Na pierwszy rzut oka można stwierdzić, że sektor ubezpieczeń cieszy się dobrą opinią w tym zakresie w jakim wpływa na dobrobyt społeczeństwa. Jednak jeżeli bliżej przyjrzymy się branży ubezpieczeń zauważymy, że społeczny odbiór branży jest zły. Wpływa na to nieprzejrzystość działalności ubezpieczeniowej, niewłaściwe praktyki sprzedaży, problemy z poszanowaniem prywatności Klientów oraz przedłużająca się likwidacja szkód. W tym artykule przyjrzymy się, jak firmy ubezpieczeniowe wpływają na otaczającą nas rzeczywistość.
Branża ubezpieczeniowa zapewnia przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa w codziennym życiu. Ubezpieczenia majątkowe, życiowe, turystyczne oraz ubezpieczenia zdrowotne wpływają na standard życia. Co raz większa ilość osób dostrzega korzyści płynące z dodatkowego zabezpieczenia swojego życia lub majątku. Już ponad 10 mln ubezpieczeń obejmuje ochroną domy, mieszkania i ruchomości zabezpieczając je przed finansowymi konsekwencjami takich zdarzeń jak kradzieże, pożary czy zalania. Szacuje się, że już około 60% domów w Polsce jest objętych ochroną ubezpieczeniową. A ponad 2,8 mln Polaków zdecydowało się na zakup prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych, które gwarantują szybszy dostęp do specjalistów. Korzyści z tego typu ubezpieczeń płyną również do państwowej służby zdrowia, dają możliwość postawienia szybkiej diagnozy i podjęcia właściwego leczenia. Natomiast ubezpieczenia życiowe dają gwarancję zabezpieczenia finansowego dla najbliższych w przypadku śmierci lub choroby.
Ubezpieczyciele wnoszą znaczący wkład w rozwój gospodarki wpływając również na wzrost PKB. Branża ubezpieczeniowa zapewnia kapitał dla rozwoju firm oraz współfinansuje państwowe i samorządowe inwestycje. Przede wszystkim przyczynia się do stabilizacji ochrony zdrowia. Analizy pokazują, że ubezpieczyciele zainwestowali w gospodarkę ponad 160 mld zł. Dzięki ubezpieczeniom branża wpływa na rozwój m.in. sektora handlowego i naprawy aut, nieruchomości, finansów oraz transportu i logistyki.
Jednak chyba najbardziej istotne jest wsparcie publicznego systemu ochrony zdrowia. Dzięki ubezpieczeniom zdrowotnym zwiększa się dostępność i jakość ochrony zdrowia bez obciążania finansów państwa.
Branża ubezpieczeniowa w aktualnych czasach stoi w obliczu nowych wyzwań -globalizacja, szybkie tempo wzrostu dewastacji środowiska, postęp technologiczny- to wszystko generuje liczne komplikacje związane z oceną ryzyka. Firmy ubezpieczeniowe będące instytucjami finansowymi mają moc kształtowania naszej wspólnej przyszłości : zarządzają funduszami, mają możliwość wspierania nowych projektów. Produkty ubezpieczeniowe, które są sprzedawane oraz sposób zarządzania mogą mieć wpływ na określony sposób zachowania Klientów. Wprowadzając nowe metody oceny ryzyka i zarządzania nim mogą sprzyjać ochronie środowiska i przyczynić się do równości społecznej w dostępie do kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej.
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…