13 listopada w Genewie odbyła się 37. Edycja Międzynarodowego Kongresu AIAG. W wydarzeniu, którego tematem były „Ubezpieczenia rolne: kluczowe narzędzie zarządzania ryzykiem rolników” uczestniczyło kilkunastu polskich ubezpieczycieli, a wśród nich przedstawiciele InterRisk.
W ceremonii otwarcia 37. Edycji Międzynarodowego Kongresu AIAG, który miał miejsce 13 listopada w Genewie wzięło udział około 350 uczestników, w tym przedstawiciele InterRisk. Tematem wydarzenia były „Ubezpieczenia rolne: kluczowe narzędzie zarządzania ryzykiem rolników”. Podczas dwudniowej konferencji ubezpieczyciele rolni i reasekuratorzy mieli doskonałą okazję ku temu, by wymienić poglądy na kluczowe tematy dotyczące segmentu rolnego w kontekście ubezpieczeń.
Jak możemy przeczytać, Yaelle Cruchon i Alexis Tissot mówili o wyzwaniach stojących przed rolnictwem z własnego doświadczenia jako rolnicy. Z kolei Bernard Lehmann, przewodniczący panelu ekspertów wysokiego szczebla przy ONZ, mówił o bezpieczeństwie żywnościowym i ważnym wkładzie ubezpieczycieli. Michael Feitknecht, Fenaco, i Christoph Carlen, Agroscope, przedstawili dogłębny wgląd w projekt Arable Farming 2035, który dotyczy adaptacji rolnictwa do zmian klimatycznych.
Na Międzynarodowym Kongresie AIAG Prezes Zarządu InterRisk Piotr Narloch był głosem polskiej branży i wypowiadał się w imieniu ubezpieczycieli, którzy mają w ofercie ubezpieczenie upraw. Prezes towarzystwa w panelu zatytułowanym ,,Polskie partnerstwo prywatno-publiczne jako dotowany system wpierający ochronę ubezpieczeniową w sektorze Agro” poruszył ważne kwestie związane z działalnością ubezpieczycieli w sektorze rolnym. W swoim wystąpieniu wiele uwagi poświęcił, m.in. analizie rynku i ewolucji ubezpieczeń w Polsce, a także suszy jako wyzwaniu dla Polski oraz zmianach klimatycznych i ich wpływowi na rynek ubezpieczeń. W obszernej prezentacji zostały wykorzystane dane dostarczone przez Polską Izbę Ubezpieczeń.
Warto dodać, że w ostatnich miesiącach mogliśmy zaobserwować, jak katastrofalne w skutkach mogą być anomalie pogodowe. Z raportu Światowej Organizacji Meteorologicznej (WMO) wynika, że kontynent europejski nagrzewa się dwukrotnie szybciej niż reszta świata. Niestety szczególnie dotkliwe były ostatnie dwa lata. W Europie wystąpiły zarówno ekstremalne upały, susze, pożary, jak i inne anomalie pogodowe. Z tego powodu tak istotne jest to, aby być dobrze ubezpieczonym w momentach niespodziewanych zmian pogodowych.
Źródło: InterRisk TU S.A. Vienna Insurance Group
Pomimo tego, że jazda na rowerze to przyjemna i zdrowa forma aktywności to niestety czasami…
Nowy projekt edukacyjny, który powstał dzięki współpracy Fundacji Zaczytani.org i Grupy PZU to innowacyjne narzędzie…
Compensa została wyróżniona za najciekawszą innowację w branży finansowej. Kapituła konkursu „Liderów Świata Bankowości i…
Unum wystartowało z nowym programem edukacyjnym „U lekarza”. Akcja ma za zadanie zwiększać świadomość zdrowotną…
TUZ Ubezpieczenia wprowadziło nowe udogodnienie dla swoich klientów. Od kwietnia ubezpieczyciel umożliwił wnioskowanie online o…
Compensa wprowadza na rynek nowy produkt ubezpieczeniowy – Compensa Oświata. To kompleksowe ubezpieczenie szkolne, które…