Nabycie przez PZU towarzystw Polski Gaz TUW i Polski Gaz TUW na Życie stanowi nowy impuls dla rozwoju wzajemności w ubezpieczeniach. Z opublikowanych informacji wynika, że prezes TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych objął jednocześnie stanowiska prezesa w nowo nabytych spółek.
Jak możemy przeczytać, prezes TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych Rafał Kiliński objął stanowiska prezesa w nowo nabytych przez PZU towarzystwach ubezpieczeń wzajemnych – Polski Gaz TUW i Polski Gaz TUW na Życie.
– Konsolidacja zarządzania trzema towarzystwami ubezpieczeń wzajemnych ma służyć optymalnemu wykorzystaniu ich potencjałów dla rozwoju Grupy PZU w perspektywicznym obszarze ubezpieczeń wzajemnych. Celem jest wypracowanie spójnych rozwiązań opartych na bogactwie różnych doświadczeń, które wnosi do Grupy każde towarzystwo – mówi Rafał Kiliński.
Obok niego w skład zarządów Polskiego Gazu TUW i TUW Na Życie weszli także członkowie dotychczasowego zarządu TUW PZUW.
– Nadajemy ubezpieczeniom wzajemnym nowy impet. Jestem przekonany, że synergia wiedzy, możliwości i doświadczeń trzech towarzystw w połączeniu z siłą kapitałową PZU będzie służyć dynamicznemu rozwojowi ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Wykorzystamy wspólny potencjał, aby zapewnić jak najlepszą ochronę dotychczasowym i przyszłym ubezpieczonym – deklaruje prezes Rafał Kiliński.
Warto przypomnieć, że ubezpieczenia wzajemne opierają się na solidarności i współpracy, a nie działalności dla zysku. W praktyce oznacza to, że ubezpieczeni na zasadzie wzajemności są jednocześnie członkami towarzystwa ubezpieczeń i otrzymują zwroty części składki w przypadku uzyskania dobrego wyniku technicznego. Doświadczenie pokazuje, że formuła tego typu motywuje do wspólnej troski o minimalizowanie ryzyka i bezpieczeństwo.
Niewątpliwie TUW PZU jest liderem rynku ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Należące do Grupy PZU towarzystwo ubezpiecza majątek podmiotów gospodarczych, szpitali, samorządów, instytucji publicznych i kościelnych. Oferuje też m.in. ubezpieczenia zdrowotne, OC, D&O i NNW dla podmiotów korporacyjnych. W 2022 roku TUW PZUW zebrał 1 044 mln zł składki, realizując z dwuletnim wyprzedzeniem swój strategiczny cel i zwiększając udział w polskim rynku ubezpieczeń wzajemnych do 34 proc.
Towarzystwa nabyte przez PZU oferują nie tylko ubezpieczenia majątkowe, koncentrując się na branży gazowniczej i energetycznej, ale także obsługują pracownicze programy emerytalne dla spółek z Grupy Orlen. Niewątpliwie połączenie trzech towarzystw ubezpieczeniowych z siłą kapitałową PZU będzie wspomagać rozwój ubezpieczeń wzajemnych w Polsce.
Dodajmy, że Rafał Kiliński jest związany z branżą ubezpieczeniową od niemal 30 lat. Pracował w Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta i kierował jednym z oddziałów amerykańskiej firmy brokerskiej Marsh. Od 2004 roku jest związany z Grupą PZU. To on, jako Pełnomocnik Zarządu PZU, zainicjował stworzenie TUW PZUW, którego został prezesem.
Źródło: TUW PZUW
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…