Nowotwory nie bez powodu nazywane są chorobą cywilizacyjną – w naszym kraju każdego roku na raka umiera ponad 100 000 osób, co stanowi ponad 25 proc. zgonów. Jednak wczesna diagnoza i szybkie leczenie zwiększają nasze szanse na wyleczenie. A pomóc w tym może nam odpowiednie ubezpieczenie.
Ubezpieczenia mają za zadanie chronić nas przed finansowymi konsekwencjami wielu sytuacji. Jedną z nich jest zachorowanie na nowotwór złośliwy. Zazwyczaj polisa tego typu nie jest oferowana jako niezależne ubezpieczenie, ale stanowi dodatkową umowę w ramach ubezpieczenia na życie, która rozszerza podstawową ochronę. W wielu przypadkach taka polisa obejmuje nie tylko zachorowanie na nowotwory złośliwe, ale też i na niezłośliwego guza mózgu. Pamiętajmy, że zakres ochrony wynikający z danego ubezpieczenia na raka zależy od ubezpieczyciela i wariantu umowy.
Przy zakupie polisy na raka powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:
Najczęściej ubezpieczenie na wypadek nowotworu obejmuje takie świadczenia jak:
Dokładne informacje dotyczące danej oferty, w tym zakres ochrony i wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Zapoznajmy się z nimi przed podpisaniem umowy. Sprawdźmy również jakie są karencje w ubezpieczeniu. Istotne jest to, że polisa na raka będzie obejmowała jedynie przyszłe zachorowania a nie bieżące leczenie.
Ubezpieczenie na wypadek choroby nowotworowej może nam zapewnić wypłatę świadczenia, jeśli zdiagnozowany zostanie u nas rak. Dzięki polisie będziemy mogli zorganizować leczenie za granicą, bez konieczności spożytkowania na ten cel własnych oszczędności czy organizowania zbiórek pieniędzy publicznie. Oczywiście dużo zależy od tego, na jaki pakiet ochrony się zdecydowaliśmy. Jednak jak widać takie ubezpieczenie, w połączeniu z ubezpieczeniem zdrowotnym, umożliwi nam podjęcie leczenia na wysokim poziomie, w dowolnie wybranym ośrodku, w razie zachorowania na nowotwór. Co znacznie zwiększa nasze szanse na powrót do zdrowia.
W parze z ubezpieczeniem na raka może być assistance medyczny, który zapewnia dodatkowe świadczenia, takie jak wizyty domowe (lekarza i pielęgniarki), zabiegi pielęgniarskie, zorganizowanie rehabilitacji czy transport medyczny, a nawet pomoc domowa po przebytej hospitalizacji, która może być konieczna, jeśli pacjent jest po chemioterapii.
Każdy z nas może ubezpieczyć się w ramach polisy na raka, jednak ubezpieczyciele mogą ograniczać wiek, w jakim możemy zawrzeć umowę np. do 50 czy 60 lat. Górna granica powinna być wskazana w OWU. Podobnie jest w przypadku prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które również może być bardzo pomocne się w przypadku zachorowania na nowotwór.
A ile kosztuje polisa na raka? Jak w przypadku większości ubezpieczeń koszt ubezpieczenia zależy jest od kilku czynników, takich jak zakres ochrony, sumy ubezpieczenia, wiek ubezpieczonego oraz stan jego zdrowia.
Źródło: UNIQA
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…