Generali wprowadziło nową, odrębną sumę ubezpieczenia dla „transportu ubezpieczonego” w podróży zagranicznej w ramach ubezpieczenia turystycznego. Wynosi ona aż 10 mln złotych i obejmuje między innymi transport medyczny do miejsca zamieszkania na terytorium RP. Ale to nie jedyne zmiany w ofercie ubezpieczyciela.
Wprowadzone przez ubezpieczyciela ryzyko „Transport Ubezpieczonego” jest widoczne zarówno w portalu sprzedażowym, jak na druku polisy. Produkt ten będzie dostępny zawsze z sumą 10 mln złotych, bez względu na formę polisy czy kierunek podróży. Klienci Generali w ramach ubezpieczenia turystycznego mogą maksymalnie ubezpieczyć się na poniższe sumy ubezpieczenia:
– Co warto podkreślić powyższe sumy są od siebie niezależne. Oznacza to, że koszty leczenia nie obniżają sumy ubezpieczenia na assistance czy na transport i odwrotnie – zaznacza Damian Oleszczuk Menedżer Produktu, Generali Polska.
Przed wakacjami ubezpieczyciel wprowadził także kolejną nowość – możliwość zawarcia ubezpieczenia od dnia i godziny zawarcia umowy. Warunkiem jest to, by klient znajdował się na terytorium Polski. Dla osób przebywających poza Polską w chwili zakupu ubezpieczenia, ochrona rozpocznie się najwcześniej po 4 godzinach od zawarcia umowy oraz jej opłacenia. Jest to szczególnie istotne, dla osób kupujących ubezpieczenie na ostatnią chwilę.
– Jest to szczególnie ważne dla klientów, którzy zostawiają zakup ubezpieczenia na ostatnią chwilę, często w drodze na lotnisko lub nawet na lotnisku – dodaje Damian Oleszczuk.
Dodatkowo „wyżywienie i zakwaterowanie za granicą w celu rekonwalescencji” znajdzie się już w zakresie podstawowym opcji assistance standard.
– Oznacza to, że jeśli transport ubezpieczonego do Polski, nie będzie mógł się odbyć bezpośrednio po zakończeniu hospitalizacji, pokryjemy koszty jego wyżywienia i zakwaterowania za granicą przez okres do 7 dni, przy czym maksymalnie w kwocie do 100 EUR za dzień – wyjaśnia Damian Oleszczuk.
Generali uprościło również definicję „pracy fizycznej” i „sportów wysokiego ryzyka”. Dzięki temu klienci rzadziej będą musieli rozszerzać umowę za dodatkową składkę.
– Przykładowo teraz nasi klienci, którzy podczas wakacyjnego wypoczynku, zechcą wyjechać w tereny pustynne, nie będą potrzebowali dodatkowego rozszerzenia – tłumaczy D. Oleszczuk.
Firma wprowadziła także zmiany w ubezpieczeniu „Generali z myślą o kosztach rezygnacji z podróży”. Jeden pakiet od teraz obejmuje wszystkie dostępne przyczyny rezygnacji lub przerwania podróży. Do zakresu podstawowego dodano również zaostrzenia chorób przewlekłych, które wcześniej były opcją dodatkowo płatną. Nowy pakiet obejmuje też nieszczęśliwe wypadki wskutek aktu terroryzmu oraz zachorowania na choroby pandemiczne ogłoszone przez WHO. Dodatkowo, teraz można zawrzeć ubezpieczenie „Generali, z myślą o kosztach rezygnacji z podróży” praktycznie bez względu na datę zakupu podróży, pod warunkiem, że do dnia rozpoczęcia podróży pozostało minimum 61 dni.
Źródło: Generali Polska
PKO Ubezpieczenia w swoim pierwszym raporcie społecznym pokazuje, jak kobiety w Polsce oceniają swój dobrostan.…
Wyniki badania Holiday Barometer 2025 pokazują, że po latach niepewności związanej z pandemią Polacy i…
Fundacja PZU i Fundacja Dr Clown nawiązały współpracę, by nieść radość i wsparcie emocjonalne dzieciom przebywającym…
Intensywne deszcze, wichury i lokalne podtopienia niestety stają się coraz częstsze. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega…
Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” przygotowało wakacyjną promocję dla kierowców samochodów koreańskich. Do końca lipca nowi…
Generali zwiększyło limity w ubezpieczeniu turystycznym. Maksymalna suma ubezpieczenia kosztów leczenia za granicą została podniesiona…