TUW PZUW w ciągu zaledwie kilku lat stał się liderem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce. Firma oferuje ciekawe rozwiązania rynkowe. Ubezpieczeni, którzy dbają o minimalizowanie ryzyka, mogą liczyć np. na zwrot części składki.
W wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej” prezes TUW PZUW Rafał Kiliński podkreślał, że ubezpieczenia wzajemne są dobrym rozwiązaniem zarówno na dobre, jak i złe czasy.
– Trzeba je poznać i się do nich przekonać. W czasach osłabienia gospodarczego i inflacji, gdy wraz z nią rosną składki, klienci są bardziej zmotywowani do tego, aby szukać nowych rozwiązań. I tu alternatywą dla ubezpieczeń komercyjnych są właśnie ubezpieczenia wzajemne. Ich zaletą jest korzystna cena, a nawet możliwość zwrotu części składki – mówi Rafał Kiliński, prezes TUW PZUW.
Prezes w swojej rozmowie zwracał także uwagę na to, że atutem ubezpieczeń wzajemnych jest ich elastyczność. Wynika to z faktu, że są zwolnione z obowiązku przetargowego.
– Możemy dowolnie modelować kontrakt niemalże do ostatniej chwili przed jego zawarciem. Dostosowywać go już nie tylko do oczekiwań i możliwości finansowych ubezpieczonych, lecz także do ich rzeczywistych potrzeb związanych z konkretnymi zagrożeniami. Te zagrożenia, jeszcze przed zawarciem umowy, badają nasi eksperci od inżynieryjnej oceny ryzyka. Wskazują słabe punkty, podpowiadają, co i jak poprawić, aby minimalizować ryzyko – opowiada prezes TUW PZUW.
Jak możemy przeczytać, niektóre zagrożenia można usunąć łatwo i szybko. Ma to wpływ na wysokość składki oferowanej już na wstępie. Niektóre przypadki wymagają zaś długofalowych działań.
– Ale i tu oferujemy pomoc w postaci finansowanych przez nas projektów prewencyjnych, jak szkolenia czy wsparcie w zakupie sprzętu służącego podnoszeniu bezpieczeństwa – dodaje Rafał Kiliński.
Co istotne, troska o bezpieczeństwo przynosi ubezpieczonym finansowe korzyści.
– Podmioty, które dbają o minimalizowanie ryzyka i poważnie traktują nasze wytyczne, są beneficjentami ubezpieczeń wzajemnych i mogą liczyć na zwrot składki. Ci, którzy ignorują zalecenia, mogą być poproszeni o jej dopłatę. W ciągu kilku lat działalności zażądaliśmy dopłaty tylko raz. W tym roku planujemy natomiast rekordowe zwroty składki – wyjaśnia prezes Kiliński.
Prezes firmy w swojej rozmowie podkreślał również, że TUW PZUW stawia na dalszy rozwój.
– W dotychczasowych i w nowych dziedzinach. Jedne wynikają z drugich. Co do zasady ubezpieczamy podmioty korporacyjne, ale za ich pośrednictwem budujemy ofertę także dla ich klientów – w formule affinity, czyli partnerstw strategicznych. To np. ubezpieczenia ruchomości domowych i OC dla osób, które są klientami ubezpieczanych przez nas firm z sektora energetycznego. Wraz z rachunkiem za gaz czy prąd indywidualny klient płaci dodatkowe kilka złotych składki. W zamian dostaje choćby bezpłatną pomoc fachowca w przypadku domowej awarii – tłumaczy prezes TUW PZUW.
Ubezpieczyciel pracuje również nad kolejnymi produktami, które będą odpowiedzią na zmieniające się potrzeby rynkowe.
– Myślimy dalekowzrocznie. Pracujemy nad produktami w dziedzinie alternatywnych źródeł energii – od odnawialnych, przez wodór, a kończąc na atomie. Trafiamy w potrzeby i oczekiwania rynku, bez względu na koniunkturę. Oferujemy rozwiązania, których nie ma nikt inny – podsumowuje Rafał Kiliński.
Źródło: TUW PZUW
Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…
Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…
Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…
Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…
Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…
Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…