W przypadku zachorowania na raka ogromne znaczenie ma szybka diagnoza i rozpoczęcie właściwego leczenia, które niestety może być kosztowne. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że można uchronić się przed finansowymi skutkami zachorowania. Pomocna w tym celu będzie polisa na wypadek zachorowania. Na jakie świadczenia można liczyć?
Statystyki pokazują, że wśród najczęściej notowanych schorzeń onkologicznych można znaleźć:
Niestety nowotwory złośliwe stanowiły drugą przyczynę zgonów w Polsce w 2023 roku. Co istotne, choroba dotyka zarówno młodszych, jak i starszych. Dlatego tak kluczowe znaczenie ma wczesna diagnostyka i profilaktyka antynowotworowa. Warto tez pomyśleć o wsparciu finansowym na wypadek zachorowania na nowotwór złośliwy. Odpowiednie ubezpieczenie pozwoli pokryć koszty leczenia (np. chemioterapii) i rehabilitacji oraz zapewni nam dostęp do nowoczesnych metod diagnostycznych i operacyjnych.
Pamiętajmy o tym, że w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) znajdziemy definicje pojęć odnoszących się do zawieranej przez nas umowy. Jednym z nich jest „nowotwór złośliwy”. Z kolei w umowie dodatkowej na wypadek poważnego zachorowania zazwyczaj ubezpieczyciele umieszczają listę zachorowań, które są objęte ochroną na wypadek zachorowania. Wśród nich można znaleźć m.in.:
Polisa może obejmować swoim zakresem nie tylko nowotwory złośliwe, ale i łagodne zmiany nowotworowe, np. nowotwory in situ.
W zależności od postanowień ujętych w naszej polisie na życie i zdrowie możemy otrzymać wypłatę świadczenia, np. w związku z zachorowaniem na konkretny rodzaj nowotworu złośliwego. Co istotne, z dokumentacji medycznej musi jednoznacznie wynikać, że lekarz specjalista – onkolog postawił diagnozę nowotworu. W niektórych sytuacjach świadczenie wypłacane jest nie tylko w związku z chorobą nowotworową, ale także poważnym zachorowaniem, np. przejściem zawału serca czy udaru mózgu, albo rozwojem choroby przewlekłej i jej zdiagnozowaniem.
Jednak pomoc w razie zachorowania na raka możemy otrzymać nie tylko w formie jednorazowego świadczenia po postawieniu diagnozy. Ubezpieczyciele zapewniają często dodatkowe wsparcie w postaci:
A w ramach usług assistance medycznego możemy uzyskać ponadto pomoc 24h na dobę.
Ubezpieczenie na wypadek nowotworu zazwyczaj wchodzi w skład polisy na życie i stanowi jej rozszerzenie o dodatkową, rozbudowaną ochronę. Jeśli, zatem chcemy się zabezpieczyć na wypadek zachorowania na raka powinniśmy wybrać podstawową wersję ubezpieczenia na życie, a następnie rozszerzyć ochronę o nowotwory lub poważne zachorowania (obejmujące także nowotwory). Osoby, które w razie poważnej choroby chcą mieć dostęp do nowoczesnych procedur i możliwości leczenia w zagranicznych ośrodkach medycznych mogą wybrać polisę Medycyna bez granic. Obejmuje ona opiekę medyczną do wysokości 2 mln euro w ośrodkach medycznych w rożnych krajach na świecie w razie:
Pamiętajmy o tym, że dostępne na rynku polisy różnią się między sobą zakresem. Dlatego przed zawarciem umowy dokładnie zapoznajmy się z warunkami ubezpieczenia i dobierzmy najlepszą dla siebie ochronę.
Źródło: UNIQA
Od piątku, 11 kwietnia 2025 roku, klienci firmy ubezpieczeniowej DallBogg nie mogą odnowić swoich polis…
UNIQA otrzymała tytuł Najlepszej Firmy Ubezpieczeniowej w Polsce. Kapituła Konkursu Liderów Świata Finansów doceniła ubezpieczyciela za…
PZU wprowadził zmiany do dobrowolnego ubezpieczenia OC Ogólnej. Produkt dzięki rozszerzonemu zakresowi terytorialnemu, elastycznemu zakresowi…
Fundacja PZU wystartowała z kampanią edukacyjno-społeczną #CzystyPrzekaz. W ramach akcji Magda Gessler, Mikołaj Roznerski i Szymon…
UNIQA udostępniła nową wersję przewodnika prewencyjnego dla firm. W publikacji można znaleźć sprawdzone metody minimalizacji…
Posiadając w domu wartościowy sprzęt AGD, RTV i komputery warto rozważyć jego ubezpieczenie – zwłaszcza…