Aktualności

PZU nagrodzone za innowacje w ubezpieczeniach

Grupa PZU zdobyła dwie statuetki w globalnym konkursie „The Efma-Accenture Innovation In Insurance Awards 2022”. Ubezpieczyciela wyróżniono za rozwiązanie medyczne − „Prewencja Raka Skóry z wykorzystaniem sztucznej inteligencji”, a także projekt „Agro Lab” − nowoczesne narzędzie dla rzeczoznawców obsługujących szkody rolne. 

PZU – nowatorskie rozwiązania nagrodzone 

Grupa PZU zdobyła, aż dwie statuetki w jednym z najbardziej prestiżowych konkursów w dziedzinie innowacji technologicznych w ubezpieczeniach – „The Efma-Accenture Innovation In Insurance Awards 2022. 

− Grupa PZU od dawna korzysta z cyfrowych narzędzi i na tym polu wyznacza branżowe standardy. Wśród naszych celów biznesowych jest stać się jednym z liderów cyfryzacji w polskim sektorze finansowym, także w obszarach fintech i insurtech. Nasze nowatorskie rozwiązania „Prewencja Raka Skóry z wykorzystaniem sztucznej inteligencji” i „Agro Lab” są do tego drogą. Cieszymy się, że kapituła tak ważnego konkursu jak „The Efma-Accenture Innovation In Insurance Awards 2022” doceniła te projekty, jednocześnie potwierdzając naszą pozycję lidera innowacji – mówi Piotr Nowak. 

− Jako lider rynku ubezpieczeń cieszymy się zaufaniem milionów osób. To zobowiązuje nas do ciągłego rozwoju i doskonalenia oferty tak, aby jak najlepiej odpowiadała na wciąż zmieniające się potrzeby klientów i rynku. Korzystanie w tym celu z najnowszych technologii to dla nas oczywistość – wyjaśnia Piotr Nowak, członek zarządu PZU SA. 

Warto podkreślić, że prestiżowy konkurs The Efma-Accenture Innovation In Insurance Awards, ma na celu wyróżnienie najbardziej innowacyjnych projektów, inicjatyw i pomysłów w dziedzinie ubezpieczeń na świecie. Zwycięskie projekty są wyłaniane na podstawie trzech kryteriów: oryginalności, przełomowego wpływu na rynek oraz uniwersalności adaptacji w różnych krajach. W ramach konkursu zgłoszono blisko 400 projektów z całego świata. 

Nowa technologia w walce z nowotworami 

Pierwszą nagrodę ubezpieczyciel otrzymał za projekt „Prewencja Raka Skóry z wykorzystaniem sztucznej inteligencji”. Jest to unikatowa usługa badania przesiewowego w kierunku raka skóry, opracowana z wykorzystaniem sztucznej inteligencji (AI) i technologii mobilnej. PZU podkreśla, że rozwiązanie nie zastępuje wizyty u dermatologa, jednak znacząco ułatwia proces i zachęca do regularnego samobadania zmian skórnych. Stworzona przez ubezpieczyciela innowacyjna aplikacja na smartfony pozwala ocenić ryzyko wystąpienia nowotworu skóry z ponad 90 procentową skutecznością. Rozwiązanie to powstało przy współpracy z wiodącym startupem dermatologicznym i wykorzystuje sztuczną inteligencję, żeby ocenić każde znamię i w razie potrzeby wspierać jego dalszą obserwację lub skierować pacjenta na wizytę do dermatologa. Co ważne, aplikacja posiada certyfikację medyczną. 

Jako największa firma ubezpieczeniowa w Polsce, PZU zwraca szczególną uwagę na wspieranie zdrowia społeczeństwa i naszych klientów. Aktywnie monitorujemy ekosystem technologicznych rozwiązań  zdrowotnych i wdrażamy najlepsze z nich, aby wspierać nasze działania profilaktyczne. „Prewencja Raka Skóry z wykorzystaniem sztucznej inteligencji” jest bardzo udanym projektem i nie możemy się doczekać, aby udostępnić rozwiązanie szerokiej grupie odbiorców – powiedziała Małgorzata Kot członek zarządu PZU SA, PZU Życie SA podczas uroczystej Gali EFMA. 

Nowoczesne narzędzie dla mobilnych ekspertów PZU 

PZU, jako lider segmentu ubezpieczeń rolnych aktywnie poszukuje rozwiązań, które wspomagają bieżące operacje, zarówno w zakresie sprzedaży jak i sprawnej obsłudze szkód. Tego typu rozwiązanie – aplikacja Agro Lab – otrzymało nagrodę za 2 miejsce w konkursie. Projekt to nowoczesne narzędzie dla mobilnych ekspertów PZU, które wykorzystuje sztuczną inteligencję i technologię kosmiczną do precyzyjnej i szybkiej obsługi szkód rolniczych. Zastosowane w nim algorytmy sztucznej inteligencji na podstawie analizy satelitarnych zdjęć terenu i danych z bazy PZU precyzyjnie określają uszkodzony obszar i wspierają rzeczoznawców w sprawnym wyliczeniu odszkodowania. PZU zaznacza, że jako jeden z pierwszych ubezpieczycieli na świecie opracował technologię, która jest w stanie sprawnie analizować szkody spowodowane skutkami huraganów, deszczu i złego przezimowania z wykorzystaniem zdjęć satelitarnych. 

Nasi klienci, nie tylko w obszarze rolnictwa, obserwują ogromną transformację PZU. Wierzę, że wprowadzanie innowacji do naszej codziennej działalności daje klientom pewność, że jesteśmy nowoczesnym i godnym zaufania partnerem. To zaufanie właśnie jest dla nas najważniejsze. Jeśli chodzi o technologię teledetekcji, PZU od pewnego czasu jest liderem ubezpieczeniowym w tym obszarze i moim zdaniem przekonuje rolników, że poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, które sprawią, że nasze procesy będą jeszcze bardziej przejrzyste i efektywne. Projekt Agro Lab i wykorzystanie zdjęć satelitarnych to kolejny krok w tym kierunku – powiedział Grzegorz Goluch, dyrektor zarządzający ds. Obsługi Szkód i Świadczeń podczas uroczystej Gali EFMA. 

Jak możemy przeczytać, wdrożenie technologii „Agro Lab” w Grupie PZU zmniejszyło czasochłonność analizy szkód w terenie o około 50% i przyspieszyło wypłaty odszkodowań o ok. 25%. 

Nagrodzone projekty powstały w ramach programu PZU Ready for Startups którego celem jest wspieranie współpracy ze startupami w ramach wdrażania innowacji w PZU. Za jego organizację odpowiada Laboratorium Innowacji PZU, którego rolą jest testowanie i wdrażanie rozwiązań opracowanych przez młode firmy technologiczne. 

Źródło: PZU SA 

Obau.pl

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Obau.pl

Recent Posts

O czym warto pamiętać, kupując ubezpieczenie na ferie? 

Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…

3 dni ago

Agro Pakiet od InterRisk – nie tylko ochrona majątku, ale także rolnika i jego bliskich 

Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…

3 dni ago

Dotowane ubezpieczenia upraw – kompleksowa ochrona dla rolników 

Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…

4 dni ago

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na energetykę 

TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…

4 dni ago

Europ Assistance Polska z nową siedzibą 

Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…

7 dni ago

Czy ubezpieczyciele przy kalkulacji składek biorą pod uwagę odmiany upraw? 

Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…

7 dni ago