Produkty emerytalne oferowane na inPZU poszerzyły się o wcześniej niedostępne dla posiadaczy IKE i IKZE fundusze, które alokują zasoby w ściśle określone obszary, takie jak OZE (inPZU Akcje Sektora Zielonej Energii), obligacje (inPZU Obligacje Inflacyjne) czy surowce (inPZU Akcje Rynku Surowców).
Z informacji opublikowanych przez PZU wynika, że wachlarz funduszy dla produktów emertytalnych oferowanych na inPZU poszerzył się o wcześniej niedostępne dla posiadaczy IKE i IKZE 7 funduszy.
– Chcemy zachęcić Polaków do oszczędzania w trzecim filarze. Dodając nowe fundusze do produktów IKE i IKZE, wyszliśmy naprzeciw klientom, którzy interesowali się dostępnymi wcześniej wyłącznie dla inwestorów produktami. Nowe fundusze dadzą im możliwość inwestowania w OZE, nieruchomości czy spółki powiązane z rynkiem złota – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.
Jak możemy przeczytać, do IKE i IKZE w TFI PZU można przystąpić w kilku prostych krokach, całkowicie online. Do rozpoczęcia oszczędzania wystarczy tylko 100 zł, a dodatkowym atutem jest brak opłat za otwarcie konta oraz jedne z najniższych na rynku opłat za zarządzanie (0,5%), co wpływa także na wielkość zgromadzonych środków.
– Stawiamy na funkcjonalność i wygodę w zarządzaniu zgromadzonymi środkami. Wszystkie operacje można wykonać przez inPZU, łatwą i przyjazną platformę, nawet dla nawet osób, które dopiero zaczynają oszczędzać na swoją przyszłość – dodaje Marcin Żółtek.
PZU podkreśla, że wszystkie nowo dostępne produkty są funduszami indeksowymi, zarządzanymi pasywnie. Oznacza to, że zarządzający nimi eksperci TFI PZU dążą do odwzorowywania odpowiednich indeksów:
Warto dodać, że oszczędzający może sam zdecydować, czy chce lokować swoje środki w IKE lub IKZE czy w obu produktach jednocześnie, co pozwala wykorzystać łączny limit wpłat oraz osiągnąć maksymalne korzyści podatkowe. W IKE nie płaci się podatku od zysków kapitałowych przy wypłacie środków po 60. roku życia. Natomiast w IKZE można odliczyć swoje wpłaty od dochodu w rozliczeniu za bieżący rok, obniżając podatek. W 2022 roku przy wykorzystaniu maksymalnego limitu wpłat i 32 proc. progu podatkowym może to być nawet ponad 2274 złotych, a przy 12 proc. progu ponad 852 złotych.
Przypominamy, że TFI PZU jest jednym z najstarszych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce oraz jednym z pierwszych zarządzających zagranicznymi aktywami. Obecnie TFI zarządza aktywami o łącznej wartości około 35 mld zł.
Źródło: PZU SA
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…
Jak wiadomo, posiadacze pojazdów zobligowani są do posiadania ważnej polisy OC. Jednak praktyka pokazuje, że czasami dochodzi do sytuacji, gdy…
Listopad to miesiąc, w którym od lat zwraca się szczególną uwagę na problem męskich nowotworów, a także dobrostanu psychicznego. Dla…