PZU LAB otrzymał akredytację Polskiego Centrum Akredytacji jako jednostka inspekcyjna typu A w zakresie systemów sygnalizacji pożarowej oraz instalacji tryskaczowych i mgłowych. Dzięki temu ta wyspecjalizowana spółka będzie miała jeszcze większe możliwości wspierania przedsiębiorców w zarządzaniu ryzykiem. Warto podkreślić, że jest to pierwsza polska firma z taką akredytacją.
Wyspecjalizowana spółka inżynierska z Grupy PZU uzyskała akredytację Polskiego Centrum Akredytacji (PCA) o numerze AK 051. Tym samym PZU LAB stało się oficjalnie jednostką inspekcyjną typu A. Prestiżowy certyfikat przyznawany przez oficjalną państwową jednostkę akredytującą oznacza, że firma spełnia wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17020:2012, potwierdzającej niezależność i obiektywizm działania oraz najwyższe kompetencje w realizacji inspekcji technicznych obejmujących systemy sygnalizacji pożarowej (SSP) oraz zautomatyzowane systemy gaśnicze w postaci instalacji tryskaczowych i mgłowych.
– Szereg obowiązujących przepisów prawa z zakresu ochrony przeciwpożarowej zobowiązuje inwestorów do montażu systemów SSP i gaśniczych w różnych obiektach. Ubezpieczyciele wymagają często od klientów, by właściwa instalacja, odbiór i sprawność takich systemów zostały potwierdzone przez certyfikowaną jednostkę inspekcyjną. Dlatego akredytacja PCA umożliwia nam uzupełnienie kompleksowej oferty PZU LAB w obszarze zarządzania ryzykiem i bezpieczeństwem dla przedsiębiorców o istotną usługę, na którą jest zapotrzebowanie między innymi w branży deweloperskiej nieruchomości komercyjnych, energetycznej, w przemyśle chemicznym i petrochemicznym, w logistyce i magazynowaniu – wskazuje Dariusz Gołębiewski, prezes PZU LAB.
Warto nadmienić, że tylko w ciągu ostatnich 5 lat zasoby powierzchni magazynowej w Polsce wzrosły o ponad 60%, do ponad 33,6 mln m². Zgodnie z zapowiedziami prezesa PZU LAB planowane jest rozszerzenie zakresu akredytacji o kolejne obszary.
Firmy, które potrzebują usługi inspekcyjnej w zakresie systemów sygnalizacji pożarowej, instalacji tryskaczowych i mgłowych mogą liczyć na:
Należy zaznaczyć, że PZU LAB działa jako podmiot niezależny od projektanta lub wykonawcy. W interesie inwestora zapewnia bezstronną ocenę, potwierdza zgodność z normami prawnymi, technicznymi i regulacjami branżowymi, pomaga zadbać o bezpieczeństwo poprzez zminimalizowanie ryzyk mogących prowadzić do strat przy jednoczesnej optymalizacji kosztów, a także zapewnia kompleksowe eksperckie wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji. Co więcej, posiadanie akredytacji PCA gwarantuje, że przeprowadzane przez firmę inspekcje spełniają rygorystyczne wymagania dotyczące jakości, niezależności obiektywizmu i braku konfliktu interesów.
Źródło: PZU SA
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…
Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…
Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…
Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…