Każdy, kto zajmuje się fotografią wie, że aparat, obiektyw czy statyw może kosztować kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlatego warto ubezpieczyć się na wypadek zaginięcia lub kradzieży takiego sprzętu. Sprawdź jak to zrobić.
Poszukując produktu, który obejmie ochroną sprzęt fotograficzny warto zastanowić się, gdzie i kiedy będziemy go użytkowali – może to być dom, własne ministudio lub podróż.
Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wykupując ubezpieczenie mieszkania możemy ubezpieczyć w jego ramach nie tylko samą nieruchomość, czyli: elementy konstrukcyjne i instalacje, działkę, ogród, garaż i ogrodzenie, ogródki i tarasy, miejsca postojowe, piwnice oraz sprzęt AGD w zabudowie, ale także wszelkie ruchomości, w skład, których może wejść sprzęt elektroniczny, wolnostojący sprzęt AGD, sprzęt audiowizualny oraz właśnie sprzęt fotograficzny.
Wsparcie możemy otrzymać także wówczas, gdy sprzęt się nam zepsuje. W ramach produktu ubezpieczyciel pomoże nam w znalezieniu specjalisty, który zapewni praktyczne wsparcie w przypadku awarii sprzętu i pomoże odzyskać ważne dla nas dane z aparatu.
Jednak w sytuacji, gdy dużo podróżujemy ze swoimi sprzętem fotograficznym, warto ubezpieczyć się na tę okoliczność. Wówczas doskonałym rozwiązaniem może okazać się ubezpieczenie turystyczne z ochroną bagażu. W ramach tej opcji w przypadku kradzieży, zniszczenia czy zagubienia bagażu otrzymamy zwrot środków. Ubezpieczenie ochroni nasz bagaż i jego zawartość w czasie trwania podróży już od chwili wyjazdu. Przykładowo w Nationale-Nederlanden możemy otrzymać do 5 tysięcy złotych, gdy bagaż zostanie skradziony, zgubiony lub zniszczony jeszcze w trakcie podróży lub już podczas naszego pobytu w miejscu docelowym. Co więcej, możemy liczyć na wypłatę odszkodowania, jeśli bagaż przyleci na miejsce z opóźnieniem.
Warto pamiętać, że wysokość odszkodowania w przypadku utraty lub zniszczenia sprzętu fotograficznego ustalana jest w oparciu o to, ile obecnie wart jest dany sprzęt, na dzień poprzedzający wystąpienie szkody. Z kolei sama wartość aparatu określana jest na podstawie rachunków zakupu lub na podstawie wartości nowego przedmiotu o identycznych właściwościach użytkowych. Jednak wówczas, gdy otrzymamy odszkodowanie od osoby trzeciej, czyli np. osoby, która popsuła sprzęt, ubezpieczyciel zmniejszy nam wysokość odszkodowania o kwotę, którą otrzymaliśmy.
Bez względu na to czy fotografią zajmujemy się amatorsko, czy profesjonalnie nie zapominajmy o tym, jak ważne jest ubezpieczenie sprzętu foto. Szczególnie, że niewielka składka pozwoli nam bez obaw cieszyć się pięknymi widokami do fotografowania.
Źródło: Nationale-Nederlanden
VeloBank udostępnił swoim klientom nową ofertę, którą przygotował dzięki partnerstwu z Allianz Partners. Pakiet Medyczny, który umożliwia dostęp do wizyt…
W ostatnich dniach odbył się wielki finał ogólnopolskiego turnieju „Z Orlika na Stadion”. Sponsorem generalnym wydarzenia był PZU. Zwycięzcami rozgrywek…
Wystartowała nowa kampania online UNIQA dla Biznesu z udziałem klientów korporacyjnych ubezpieczyciela. Przedstawione są w niej historie czterech firm, które…
Ubezpieczenie Dom Max oferowane przez InterRisk to produkt, który kompleksowo obejmuje ochroną budynki i lokale mieszkalne a także inne mienie…
„Między Nami” i „Między Nami Gold” to pierwsze produkty wprowadzone na rynek przez połączoną Vienna Life. Nowe grupy otwarte wyróżniają się m.in. wyższymi niż w innych…
Pod hasłem "Dbanie o zdrowie przynosi korzyści" ruszyła nowa kampania Generali. W jej ramach ubezpieczyciel promuje zdrowy styl życia oraz zachęca…