Nowotwory nie bez powodu nazywane są chorobą cywilizacyjną – w naszym kraju każdego roku na raka umiera ponad 100 000 osób, co stanowi ponad 25 proc. zgonów. Jednak wczesna diagnoza i szybkie leczenie zwiększają nasze szanse na wyleczenie. A pomóc w tym może nam odpowiednie ubezpieczenie.
Ubezpieczenia mają za zadanie chronić nas przed finansowymi konsekwencjami wielu sytuacji. Jedną z nich jest zachorowanie na nowotwór złośliwy. Zazwyczaj polisa tego typu nie jest oferowana jako niezależne ubezpieczenie, ale stanowi dodatkową umowę w ramach ubezpieczenia na życie, która rozszerza podstawową ochronę. W wielu przypadkach taka polisa obejmuje nie tylko zachorowanie na nowotwory złośliwe, ale też i na niezłośliwego guza mózgu. Pamiętajmy, że zakres ochrony wynikający z danego ubezpieczenia na raka zależy od ubezpieczyciela i wariantu umowy.
Przy zakupie polisy na raka powinniśmy zwrócić uwagę na takie kwestie, jak:
Najczęściej ubezpieczenie na wypadek nowotworu obejmuje takie świadczenia jak:
Dokładne informacje dotyczące danej oferty, w tym zakres ochrony i wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). Zapoznajmy się z nimi przed podpisaniem umowy. Sprawdźmy również jakie są karencje w ubezpieczeniu. Istotne jest to, że polisa na raka będzie obejmowała jedynie przyszłe zachorowania a nie bieżące leczenie.
Ubezpieczenie na wypadek choroby nowotworowej może nam zapewnić wypłatę świadczenia, jeśli zdiagnozowany zostanie u nas rak. Dzięki polisie będziemy mogli zorganizować leczenie za granicą, bez konieczności spożytkowania na ten cel własnych oszczędności czy organizowania zbiórek pieniędzy publicznie. Oczywiście dużo zależy od tego, na jaki pakiet ochrony się zdecydowaliśmy. Jednak jak widać takie ubezpieczenie, w połączeniu z ubezpieczeniem zdrowotnym, umożliwi nam podjęcie leczenia na wysokim poziomie, w dowolnie wybranym ośrodku, w razie zachorowania na nowotwór. Co znacznie zwiększa nasze szanse na powrót do zdrowia.
W parze z ubezpieczeniem na raka może być assistance medyczny, który zapewnia dodatkowe świadczenia, takie jak wizyty domowe (lekarza i pielęgniarki), zabiegi pielęgniarskie, zorganizowanie rehabilitacji czy transport medyczny, a nawet pomoc domowa po przebytej hospitalizacji, która może być konieczna, jeśli pacjent jest po chemioterapii.
Każdy z nas może ubezpieczyć się w ramach polisy na raka, jednak ubezpieczyciele mogą ograniczać wiek, w jakim możemy zawrzeć umowę np. do 50 czy 60 lat. Górna granica powinna być wskazana w OWU. Podobnie jest w przypadku prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, które również może być bardzo pomocne się w przypadku zachorowania na nowotwór.
A ile kosztuje polisa na raka? Jak w przypadku większości ubezpieczeń koszt ubezpieczenia zależy jest od kilku czynników, takich jak zakres ochrony, sumy ubezpieczenia, wiek ubezpieczonego oraz stan jego zdrowia.
Źródło: UNIQA
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…