Ubezpieczenie budynków rolniczych to obowiązkowa umowa dla każdego posiadacza gospodarstwa rolnego. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że można kompleksowo zabezpieczyć swoje finanse. W ramach jednej polisy można ubezpieczyć zarówno budynki rolnicze, jak i wykupić OC rolników oraz dobrowolne ubezpieczenie mienia.
Ubezpieczenie budynków rolniczych chroni przed finansowymi skutkami uszkodzenia lub zniszczenia budynków wchodzących w skład gospodarstwa rolnego. Obowiązkowy zakres tego produktu zapewnia ochronę na wypadek szkód powstałych wskutek zdarzeń opisywanych w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Są to zdarzenia takie jak ogień, huragan, podtopienie, deszcz nawalny czy też powódź. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że to obowiązkowe ubezpieczenie nie chroni w pełni budynków rolniczych. Dlatego np. Compensa daje możliwość rozszerzenia ochrony obowiązkowej o ubezpieczenie w zakresie rozszerzonym oraz w wariancie od wszystkich ryzyk (All Risk). Co istotne, ubezpieczając budynki w Compensie w wariantach rozszerzonym lub od wszystkich ryzyk (spełniamy ustawowy obowiązek ubezpieczenia budynków rolniczych. Pamiętajmy o tym, że szczegółowy zakres produktu znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Gospodarstwa Rolnego. Zapoznajmy się z nimi przed podpisaniem umowy, dzięki temu zyskamy pewność, że wybraliśmy ofertę dostosowaną do naszych potrzeb.
Wybierając ofertę Compensy w ramach jednej polisy możemy wykupić:
Jak już wcześniej wspominaliśmy wariant ustawowy chroni budynki jedynie od ryzyk wymienionych w Ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Natomiast warianty dobrowolnego ubezpieczenia budynków rolniczych – rozszerzony i od wszystkich ryzyk (All Risk) rozszerzają katalog ryzyk objętych ochroną o odpowiedzialność w zakresie np. aktów terroru, przepięć, wandalizmu, czy zamarznięcia wody w instalacjach. Dodatkowo, jeśli zdecydujemy się na wariant All Risk zakresem odpowiedzialności będą objęte wszelkie inne, nagłe, niewyłączone w OWU zdarzenia, takie jak na przykład szkody własne, szkody powstałe wskutek działania zwierząt, stłuczenia, pęknięcia szyb i stałych elementów budynku mieszkalnego.
Źródło: Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group
Wycofanie skażonego produktu z rynku może wiązać się kosztami liczonymi w milionach złotych. Co więcej, kwota…
Każdego dnia dbasz o ochronę ubezpieczeniową swoich Klientów, ale czy pamiętasz o swoim obowiązkowym ubezpieczeniu…
Zimowa aura zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Niestety jazda na nartach czy też zwykły…
Polska Izba Inżynierów Budownictwa oraz Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group podpisały umowę na nowy program…
Compensa Dystrybucja zmieniła nazwę na Vienna Life Partners. Zmiana jest konsekwencją połączenia Aegon, Compensy Życie i „małej”…
17 grudnia w Warszawie odbyło się spotkanie zorganizowane przez Executive Club. Menedżerowie z różnych obszarów…