Koła Gospodyń Wiejskich na stałe wpisane są w krajobraz polskiej wsi – rozwijają kulturę ludową i regionalną, pielęgnują tradycję oraz integrują lokalną społeczność. Jednak bardzo ważne jest, aby Koła Gospodyń Wiejskich posiadały optymalną ochronę ubezpieczeniową, która będzie cennym wsparciem w razie wystąpienia niesprzyjających sytuacji.
W lipcu Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” wprowadziło na rynek jedyną w swoim rodzaju ofertę ubezpieczenia skierowaną do Kół Gospodyń Wiejskich. Produkt ten w pełni odpowiada na potrzeby związane z ich działalnością statutową. Ubezpieczenie oferowane przez ubezpieczyciela to nie tylko zabezpieczenie finansowe, ale także gwarancja ciągłości i stabilności funkcjonowania tego typu działalności. Co więcej, posiadanie takiego ubezpieczenia nie tylko może zwiększyć wiarygodność Koła Gospodyń Wiejskich w oczach sponsorów, partnerów oraz lokalnej społeczności, ale także pokazuje, że organizacja działa profesjonalnie oraz dba o bezpieczeństwo swoich członków i uczestników organizowanych przez nią imprez.
Prowadząc swoją działalność Koła Gospodyń Wiejskich narażone są na różne sytuacje, w których uczestnicy tych spotkań mogą doznać szkody, np. osoba biorąca udział w warsztatach kulinarnych może zostać poparzona gorącą zupą. Wówczas, jeśli KGW posiada aktualne ubezpieczenie OC i jest zobowiązane z mocy prawa do naprawienia szkody, to towarzystwo przejmuje odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną przez Koło i pokrywa koszty ewentualnych roszczeń.
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) pokrywa ewentualne roszczenia związane ze szkodami wyrządzonymi osobom trzecim w związku z:
W ramach tego ubezpieczenia OC zakresem ochrony objęte są także szkody:
Co więcej, ubezpieczyciel pozwala także na rozszerzenie zakresu ubezpieczenia OC o:
Oferta TUW „TUW” uwzględnia także ochronę ubezpieczeniową od następstw nieszczęśliwych wypadków. Z produktu tego mogą skorzystać członkowie Kół Gospodyń Wiejskich podczas wszelkich aktywności związanych z działalnością organizacji, takich jak np.: udział w spotkaniach, warsztatach, występach, targach, wystawach, imprezach, pracach społecznych oraz podczas drogi „do” i „z” miejsca tych aktywności. A jeśli któryś z członków organizacji, w wyniku nieszczęśliwego wypadku związanego z działalnością KGW, dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu lub straci życie, towarzystwo wypłaci z tego tytułu wsparcie finansowe.
Członkowie KGW, objęci ochroną ubezpieczeniową NNW w TUW „TUW”, mogą również liczyć na zwrot kosztów nabycia przedmiotów ortopedycznych, czy też zwrot uzasadnionych i udokumentowanych kosztów przysposobienia osób z niepełnosprawnościami.
Warto podkreślić, że ubezpieczenie dla Kół Gospodyń Wiejskich jest częścią pakietu „Bezpieczny Agrobiznes”. Szczegółowe warunki oferty znajdziemy na stronie internetowej Towarzystwa, a także kontaktując się z naszymi agentami lub odwiedzając placówkę terenową TUW „TUW”.
Źródło: Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW“
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…