nie musimy też stać w zatłoczonych autobusach, czy denerwować się, że kolejny tramwaj nie przyjechał. Przy rowerze odchodzą nam także wydatki na parking.
Co ciekawe, w Internecie dostępny jest kalkulator „Samochód kontra rower”, dzięki któremu wyliczymy, m.in. o ile zredukujemy emisję CO2 i NOx, jak również, ile czasu i pieniędzy uda nam się zaoszczędzić dzięki takiej zmianie.
Istotną zaletą jazdy na rowerze jest to, że przy okazji dbamy o środowisko. Jednoślad nie emituje spalin ani hałasu. Pomaga zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i znacząco zredukować emisję gazów cieplarnianych. Przesiadając się z samochodu na rower zaoszczędzamy przyrodzie 150 g CO2, 0,2 g NOx oraz 0,01 g cząsteczek stałych na kilometr, a każde 7 km jazdy rowerem to kolejna „oszczędność” aż 1 kg CO2, 1,5 g tlenków azotu i 7 mg cząstek stałych w porównaniu do tej samej trasy samochodem.
– Niedawno przeprowadziliśmy w firmie, krótką ankietę nt. śladu węglowego. Zapytaliśmy naszych pracowników m.in. o to, z jakiego środka transportu korzystają najczęściej, aby dostać się do pracy. Bardzo budujący jest fakt, że spośród 111 osób, które odpowiedziały na ankietę, aż 10 dociera do pracy na rowerze lub pieszo. Jako Europ Assistance staramy się promować ten rodzaj podróżowania, proponując naszym pracownikom raz w roku udział w rowerowej grze miejskiej. W ten sposób dbamy nie tylko o środowisko, ale również wspieramy zdrowy i aktywny styl życia naszych pracowników – mówi Iwona Jurkowska, Manager ds. Komunikacji i Marketingu w Europ Assistance Polska.
Pomimo tego, że jazda rowerem zazwyczaj kojarzy nam się ze słoneczną pogodą, to wśród nas jest wielu amatorów jazdy całorocznej. Rower to z pewnością najlepszy środek transportu dla osób, które chcą oszczędzać czas i pieniądze oraz dobroczynnie wpływać na swoje zdrowie i środowisko. Z tego powodu Europ Assistance Polska zachęca, by spróbować swoich sił i z samochodu przesiąść się na dwa koła również… zimą.
Źródło: Europ Assistance Polska
13 listopada odbyła się gala „Laury społeczne”, podczas której ogłoszono wyniki Konkursu (eS) im. Jacka Kuronia. Od kilku lat partnerem tego wydarzenia…
Generali w ostatnim czasie wprowadziło zmiany w procesie obsługi klienta i pośrednika. Do najważniejszych z nich należy formularz on-line do aktualizacji danych…
Poszukujesz ubezpieczenia, które zapewni kompleksową ochronę Twojego domu? Sprawdź ofertę InterRisk. Flagowy produkt ubezpieczyciela DOM MAX to ochrona i pomoc w przypadku wszelkich…
Osoby, które biorą kredyt hipoteczny na zakup mieszkania lub domu, zazwyczaj zobowiązane są do cesji praw z ubezpieczenia na bank.…
Wśród laureatów 7. edycji Konkursu „Zdrowa Przyszłość – Inspiracje” znalazły się projekty PZU Zdrowie. Do finału zakwalifikowano ponad 200 zgłoszeń,…
Zakup okularów dla dziecka to dosyć spory wydatek – można za nie zapłacić od ok. 500 zł do nawet tysiąca…