Jak wynika z danych AXA Partners, co roku dochodzi do przeszło 900 zdarzeń, które wymagają specjalistycznego leczenia. Poszkodowani często muszą być przewożeni za pomocą transportu medycznego, przy użyciu samolotów, helikopterów lub karetek pogotowia, zarówno na terenie danego kraju, jak i w wymiarze międzynarodowym.
Tomáš Mrnka, Country Manager Poland AXA Partners wyjaśnia: „Wypadki wymagające pomocy lekarskiej czy użycia karetki podczas zagranicznych wyjazdów nie należą do rzadkości. Wśród nich zdarzają się też skomplikowane sytuacje, wiążące się z koniecznością wieloetapowego leczenia czy użycia międzynarodowego transportu medycznego. Koszty takich działań mogą sięgać setek tysięcy złotych. Publiczne ubezpieczenie zdrowotne w takich sytuacjach nie zapewni nam bezpłatnej pomocy. Systemy opieki zdrowotnej na świecie, a nawet w ramach UE, działają na różnych zasadach i często wymagają od pacjenta pokrycia części kosztów leczenia. Dlatego wyjeżdżając z kraju, warto się ubezpieczyć. Polisa turystyczna przed wypadkiem czy chorobą nas nie uchroni, ale zabezpieczy przed ich skutkami finansowymi”
Eksperci radzą, aby przed wyborem polisy sprawdzić zakres ubezpieczenia. Warto sprawdzić m.in. czy w przypadku kosztów leczenia polisa obejmuje pokrycie kosztów powstałych w następstwie nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku jak i ratownictwa.
W ramach ubezpieczenia turystycznego można też objąć ochroną bagaż (od uszkodzenia, jak i opóźnienia jego dostarczenia na miejsce pobytu), ubezpieczyć się na wypadek opóźnienia lotu czy skorzystać ze zwrotu kosztów w przypadku rezygnacji z wyjazdu lub konieczności jego przerwania. Istotny jest również wybór odpowiedniej sumy ubezpieczenia.
Jeden z klientów ubezpieczyciela podczas wyjazdu do USA trafił do szpitala z powodu bólu w klatce piersiowej i duszności, wywołanych zawałem serca. Jego stan był na tyle poważny, że musiał zostać poddany natychmiastowej defibrylacji i przewieziony w trybie pilnym do lepiej wyposażonego szpitala. Powrót do Polski na dalsze leczenie wymagał użycia ambulansu lotniczego. Koszt zdarzenia przekroczył 196 tys. USD (735 tys. zł). Klientka podczas pobytu w Ekwadorze doznała złamania kręgosłupa oraz uszkodzenia żeber i płuc na skutek wjechania samochodem w dziurę w jezdni. W szpitalu, do którego trafia w pierwszej kolejności, lekarze nie stwierdzili poważnych obrażeń i wypisali ją do domu. Pacjentka ponownie trafiła jednak do placówki medycznej już w ciężkim stanie, gdzie została poddana leczeniu. Dalsza kuracja wymagała powrotu do Polski. Transport odbył się w asyście medycznej. Koszt zdarzenia przekroczył 140 tys. zł.
Źródło: www.axa.pl
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…