4 grudnia w łódzkim centrum EC1 odbyła się druga edycja konferencji Tech4Life. W wydarzeniu, podczas którego rozmawiano o inspiracjach, które realnie mogą pomóc zarówno w lepszym funkcjonowaniu systemu, jak i lepszej opiece nad pacjentami, brała udział przedstawicielka PZU Zdrowie.
Temat danych w zdrowiu stanowił w ostatnich latach przedmiot licznych kontrowersji, dyskusji i obaw. Ale właśnie dane te napędzają rozwój medycyny, umożliwiając bardziej precyzyjne leczenie, lepsze planowanie opieki zdrowotnej i tworzenie predykcyjnych modeli zdrowia pacjentów. Co istotne, dane zdrowotne podlegają ścisłej ochronie zgodnie z RODO, a odpowiednie i odpowiedzialne zarządzanie nimi ma istotne znaczenie dla dobra pacjentów.
Panele dyskusyjne podczas konferencji Tech4Life były dobrą okazją do zgłębienia tematyki związanej z bezpiecznym zarządzaniem, przechowywaniem, przetwarzaniem, przekazywaniem i udostępnianiem danych zdrowotnych, zarówno do celów badawczych, statystycznych, jak i praktycznych.
Dyskusje podejmowane podczas wydarzenia poruszały kwestie związane z wyzwaniami wynikającymi z zarządzania danymi w zdrowiu, wskazywały na konkretne przykłady zastosowania chmury obliczeniowej oraz AI w ochronie zdrowia, a także skupiały się na odpowiedzialności regulacyjnej oraz przepisach UE. Organizatorzy zadbali, by tematom danych w zdrowiu przyjrzeli się czołowi eksperci z sektora technologii, prawa i medycyny. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Bartłomiej Chmielowiec – Rzecznik Praw Pacjenta, prof. Wojciech Fendler – Prezes Agencji Badań Medycznych, Magdalena Janus-Hibner – Zastępca Dyrektora ds. Projektów Rozwoju i Organizacji Onkologii w Szpitalu im. Kopernika oraz Agnieszka Kubera – Dyrektor Zarządzający w Accenture Polska. Lista gości obejmuje także przedstawicieli takich organizacji jak Philips, BFF Banking Group, Google Polska oraz Polska Federacja Szpitali.
W konferencji Tech4Life brała udział Weronika Dejneka, członkini Zarządu PZU Zdrowie, która uczestniczyła w panelu dyskusyjnym „Przyszłość zdrowia: trendy i technologie, które kształtują sektor usług zdrowotnych”.
– Pierwszą kwestią jest zbieranie danych. Z punktu widzenia pacjenta te procesy powinny być niezauważalne. Zamiast szukać zeszłorocznych wyników badań, pacjent powinien móc sięgnąć do jednego miejsca, gdzie również lekarz będzie miał do nich dostęp. Pracujemy nad tym w ramach prywatnego sektora, przykładem jest portal pacjenta mojePZU. Druga kwestia to wykorzystanie danych, które już mamy. Możliwość porównywania wyników badań w ramach wielomilionowej bazy to szansa na szybsze diagnozowanie ryzyk zdrowotnych i włączenie odpowiednich działań profilaktycznych – zaznaczyła Weronika Dejneka.
Swoimi wnioskami podzielili się także Magdalena Kotlarczyk, Country Director w Google Poland; Karolina Tądel, Digital Health Innovation Manager w Novartis Poland oraz dr Adam Wieczorek, Wiceprezydent Miasta Łodzi. Rozmowę moderował Dawid Osiecki, Dyrektor Zarządzający, Lider Praktyki Data & AI w Accenture Polska.
Przypominamy, że PZU Zdrowie zapewnia opiekę zdrowotną w formie ubezpieczeń i abonamentów dla firm oraz klientów indywidualnych i w ramach NFZ.
Źródło: PZU Zdrowie
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…
28 listopada w siedzibie Generali Polska w Warszawie odbyła się konferencja, która podejmowała tematykę kluczowych wyzwań…
Końcówka roku dla wielu rolników wiąże się z koniecznością ubezpieczenia gospodarstwa rolnego. Właśnie teraz jest…
TUW „TUW” wprowadziło do ubezpieczenia „Bezpieczna Zagroda” klauzulę dotyczącą ubezpieczenia OC, która obejmuje ochroną ryzyko związane ze sprzedażą…
Strategia rozwoju PZU Zdrowie na lata 2025-2027 zapowiada inwestycje sięgające miliarda złotych oraz podwojenie przychodu…