limity kilometrów assistance jakie

Jak skutecznie zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, które mogą mieć miejsce podczas zagranicznego wyjazdu? Warto zadbać o odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, szczególnie jeśli w podróż wybieramy się własnym samochodem.

Dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie assistance?

Większość z nas zdaje sobie sprawę, że assistance samochodowy to ubezpieczenie zapewniające ogólną pomoc, związaną z szeroko pojętym transportem samochodowym. Tego typu usługi mogą być szczególnie przydatne w czasie zagranicznych wyjazdów, podczas których znalezienie odpowiedniego wsparcia technicznego lub drogowego bywa dosyć trudne (szczególnie, jeśli nie znamy języka). Jeśli więc wybieramy się w zagraniczną podróż własnym autem, powinniśmy rozważyć zakup odpowiedniego ubezpieczenia assistance. Dzięki temu w pełni będziemy mogli cieszyć się komfortem podróży, bez konieczności martwienia się o negatywne skutki ewentualnych zdarzeń losowych.

Assistance samochodowy – jakie usługi?

Standardowo assistance samochodowy zapewnia zorganizowanie pomocy drogowej oraz pokrycie związanych z nią kosztów. Zazwyczaj, w zależności od wybranego wariantu ubezpieczenia, ubezpieczyciel zapewni nam realizację wszelkich działań i usług związanych z przywróceniem pełnej sprawności pojazdu. Wśród podstawowych wymienić można:

  • organizację i pokrycie kosztów usprawnienia auta w związku z wypadkiem drogowym lub awarią,
  • holowanie wraz z przyczepą,
  • dostarczenie paliwa,
  • parking (jeżeli w związku z zaistniałą sytuacją zachodzi konieczność postoju na płatnym parkingu),
  • odbiór pojazdu po naprawie.

W ramach umowy będziemy mogli liczyć także na dostarczenie wszelkich niezbędnych usług informacyjnych, mających na celu powiadomienie m.in. o lokalizacji najbliższych stacji benzynowych, warsztatów samochodowych itp. Co więcej, oferta dostępna np. w Nationale-Nederlanden uwzględnia również sytuację, podczas której uszkodzony pojazd nie może zostać szybko naprawiony i uruchomiony. Wówczas ubezpieczyciel zagwarantuje nam dostarczenie auta zastępczego, zakwaterowanie w hotelu z wyżywieniem lub kontynuację podróży za pomocą środka komunikacji publicznej (taksówki, pociągu lub autobusu). Jak możemy przeczytać suma ubezpieczenia assistance samochodowego w każdym przypadku wynosi 5000 złotych i stanowi jednocześnie górną granicę odpowiedzialności.

Ubezpieczenie turystyczne – co jeszcze obejmuje?

Pamiętajmy, że assistance samochodowy to tylko jedna z wielu opcji umożliwiających rozszerzenie podstawowego pakietu ubezpieczenia turystycznego. Jeśli więc zechcemy zainwestować w polisę, warto wiedzieć, co jeszcze znajduje się w zakresie wybranej umowy. Np. wspomniana wcześniej oferta Nationale-Nederlanden obejmuje również pokrycie wszelkich kosztów leczenia, do wysokości nawet miliona złotych. Inwestując w tego typu ochronę ubezpieczeniową zyskamy pewność, że zostanie nam zapewniona niezbędna pomoc po zaistnieniu wypadku, wystąpieniu nagłej choroby lub zaostrzeniu objawów wcześniej wykrytego schorzenia. Dodatkowym atutem, w kontekście aktualnej sytuacji na świecie, jest fakt, że ubezpieczenie obejmuje również sytuacje związane z zakażeniem koronawirusem. Ponadto, w sytuacji odwołania wycieczki lub skrócenia czasu jej trwania, możemy mieć pewność, że pieniądze zostaną nam zwrócone, więc nie będziemy musieli ponosić żadnych negatywnych konsekwencji takiego stanu rzeczy.

Śmiało można stwierdzić, że ubezpieczenie turystyczne uwzględniające w swoim zakresie assistance samochodowy to absolutne minimum, w które warto zainwestować, wybierając się w zagraniczną podróż własnym autem. Tym bardziej, że dzięki polisie w razie zaistnienia przykrej sytuacji będziemy mogli liczyć na realną pomoc ubezpieczyciela.

Źródło: Nationale-Nederlanden