TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych został doceniony za wkład w rozwijanie w Europie wiedzy o ubezpieczeniach. Podziękowania za zaangażowanie ubezpieczyciela w powołanie i działalność Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia ds. Ryzyka i Ubezpieczeń złożyła prezydent tej organizacji Patricia Born.
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych został uhonorowany za wkład w rozwijanie w Europie wiedzy w dziedzinie ubezpieczeń i ryzyka ubezpieczeniowego.
– Osiągnęliśmy sukces na polskim rynku i chętnie dzielimy się doświadczeniami z innymi, zwłaszcza z partnerami z Europy Wschodniej, gdzie rynek ubezpieczeń wzajemnych dopiero się rozwija. Wzajemność w ubezpieczeniach jest doskonałą szkołą biznesowej odpowiedzialności, solidarności oraz współpracy na rzecz minimalizowania ryzyka – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Eastern European Risk and Insurance Association (EERIA), którego TUW PZUW jest członkiem założycielem, ma za zadanie wspierać rynki ubezpieczeniowe w Europie Wschodniej. Stowarzyszenie służy również rozwojowi wiedzy i badań, podnoszeniu jakości edukacji i promocji dobrych praktyk w dziedzinie ubezpieczeń. Organizacja ta stanowi forum wymiany doświadczeń i współpracy między środowiskami akademickimi a praktykami, menedżerami z branży ubezpieczeń.
Ubezpieczyciel, jako lider ubezpieczeń wzajemnych w Polsce posiada doświadczenie, którym może dzielić się z innymi firmami.
– Będąc pionierami ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, wypracowaliśmy autorskie rozwiązania w dziedzinie prewencji i obsługi. Należy do nich np. nowatorska proaktywna obsługa szkód medycznych. Zdobyliśmy cenną wiedzę i doświadczenia, które mogą służyć inspiracją – podkreśla prezes Kiliński.
Właśnie na tego typu podejście zwraca uwagę prezydent EERIA Patricia Born, wykładowczyni Uniwersytetu Stanowego Florydy. Według jej opinii rynki ubezpieczeń w Europie Wschodniej wymagają więcej wsparcia oraz naukowej i praktycznej wiedzy. A właśnie taki cel mają naukowe projekty i konferencje, spotkania i webinary, które organizuje stowarzyszenie.
Warto podkreślić, że w organizowane przez EERIA przedsięwzięcia zaangażowani są polscy naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także fachowcy z uczelni w Niemczech, Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Co więcej, inicjatywa jest również wspierana przez Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA,) który na konferencji założycielskiej EERIA reprezentowała jego przewodnicząca. Z kolei przedstawicielem Zarządu TUW PZUW był CFO Grzegorz Krawiec.
Źródło: TUW PZUW
Generali po raz kolejny zostało wyróżnione w rankingu ubezpieczeń domów i mieszkań, opublikowanym przez dziennik Rzeczpospolita. Ubezpieczyciel zajął pierwsze miejsce w kategoriach:…
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe wpisały się już w nasz krajobraz i niestety coraz częściej niosą ze sobą zniszczenia lub…
Niezależnie od tego ile mamy lat, jaki zawód wykonujemy czy też jaki styl życia prowadzimy może się nam przytrafić nieszczęśliwy…
Po ubezpieczenia od utraty dochodu sięgają nie tylko zamożni – potwierdza to analiza przeprowadzona przez Leadenhall Insurance. Z danych firmy wynika,…
Niestety kradzież roweru to sytuacja, której nie przewidzimy, a do której dochodzi stosunkowo często. Warto jednak dawać sobie sprawę, że…
Sezon narciarski 2024/2025 zbliża się wielkimi krokami, a już niebawem zarówno polskie, jak i zagraniczne stoki wypełnią się miłośnikami sportów…