TUW PZUW chroni lasy przed pożarami. Ubezpieczyciel sfinansował właśnie zakup sprzętu gaśniczego dla Nadleśnictwa Ruszów na Dolnym Śląsku. To właśnie tam miał miejsce jeden z najtragiczniejszych w ostatnich latach pożarów w tym regionie – objął on prawie 60 hektarów.
TUW PZUW sfinansował zakup sprzętu pożarniczego dla Nadleśnictwa Ruszów na Dolnym Śląsku.
– Dbając o lasy, troszczymy się o leśników i strażaków ochotników, którzy pierwsi ruszają na ratunek w przypadku pożarów. Zasługują nie tylko na szacunek, lecz także profesjonalny sprzęt, dzięki któremu będą mogli skuteczni stawiać czoła niebezpieczeństwu i sami go unikać – mówi prezes TUW PZUW Rafał Kiliński.
Przedstawiciel ubezpieczyciela podkreśla, że inicjatywa ta wpisuje się w ideę ubezpieczeń wzajemnych, które opierają się na trosce o bezpieczeństwo i minimalizowanie ryzyka.
– Polegają także na solidarności i pomocy, a ta pomoc trafia tam, gdzie jest potrzebna – dodaje Rafał Kiliński.
Z opublikowanych informacji wynika, że wsparcie TUW PZUW pozwoliło na zakup przenośnego sprzętu gaśniczego i zbiornika na wodę, a także węży i prądownic. Wartość pomocy sięgnęła prawie 50 tysięcy zł. Polegała na zakupie tzw. Jednostek Dwutlenku Węgla w zorganizowanej przez Lasy Państwowe licytacji, z której pieniądze trafiły na cel wskazany przez TUW PZUW.
Lasy Państwowe przyznały ubezpieczycielowi „Certyfikat dla klimatu”. Wyróżnienie w imieniu TUW PZUW odebrał Dyrektor ds. ESG w TUW PZUW Ryszard Roszak.
– Wielkie cele opierają się na mniejszych. Dlatego w trosce o klimat i zrównoważony rozwój chętnie wspieramy także pojedyncze i lokalne przedsięwzięcia. Takie możliwości stworzyła współpraca z Lasami Państwowymi – zaznaczył Dyrektor ds. ESG w TUW PZUW Ryszard Roszak.
Jak przypomniał, TUW PZUW angażuje się także w rozwój odnawialnych źródeł energii.
– Chcemy chronić lasy nie tylko przed pożarami i siłami natury, lecz także ograniczać szkodliwe dla klimatu skutki działalności człowieka – dodał Ryszard Roszak.
Warto przypomnieć, że nie są to jedyne projekty ubezpieczyciela. W tegorocznej edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” znalazły się trzy inicjatywy ubezpieczyciela: wydany przez TUW PZUW bezpłatny poradnik dla pacjentów „Vademecum zdrowia”, odwołująca się do niego kampania na rzecz zdrowia prowadzona w pociągach PKP Intercity oraz projekt Szpital 360, którego celem jest zwiększanie jakości opieki zdrowotnej i bezpieczeństwa pacjentów.
Źródło: TUW PZUW
Gwałtowne zjawiska pogodowe na stałe już wpisały się w naszą rzeczywistość. Niestety gradobicie może doprowadzić…
Nawet doświadczeni kierowcy mogą spowodować kolizję lub wypadek. Jak wiadomo z ubezpieczenia OC odszkodowanie otrzymają…
Dosyć często można spotkać się z pytaniem odnośnie tego, czy można mieć dwa ubezpieczenia grupowe lub…
Holowanie samochodu za granicą może wiązać się ze sporym wydatkiem. Jednak możemy uniknąć tego kosztu,…
Jak wiadomo za brak ciągłości w obowiązkowym ubezpieczeniu OC możemy zapłacić karę. Co zatem zrobić,…
Każdego dnia podejmujemy decyzje, które mają wpływ na naszą przyszłość. Czy jednak możemy zrobić coś,…