Osoby, które często podróżują za granicę zazwyczaj potrzebują ubezpieczenia, które będzie im zapewniało bezproblemowy dostęp do lekarza. Dlatego warto wiedzieć, że polisa zdrowotna oferowana przez TU Zdrowie, gwarantuje pokrycie kosztów leczenia podczas wyjazdów zagranicznych na całym świecie.
Koszty leczenia za granicą stanowią integralną część polisy zdrowotnej oferowanej przez TU Zdrowie w wariantach VIP. Ubezpieczenie zostało skonstruowane z myślą o osobach często podróżujących w różne zakątki świata, m.in. członkach zarządów firm czy kadry menadżerskiej, których obowiązki służbowe wymagają podróży za granicę.
– Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że ochrona ubezpieczeniowa dotyczy całego okresu obowiązywania umowy ubezpieczeniowej co oznacza, że ubezpieczony nie musi przed każdym wyjazdem kupować dodatkowej polisy. Umowa ubezpieczeniowa nie ogranicza liczby wyjazdów, a jedynie czas jednorazowego pobytu do 180 dni – mówi Teresa Domańska, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Zdrowotnych TU Zdrowie.
Istotną zaletą tego produktu jest brak ograniczeń terytorialnych. Warto podkreślić, że większość polis dostępnych na rynku wyłącza ze standardowego ubezpieczenia m.in. USA i Kanadę ze względu na wysokie koszty leczenia w tych krajach. Ale TU Zdrowie nie tylko gwarantuje działanie polisy na tym terytorium, ale także oferuje wysokie sumy ubezpieczenia.
– Co ważne, polisa dotyczy także szkód powstałych podczas uprawiania sportów rekreacyjnych, na przykład narciarstwa biegowego i zjazdowego, nurkowania, golfa czy windsurfingu. Warunki ubezpieczenia dokładnie określają, jakiego typu sporty rekreacyjne są objęte ochroną ubezpieczeniową – dodaje Teresa Domańska.
H2 Ubezpieczenie „W podróży zagranicznej”
Z opublikowanych informacji wynika, że ubezpieczenie „W podróży zagranicznej” pokrywa koszty leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku powstałych za granicą, a także inne koszty, do których poniesienia zobowiązana będzie rodzina lub sam ubezpieczony, jak na przykład: koszty wyżywienia i pobytu podczas rekonwalescencji, czy koszty dojazdu i pobytu członków rodziny w razie hospitalizacji. Co więcej, ubezpieczony ma także zapewnioną pomoc tłumacza, kierowcy zastępczego oraz pomocy domowej.
– Ubezpieczony, który potrzebuje pomocy medycznej będąc za granicą, kontaktuje się z centrum pomocy, które organizuje mu leczenie. Nie musi się, więc zastanawiać, z jakim lekarzem bądź placówką ma się kontaktować. Konsultant zorganizuje wizytę stacjonarną w najszybszym możliwym czasie i najbliżej miejsca, gdzie przebywa ubezpieczony. Możliwe jest także skorzystanie z teleporady – podkreśla Teresa Domańska.
Ubezpieczyciel podkreśla, że klient ma dwie możliwości realizacji usług medycznych za granicą. Może odpłatnie – po skontaktowaniu się z centrum operacyjnym – skorzystać z pomocy medycznej i zwrócić się o refundację kosztów do wysokości kwoty określonej w umowie ubezpieczenia. Może także „zlecić” organizację pomocy centrum operacyjnemu i nie wydawać własnych środków. Wartość udzielonych świadczeń pomniejsza wówczas sumę ubezpieczenia i limit, który będzie przysługiwał dalej ubezpieczonemu.
Dodatkowo każdy z posiadaczy polisy w wariancie VIP może włączyć do ubezpieczenia członków swojej rodziny – mają oni wówczas zapewniony taki sam zakres ubezpieczenia.
Źródło: TU Zdrowie
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…