Eksperci z Gothaer, tłumaczą, jakie szkody dla naszego majątku mogą przynieść coraz częściej występujące w Polsce anomalie pogodowe. Jak chronić się przed skutkami tych zmian? Wystarczy wykupić odpowiednią ochronę w ramach której majątek jest zabezpieczony przed negatywnymi konsekwencjami między innymi pożarów, a także od przepięć elektrycznych, trzęsienia i zapadania się ziemi zalania, powodzi, huraganów i wielu innych czynników.
„W Polsce, mimo że wzrasta świadomość potencjalnych zagrożeń, często nie przewidujemy finansowych konsekwencji katastrof naturalnych. Dlatego jednym z kluczowych zagadnień jest właściwa ochrona dobytku. W naszym kraju mamy z tym nadal problem, z szacunków PIU wynika, że aż 40% mieszkań nad Wisłą nie jest w ogóle ubezpieczona” – tłumaczy Agnieszka Poloczek – ekspertka Gothaer.
Anomalie przyczyniają się coraz częściej do powstawania ogromnych strat, które obejmować mogą m.in. zerwane dachy, zniszczone sprzęty i samochody czy uszkodzone budynki.
„Mimo dużego wyboru i szerokiego zakresu ofert, Polacy nadal zwlekają z zawarciem ubezpieczenia. W ramach ochrony majątek jest zabezpieczony przed negatywnymi konsekwencjami między innymi pożarów, a także dymu i sadzy, naporu śniegu, osuwania się ziemi, pękania mrozowego, przepięć elektrycznych, trzęsienia i zapadania się ziemi czy zalania, powodzi lub huraganów. W przypadku ich powstania, ubezpieczyciel pokryje koszty odtworzenia utraconego mienia – wyjaśnia Agnieszka Poloczek.
W tej części polisy zawarte są wszystkie definicje, które mogą mieć wpływ na wysokość ewentualnego odszkodowania. Warto sprawdzić, czy ochrona jest uzależniona choćby od siły wiatru. Jeżeli nie, to towarzystwo ubezpieczeń przejmie odpowiedzialność finansową za zniszczenia, niezależnie od jego siły. Jak podkreślają eksperci – oprócz kosztów odtworzenia mienia ważne jest również zabezpieczanie się przed dodatkowymi wydatkami, takimi jak np.: akcja ratownicza związana z ocaleniem majątku bezpośrednio zagrożonego szkodą czy koszty uprzątnięcia pozostałości po szkodzie. Wszystko to powinno obejmować odpowiednio dobrane ubezpieczenie domu.
„Dobrze pamiętać również, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność cywilną za szkody, które poniosą osoby trzecie. Mogą to być szkody wynikające z naszej winy lub wynikającej z samego faktu posiadania nieruchomości. Jeżeli w samochód naszego gościa lub sąsiada uderzy element elewacji budynku jednorodzinnego albo pod wpływem wiatru spadnie doniczka z naszego balkonu w bloku, to my odpowiadamy za powstałe szkody. Dotyczy to także sytuacji, kiedy np. listonosz poślizgnie się na zabłoconej lub oblodzonej ścieżce prowadzącej przez naszą posesję”– podkreśla Agnieszka Poloczek.
Źródło: www.gothaer.pl
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…