Categories: Aktualności

TU Zdrowie zamyka pierwsze półrocze ze znacznym wzrostem wyników

Z opublikowanych informacji wynika, że TU Zdrowie zamyka pierwsze półrocze 2021 roku z zyskiem netto na poziomie ponad 3 milionów złotych i składką zarobiona na poziomie 44 milionów złotych. To znaczne wzrosty w porównaniu do poprzedniego roku.

Rekordowe wyniki TU Zdrowie

Jak możemy przeczytać, pierwsze półrocze 2021 roku przynosi TU Zdrowie zysk netto na poziomie 3 milionów złotych i składkę zarobioną na poziomie 44 milionów złotych. To znaczne wzrosty w porównaniu do minionego roku.

Za nami bardzo udane pierwsze półrocze 2021 roku. W okresie od stycznia do czerwca osiągnęliśmy po raz kolejny rekordowe wyniki – składkę zarobioną na poziomie 44 010 tys. złotych, co stanowi wzrost o 16,2% w stosunku do poprzedniego roku. Z kolei wypracowany w tym okresie zysk netto wynosi 3 283 tys. zł, czyli wyższy o 37,8% w porównaniu do 2020 roku. To duża zasługa naszych partnerów oraz wszystkich pracowników TU Zdrowie – mówi Aleksander Roda, prezes zarządu TU Zdrowie.

Modyfikacja Panelu Ubezpieczającego

Warto dodać, że w pierwszym półroczu bieżącego roku ubezpieczyciel zakończył jeden ze swoich kluczowych projektów, czyli modyfikację Panelu Ubezpieczającego. Wzbogacono go o szereg nowych funkcjonalności, które umożliwiają działom personalnym pełną kontrolę nad polisą zdrowotną dla pracowników. Zmiany pozwalają miedzy innymi na samodzielne administrowanie listą osób zgłoszonych do ubezpieczenia, wprowadzania zmian, generowania raportów i bieżącego wglądu do harmonogramu spłat. Cały proces odbywa się na bezpiecznej platformie elektronicznej, co minimalizuje czas potrzebny wcześniej na papierowy obieg dokumentów.

W Panelu Ubezpieczającego wdrożona została również funkcjonalność e-deklaracji, która upraszcza proces przystępowania do ubezpieczenia w TU Zdrowie. Rozwiązanie to pozwala każdemu pracownikowi na samodzielny wybór wariantu ubezpieczenia, a także na wprowadzenie danych członków rodziny, których chce włączyć do ubezpieczenia. Jednocześnie działy personalne, które opiekują się polisami, zachowują pełną kontrolę nad wprowadzanymi danymi.

Jak zapowiada ubezpieczyciel kolejnym udogodnieniem, które ułatwi  zarządzanie skierowaniami do lekarzy medycyny pracy i pełną kontrolę nad ważnością orzeczeń pracowników będzie Panel Medycyny Pracy. Rozwiązanie to ma być niebawem wdrożone do Panelu Ubezpieczającego.

Nieustannie pracujemy też nad rozwojem oferty produktowej. Wyrazem ostatnich zmian w naszej ofercie jest program zdrowotny Powrót do zdrowia po Covid-19 skierowany do osób, u których stwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Program ten może stanowić dopełnienie oferty towarzystw ubezpieczeniowych posiadających w swojej ofercie polisy na życie  – dodaje prezes Aleksander Roda.

Lepszy dostęp do lekarzy różnych specjalności

Przypomnijmy, że 29 stycznia 2021 roku spółka giełdowa NEUCA SA nabyła warunkowo większościowy pakiet akcji (50,2%) w Pomerania Investment SA, stając się tym samym głównym akcjonariuszem TU Zdrowie. Jest to element realizowanej przez NEUCA strategii systematycznego zwiększania swojego udziału w obszarze pacjenckim. Inwestycja poszerza portfolio Grupy – jednego z czołowych graczy na polskim rynku zdrowia – o obszar ubezpieczeń zdrowotnych, który do tej pory nie był obecny w jej ofercie.

Dzięki połączeniu dotychczasowa sieć placówek medycznych współpracujących z TU Zdrowie powiększy się o 68 przychodni POZ. Umożliwi to klientom Towarzystwa jeszcze lepszy dostęp do lekarzy różnych specjalności, ułatwiając zachowywanie gwarancji krótkiego terminu realizacji wizyt. Współpraca z nowym partnerem w obszarze telemedycyny i rozwoju technologii informatycznych przyczyni się do utrzymania wysokiej sprawności rozwiązań IT, niezakłóconej komunikacji ubezpieczonych z lekarzami, szybkiego dostępu do wybranych usług medycznych, a także do oferty ubezpieczeniowej – podkreśla Aleksander Roda.

Z opublikowanych informacji wynika też, że TU Zdrowie w ramach współpracy będzie mogło korzystać z należącej do Grupy NEUCA największej w Polsce niezależnej sieci ośrodków badań klinicznych. Co ważne dotyczy to także opcji korzystania z know-how Grupy, dzięki któremu ubezpieczyciel będzie mógł jeszcze lepiej dopasowywać i wdrażać dedykowane dla swoich klientów programy zdrowotne.

Źródło: TU Zdrowie

Obau.pl

Disqus Comments Loading...

Recent Posts

  • Aktualności

Polacy coraz częściej podziwiają naturę z perspektywy… drona

Wraz z nadejściem wiosny na polskim niebie pojawia się coraz więcej dronów. Średnio od maja do lipca odbywa się aż…

4 dni ago
  • Aktualności

Ubezpieczenie czworonoga może być receptą na drogie leczenie

Ile kosztuje RTG psa po wypadku, ile leczenie złamania. Czy rachunek można pokryć z polisy?  W Polsce mieszka ok. 8…

4 dni ago
  • Aktualności

Doradcy Nationale-Nederlanden dołączają do elitarnego stowarzyszenia Million Dollar Round Table

W tym roku 75 przedstawicieli Nationale-Nederlanden zostało przyjętych do Million Dollar Round Table (MDRT) – prestiżowego, międzynarodowego stowarzyszenia, które zrzesza…

4 dni ago
  • Aktualności

Polacy na majówkę zaciskają pasa – w domu zostanie 60% z nas

Tegoroczna majówka będzie wyjątkowo długa – biorąc 3 dni urlopu możemy przedłużyć weekend aż do 7 dni. Jednak nie wszyscy…

4 dni ago
  • Aktualności

Polisy komunikacyjne w pierwszym kwartale 2024 r. OC i AC droższe we wszystkich województwach.

Inflacja spada, ale kierowcy nadal muszą się liczyć ze wzrostem cen. Mimo to od stycznia do marca 2024 roku zarejestrowano…

4 dni ago
  • Aktualności

Zdalna weryfikacja tożsamości w UNIQA: bezpieczeństwo i wygoda dzięki mojeID

UNIQA wdrożyła cyfrowe potwierdzanie tożsamości podczas składania wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia. Usługę mojeID dostarcza ubezpieczycielowi hub technologiczny KIR.  Dzięki…

4 dni ago