Aktualności

Przedsiębiorcy z Polski nie zabezpieczają płynności finansowej ubezpieczeniem

Zachowanie płynności finansowej to dla przedsiębiorców z Polski ważna kwestia w prowadzeniu biznesu. Przed skutkami utraty płynności finansowej można chronić się ubezpieczeniem od przerw w działalności tzw. businnes interruption. Eksperci przypominają, że 9 na 10 przedsiębiorstw bez odpowiedniej polisy bankrutuje po poważnym wypadku zaburzającym funkcjonowanie biznesu.

 
Firma Deloitte w przeprowadziła badanie „Dojrzałość przedsiębiorstw w zakresie zarządzania kapitałem obrotowym”. Wynika z niego, że polscy przedsiębiorcy jako główne priorytety dla swojej firmy wskazują zwiększenie zysku (52% odpowiedzi) oraz utrzymanie płynności finansowej (37%).
 
Eksperci Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (SPBUiR) zaznaczają, że po szkodzie, która uniemożliwia dalszą płynną działalność bankrutuje nawet 80-90% firm, które nie posiadały ubezpieczenia od przerw w działalności. Ten produkt jest dostępny jako rozszerzenie standardowej polisy majątkowej, w ramach którego firma może mieć zapewnione fundusze m.in. na bieżące zobowiązania finansowe.
 
Łukasz Zoń, prezes SPBUiR mówi, że:
 
W rozmowach z przedsiębiorcami podkreślamy, jak ważne jest rozszerzenie podstawowej ochrony majątku firmy. Zwłaszcza że przy odpowiednim sprofilowaniu ochrony składka nie wzrośnie znacząco w porównaniu do standardowego wariantu polisy majątkowej. Do głównych atutów ubezpieczeń business interruption należą wypłata środków finansowych na przetrwanie kryzysowej sytuacji i utrzymanie zatrudnienia oraz pomoc ubezpieczyciela w utrzymaniu marki na rynku i jak najszybszym odbudowaniu potencjału firmy”
 
Polisa majątkowa uzupełniona o ochronę business interruption zapewnia nie tylko odszkodowanie za straty poniesione w dobytku firmy, ale daje też pomoc w całym procesie odbudowy potencjału przedsiębiorstwa oraz pomoc w utrzymaniu go na rynku. Dodatkowa ochrona zapewnia również otrzymanie środków, które zrównoważą m.in. koszty stałe, utracony zysk sprzedaży, zobowiązania kredytowe oraz oferuje pomoc w zapewnieniu ciągłości istnienia marki. Nie ma co ukrywać, że utrzymanie przedsiębiorstwa na rynku po poważnym zdarzeniu jest kluczowe w procesie odbudowy. Przedsiębiorcy powinni się zastanowić nad takim ubezpieczeniem i dokładnie przeanalizować wszystkie ryzyka i dobrać ofertę dostosowaną do swoich potrzeb.
 
Źródło: www.prnews.pl

Mateusz

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Mateusz

Recent Posts

O czym warto pamiętać, kupując ubezpieczenie na ferie? 

Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…

4 dni ago

Agro Pakiet od InterRisk – nie tylko ochrona majątku, ale także rolnika i jego bliskich 

Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…

4 dni ago

Dotowane ubezpieczenia upraw – kompleksowa ochrona dla rolników 

Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…

5 dni ago

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na energetykę 

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…

5 dni ago

Europ Assistance Polska z nową siedzibą 

Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…

7 dni ago

Czy ubezpieczyciele przy kalkulacji składek biorą pod uwagę odmiany upraw? 

Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…

7 dni ago