Kupujesz auto za granicą? Potrzebujesz przewieźć uszkodzony pojazd do kraju? Transport samochodu lawetą z Niemiec do Polski to z pewnością dobre rozwiązanie. Ile kosztuje taka usługa i jakie czynniki wpływają na jej koszt? A może ubezpieczenie OC lub AC może nam pomóc w pokryciu kosztów lawety?
To ile zapłacimy za transport samochodu lawetą z Niemiec do Polski jest zależne od kilku czynników, takich jak:
Zatem jak widać koszty transportu samochodu lawetą z Niemiec do Polski mogą się znacznie różnić w zależności od wymienionych wyżej parametrów. Średnio za transport możemy zapłacić od 1000 do 4000 złotych. Co więcej, przewóz pojazdów uszkodzonych, luksusowych lub wymagających specjalnych warunków transportu może kosztować nawet powyżej 5000 złotych.
Warto zdawać sobie sprawę, że w przypadku awarii lub kolizji za granicą w pokryciu kosztów transportu lawetą może nam pomóc ubezpieczyciel. Na przykład w niektórych przypadkach polisa OC może obejmować holowanie pojazdu do warsztatu lub miejsca naprawy. Natomiast polisa autocasco może obejmować szeroki zakres zdarzeń, w tym uszkodzenia pojazdu, kradzież czy koszty holowania. W ramach ubezpieczenia AC można uzyskać zwrot kosztów transportu lawetą w razie awarii lub wypadku. Istotne jest to, że w zależności od posiadanej polisy towarzystwo może pokryć całość lub część kosztów związanych z holowaniem pojazdu – niektóre polisy autocasco oferują pokrycie pełnych kosztów holowania w przypadku awarii lub wypadku, z kolei inne mogą obejmować tylko częściowe koszty (właściciel pojazdu musi pokryć różnicę).
Pamiętajmy o tym, że przed podjęciem decyzji o transporcie samochodu lawetą powinniśmy skontaktować się ze swoim ubezpieczycielem i dowiedzieć się, jakie świadczenia są dostępne w ramach naszej umowy. Dzięki temu możemy obniżyć koszty związane z przewozem pojazdu z Niemiec do Polski.
Jak już wyżej wspomniano na koszt transportu samochodu lawetą z Niemiec wpływa kilka czynników. Pomimo tego, że średnio za taką usługę możemy zapłacić od 1000 do 4000 zł, to w niektórych sytuacjach (wymagających specjalistycznego transportu) koszty mogą być wyższe. Jednak kluczową rolę w takiej sytuacji może odegrać ubezpieczenie OC i AC. Dlatego warto zapoznać się z warunkami posiadanej polisy ubezpieczeniowej – zrozumiemy wówczas, jakie świadczenia są dostępne w przypadku awarii lub wypadku. Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług jakiejś firmy transportowej porównajmy oferty i skontaktujmy się z ubezpieczycielem, dzięki temu możemy znaleźć najlepszą opcję.
Źródło: TUZ Ubezpieczenia
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…