TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych został doceniony za wkład w rozwijanie w Europie wiedzy o ubezpieczeniach. Podziękowania za zaangażowanie ubezpieczyciela w powołanie i działalność Wschodnioeuropejskiego Stowarzyszenia ds. Ryzyka i Ubezpieczeń złożyła prezydent tej organizacji Patricia Born.
TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych został uhonorowany za wkład w rozwijanie w Europie wiedzy w dziedzinie ubezpieczeń i ryzyka ubezpieczeniowego.
– Osiągnęliśmy sukces na polskim rynku i chętnie dzielimy się doświadczeniami z innymi, zwłaszcza z partnerami z Europy Wschodniej, gdzie rynek ubezpieczeń wzajemnych dopiero się rozwija. Wzajemność w ubezpieczeniach jest doskonałą szkołą biznesowej odpowiedzialności, solidarności oraz współpracy na rzecz minimalizowania ryzyka – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Eastern European Risk and Insurance Association (EERIA), którego TUW PZUW jest członkiem założycielem, ma za zadanie wspierać rynki ubezpieczeniowe w Europie Wschodniej. Stowarzyszenie służy również rozwojowi wiedzy i badań, podnoszeniu jakości edukacji i promocji dobrych praktyk w dziedzinie ubezpieczeń. Organizacja ta stanowi forum wymiany doświadczeń i współpracy między środowiskami akademickimi a praktykami, menedżerami z branży ubezpieczeń.
Ubezpieczyciel, jako lider ubezpieczeń wzajemnych w Polsce posiada doświadczenie, którym może dzielić się z innymi firmami.
– Będąc pionierami ubezpieczeń wzajemnych w Polsce, wypracowaliśmy autorskie rozwiązania w dziedzinie prewencji i obsługi. Należy do nich np. nowatorska proaktywna obsługa szkód medycznych. Zdobyliśmy cenną wiedzę i doświadczenia, które mogą służyć inspiracją – podkreśla prezes Kiliński.
Właśnie na tego typu podejście zwraca uwagę prezydent EERIA Patricia Born, wykładowczyni Uniwersytetu Stanowego Florydy. Według jej opinii rynki ubezpieczeń w Europie Wschodniej wymagają więcej wsparcia oraz naukowej i praktycznej wiedzy. A właśnie taki cel mają naukowe projekty i konferencje, spotkania i webinary, które organizuje stowarzyszenie.
Warto podkreślić, że w organizowane przez EERIA przedsięwzięcia zaangażowani są polscy naukowcy ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także fachowcy z uczelni w Niemczech, Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Co więcej, inicjatywa jest również wspierana przez Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA,) który na konferencji założycielskiej EERIA reprezentowała jego przewodnicząca. Z kolei przedstawicielem Zarządu TUW PZUW był CFO Grzegorz Krawiec.
Źródło: TUW PZUW
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…