Produkty emerytalne oferowane na inPZU poszerzyły się o wcześniej niedostępne dla posiadaczy IKE i IKZE fundusze, które alokują zasoby w ściśle określone obszary, takie jak OZE (inPZU Akcje Sektora Zielonej Energii), obligacje (inPZU Obligacje Inflacyjne) czy surowce (inPZU Akcje Rynku Surowców).
Z informacji opublikowanych przez PZU wynika, że wachlarz funduszy dla produktów emertytalnych oferowanych na inPZU poszerzył się o wcześniej niedostępne dla posiadaczy IKE i IKZE 7 funduszy.
– Chcemy zachęcić Polaków do oszczędzania w trzecim filarze. Dodając nowe fundusze do produktów IKE i IKZE, wyszliśmy naprzeciw klientom, którzy interesowali się dostępnymi wcześniej wyłącznie dla inwestorów produktami. Nowe fundusze dadzą im możliwość inwestowania w OZE, nieruchomości czy spółki powiązane z rynkiem złota – mówi Marcin Żółtek, wiceprezes TFI PZU.
Jak możemy przeczytać, do IKE i IKZE w TFI PZU można przystąpić w kilku prostych krokach, całkowicie online. Do rozpoczęcia oszczędzania wystarczy tylko 100 zł, a dodatkowym atutem jest brak opłat za otwarcie konta oraz jedne z najniższych na rynku opłat za zarządzanie (0,5%), co wpływa także na wielkość zgromadzonych środków.
– Stawiamy na funkcjonalność i wygodę w zarządzaniu zgromadzonymi środkami. Wszystkie operacje można wykonać przez inPZU, łatwą i przyjazną platformę, nawet dla nawet osób, które dopiero zaczynają oszczędzać na swoją przyszłość – dodaje Marcin Żółtek.
PZU podkreśla, że wszystkie nowo dostępne produkty są funduszami indeksowymi, zarządzanymi pasywnie. Oznacza to, że zarządzający nimi eksperci TFI PZU dążą do odwzorowywania odpowiednich indeksów:
Warto dodać, że oszczędzający może sam zdecydować, czy chce lokować swoje środki w IKE lub IKZE czy w obu produktach jednocześnie, co pozwala wykorzystać łączny limit wpłat oraz osiągnąć maksymalne korzyści podatkowe. W IKE nie płaci się podatku od zysków kapitałowych przy wypłacie środków po 60. roku życia. Natomiast w IKZE można odliczyć swoje wpłaty od dochodu w rozliczeniu za bieżący rok, obniżając podatek. W 2022 roku przy wykorzystaniu maksymalnego limitu wpłat i 32 proc. progu podatkowym może to być nawet ponad 2274 złotych, a przy 12 proc. progu ponad 852 złotych.
Przypominamy, że TFI PZU jest jednym z najstarszych towarzystw funduszy inwestycyjnych w Polsce oraz jednym z pierwszych zarządzających zagranicznymi aktywami. Obecnie TFI zarządza aktywami o łącznej wartości około 35 mld zł.
Źródło: PZU SA
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…