mojePZU zostało zintegrowane z Huawei Mobile Services. Dzięki temu posiadacze najnowszych smartfonów Huawei mogą już korzystać z aplikacji PZU, która pozwala klientom ubezpieczyciela na zdalne załatwienie większości spraw związanych z ubezpieczeniami.

Wzrasta dostępność aplikacji PZU

Aplikacja PZU była dotychczas dostępna jedynie dla posiadaczy starszych modeli telefonów Huawei z GMS. Od 30 września 2021 roku z popularnej wśród klientów platformy samoobsługowej mogą korzystać także właściciele smartfonów opartych o HMS z serii Mate 40, P40 i Mate 30, modeli Y6p, Y5p  i P smart 2021 oraz składanego telefonu Mate Xs.

– Zależy nam, aby wszyscy nasi klienci mieli możliwość korzystania z mojePZU, dlatego po udostępnieniu aplikacji na starsze urządzenia oparte o Google Mobile Services, przyszła kolej na najnowsze modele Huawei. Aplikacja PZU cieszy się dużym zainteresowaniem –  konto na mojePZU ma już ponad 2 mln klientów. Z myślą o ich wygodzie stale wprowadzamy udogodnienia i nowe funkcje w aplikacji – mówi Grzegorz Nowakowski, dyrektor do spraw e-commerce w PZU.

Rozbudowana platforma samoobsługowa

Ubezpieczyciel już wielokrotnie zaznaczał, że mojePZU to jedna z najbardziej rozbudowanych platform samoobsługowych dostępnych na polskim rynku finansowo-ubezpieczeniowym. Jak możemy przeczytać, za pomocą aplikacji można między innymi zgłosić szkodę, sprawdzić jej status, kupić ubezpieczenia majątkowe, na życie, umówić badania lub wizytę u lekarza, a także inwestować oszczędności – i to bez wychodzenia z domu.

Marki rozpoznawalne na krajowym rynku

Przypominamy, że Grupa PZU to największa instytucja finansowa w Europie Środkowo-Wschodniej, która działa w pięciu krajach: w Polsce, Estonii, na Litwie, Łotwie i Ukrainie. Tylko w Polsce ubezpieczyciel posiada około 22 mln klientów, co sprawia, że jest liderem rynku ubezpieczeniowego oraz znajduje się w ścisłej czołówce na rynkach usług bankowych, inwestycyjnych czy opieki zdrowotnej.

Natomiast Huawei AppGallery to sklep, który globalnie oferuje dostęp do ponad 141 tysięcy aplikacji zintegrowanych z HMS, a więc w pełni funkcjonalnych na urządzeniach Huawei opartych o autorski system usług mobilnych. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 550 mln aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS), w skład, którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy.

Źródło: PZU SA