Każdy, kto zajmuje się fotografią wie, że aparat, obiektyw czy statyw może kosztować kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego warto ubezpieczyć się na wypadek zaginięcia lub kradzieży takiego sprzętu. Sprawdź jak to zrobić.
Poszukując produktu, który obejmie ochroną sprzęt fotograficzny warto zastanowić się, gdzie i kiedy będziemy go użytkowali – może to być dom, własne ministudio lub podróż.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wykupując ubezpieczenie mieszkania możemy ubezpieczyć w jego ramach nie tylko samą nieruchomość, czyli: elementy konstrukcyjne i instalacje, działkę, ogród, garaż i ogrodzenie, ogródki i tarasy, miejsca postojowe, piwnice oraz sprzęt AGD w zabudowie, ale także wszelkie ruchomości, w skład, których może wejść sprzęt elektroniczny, wolnostojący sprzęt AGD, sprzęt audiowizualny oraz właśnie sprzęt fotograficzny.
Wsparcie możemy otrzymać także wówczas, gdy sprzęt się nam zepsuje. W ramach produktu ubezpieczyciel pomoże nam w znalezieniu specjalisty, który zapewni praktyczne wsparcie w przypadku awarii sprzętu i pomoże odzyskać ważne dla nas dane z aparatu.
Jednak w sytuacji, gdy dużo podróżujemy ze swoimi sprzętem fotograficznym, warto ubezpieczyć się na tę okoliczność. Wówczas doskonałym rozwiązaniem może okazać się ubezpieczenie turystyczne z ochroną bagażu. W ramach tej opcji w przypadku kradzieży, zniszczenia czy zagubienia bagażu otrzymamy zwrot środków. Ubezpieczenie ochroni nasz bagaż i jego zawartość w czasie trwania podróży już od chwili wyjazdu. Przykładowo w Nationale-Nederlanden możemy otrzymać do 5 tysięcy złotych, gdy bagaż zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony jeszcze w trakcie podróży lub już podczas naszego pobytu w miejscu docelowym. Co więcej, możemy liczyć na wypłatę odszkodowania, jeśli bagaż przyleci na miejsce z opóźnieniem.
Warto pamiętać, że wysokość odszkodowania w przypadku utraty lub zniszczenia sprzętu fotograficznego ustalana jest w oparciu o to, ile obecnie wart jest dany sprzęt, na dzień poprzedzający wystąpienie szkody. Z kolei sama wartość aparatu określana jest na podstawie rachunków zakupu lub na podstawie wartości nowego przedmiotu o identycznych właściwościach użytkowych. Jednak wówczas, gdy otrzymamy odszkodowanie od osoby trzeciej, czyli np. osoby, która popsuła sprzęt, ubezpieczyciel zmniejszy nam wysokość odszkodowania o kwotę, którą otrzymaliśmy.
Bez względu na to czy fotografią zajmujemy się amatorsko, czy profesjonalnie nie zapominajmy o tym, jak ważne jest ubezpieczenie sprzętu foto. Szczególnie, że niewielka składka pozwoli nam bez obaw cieszyć się pięknymi widokami do fotografowania.
Źródło: Nationale-Nederlanden
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…