Koła Gospodyń Wiejskich na stałe wpisane są w krajobraz polskiej wsi – rozwijają kulturę ludową i regionalną, pielęgnują tradycję oraz integrują lokalną społeczność. Jednak bardzo ważne jest, aby Koła Gospodyń Wiejskich posiadały optymalną ochronę ubezpieczeniową, która będzie cennym wsparciem w razie wystąpienia niesprzyjających sytuacji.
W lipcu Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” wprowadziło na rynek jedyną w swoim rodzaju ofertę ubezpieczenia skierowaną do Kół Gospodyń Wiejskich. Produkt ten w pełni odpowiada na potrzeby związane z ich działalnością statutową. Ubezpieczenie oferowane przez ubezpieczyciela to nie tylko zabezpieczenie finansowe, ale także gwarancja ciągłości i stabilności funkcjonowania tego typu działalności. Co więcej, posiadanie takiego ubezpieczenia nie tylko może zwiększyć wiarygodność Koła Gospodyń Wiejskich w oczach sponsorów, partnerów oraz lokalnej społeczności, ale także pokazuje, że organizacja działa profesjonalnie oraz dba o bezpieczeństwo swoich członków i uczestników organizowanych przez nią imprez.
Prowadząc swoją działalność Koła Gospodyń Wiejskich narażone są na różne sytuacje, w których uczestnicy tych spotkań mogą doznać szkody, np. osoba biorąca udział w warsztatach kulinarnych może zostać poparzona gorącą zupą. Wówczas, jeśli KGW posiada aktualne ubezpieczenie OC i jest zobowiązane z mocy prawa do naprawienia szkody, to towarzystwo przejmuje odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez Koło i pokrywa koszty ewentualnych roszczeń.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) pokrywa ewentualne roszczenia związane ze szkodami wyrządzonymi osobom trzecim w związku z:
W ramach tego ubezpieczenia OC zakresem ochrony objęte są także szkody:
Co więcej, ubezpieczyciel pozwala także na rozszerzenie zakresu ubezpieczenia OC o:
Oferta TUW „TUW” uwzględnia także ochronę ubezpieczeniową od następstw nieszczęśliwych wypadków. Z produktu tego mogą skorzystać członkowie Kół Gospodyń Wiejskich podczas wszelkich aktywności związanych z działalnością organizacji, takich jak np.: udział w spotkaniach, warsztatach, występach, targach, wystawach, imprezach, pracach społecznych oraz podczas drogi „do” i „z” miejsca tych aktywności. A jeśli któryś z członków organizacji, w wyniku nieszczęśliwego wypadku związanego z działalnością KGW, dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu lub straci życie, towarzystwo wypłaci z tego tytułu wsparcie finansowe.
Członkowie KGW, objęci ochroną ubezpieczeniową NNW w TUW „TUW”, mogą również liczyć na zwrot kosztów nabycia przedmiotów ortopedycznych, czy też zwrot uzasadnionych i udokumentowanych kosztów przysposobienia osób z niepełnosprawnościami.
Warto podkreślić, że ubezpieczenie dla Kół Gospodyń Wiejskich jest częścią pakietu „Bezpieczny Agrobiznes”. Szczegółowe warunki oferty znajdziemy na stronie internetowej Towarzystwa, a także kontaktując się z naszymi agentami lub odwiedzając placówkę terenową TUW „TUW”.
Źródło: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW“
PZU wystartował z nową kampanią w ramach, której zachęca kierowców do kompleksowego ubezpieczania samochodu. Ubezpieczyciel…
Doświadczenie pokazuje, że w obecnych czasach ubezpieczenie grupowe dla firm stanowi nie tylko standard w większych organizacjach, ale również skuteczne…
Część z nas z dużym wyprzedzeniem rezerwuje wyjazdy turystyczne na urlop. Niestety na długo przed…
Ubezpieczenie na wypadek poważnych chorób to produkt, który gwarantuje nam wypłatę pieniędzy np. na leczenie…
Już po raz trzeci ochotnicy z Europ Assistance Polska brali udział w akcji Operacja Czysta…
Każdego dnia jesteśmy narażeni na różne wyzwania i zagrożenia. Niestety do nieszczęśliwego wypadku może dojść…