W tym celu ubezpieczyciel będzie miał wydzieloną jednostkę do obsługi największych szkód przemysłowych i pojawi się w nowych obszarach produktowych.
„Puls Biznesu” podkreśla, że na polskim rynku samodzielną jednostkę inżynieryjną posiadają tylko PZU (PZU Lab) i Ergo Hestia (Hestia Loss Control). Jednak InterRisk nie zbuduje podmiotu od podstaw, ale zacieśni współpracę przy ocenie największych rodzajów ryzyka korporacyjnego z wchodzącą w skład Vienna Insurance Group spółką Risk Consult.
„PB” przypomina, również że jest to kolejne przedsięwzięcie w realizowanej od kilku lat „korporacyjnej” ekspansji towarzystwa. Na tej ścieżce zakład odnosi sukcesy, zwłaszcza w ramach ochrony inwestycji budowlanych i energetycznych.
W tym roku konsorcjum z udziałem InterRisk wygrało przetarg na ubezpieczenie nowego bloku w Elektrowni Turów, a sam zakład wygrał rywalizację o ubezpieczenie huty w Łaziskach (grupa Tauron). Jak twierdzi Piotr Narloch, prezes InterRisk: „firma rozwija też sprzedaż gwarancji ubezpieczeniowych, które cieszą się większym zainteresowaniem klientów niż gwarancje bankowe. Zakład chce też mocniej zaistnieć w segmencie OC dla firm, a w 2016 r. pojawi się w nowych obszarach – ubezpieczeniach dla branży transportowej i rolnej”. W ekspansji może przeszkodzić wojna cenowa w segmencie korporacyjnym.
Źródło: www.pulsbiznesu.pb.pl
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…