Aktualności

Ubezpieczenie grupowe pracownicze- czy warto?

Z racji tego, że sytuacja pandemiczna na świecie nie odpuszcza, towarzystwa ubezpieczeniowe odnotowały spory wzrost zainteresowania w swoich produktach ubezpieczeniowych z zakresu ochrony zdrowia i życia. Współczesny rynek ubezpieczeniowy oferuje wiele możliwości podlegania ubezpieczeniu na życie. Można je zakupić w formie indywidualnej, a także w bardzo popularnej -formie grupowej. 

Ubezpieczenie grupowe na życie

Jest to ochrona ubezpieczeniowa najczęściej proponowana pracownikom w zakładach pracy. Jest jednym z rodzajów benefitów pracowniczych, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród zatrudnionych. Charakteryzuje się niską składką i standardowym zakresem ochrony. Oznacza to, że zdarzenia polisowe są dobrane do zróżnicowanej grupy odbiorców, jaką są pracownicy firmy i nie ma możliwości modyfikowania lub rozszerzania owej oferty. Za jej wybór odpowiada właściciel firmy, który podpisywał umowę z towarzystwem ubezpieczeniowym. Opłata za składkę ubezpieczeniową pobierana jest automatycznie z wynagrodzenia pracownika, a właściciel firmy ma możliwość wpisania owego ubezpieczenia w koszty prowadzenia działalności. Umowa ubezpieczeniowa zawierana jest na okres jednego roku z możliwością przedłużenia. Ranking – Ubezpieczenie grupowe ma na celu ochronę ubezpieczonego na wypadek śmierci, wówczas świadczenie wypłacane jest osobom uposażonym w polisie do podjęcia owych środków, a także w sytuacji nagłej choroby, wypadku lub doznania uszczerbku na zdrowiu. Wówczas świadczenie za owe zdarzenia wypłacane jest na konto ubezpieczonego jako forma wsparcia w powrocie do zdrowia.

Zalety ubezpieczenia grupowego

Jak wcześniej wspomniano, przede wszystkim jest to niska cena i najbardziej standardowy zakres ochrony. Do ubezpieczenia grupowego można dopisać członków rodziny, np. współmałżonka, co pod względem niskich kosztów jest dość korzystne dla domowego budżetu. Ważne jest także to, że przystępując do takiej polisy nie jest wymagana żadna ankieta medyczna, co dla osób o słabym stanie zdrowia lub w wieku przedemerytalnym ma duże znaczenie. Atutem jest także to, że w wielu przypadkach ubezpieczenie grupowe można kontynuować w formie indywidualnej także po rozwiązaniu umowy z pracodawcą. Niektóre firmy współdzielą koszty polisy na pół z pracownikiem lub pokrywają większą część składki, co sprawia, że jest to jeszcze korzystniejsza opcja zakupu ochrony na życie.

Odpowiednie zabezpieczenie swojego zdrowia i życia powinno być priorytetem dla każdego z nas, zwłaszcza, że wpływa to także na życie naszych bliskich. Zakup grupowego ubezpieczenia na życie jest nie tylko wygodnym rozwiązaniem, ale i praktyczną inwestycją w przyszłość.

Artykuł partnera

Obau.pl

Disqus Comments Loading...
Share
Published by
Obau.pl

Recent Posts

Bezpieczeństwo w podróży – jak wybrać dopasowane ubezpieczenie turystyczne? 

Podróże to czas relaksu, jednak nieprzewidziane sytuacje mogą zakłócić nam długo wyczekiwany urlop. Dlatego kluczowe…

5 dni ago

Jak uzyskać odszkodowanie bez danych sprawcy? 

Stłuczka na parkingu? Kolizja na drodze? A sprawca po prostu odjechał? Tego typu sytuacja to…

5 dni ago

Nie każda szkoda z OC – sprawdź, kiedy ubezpieczenie nie zadziała 

Choć obowiązkowe ubezpieczenie OC zapewnia szeroką ochronę w razie szkód wyrządzonych osobom trzecim, nie działa…

5 dni ago

Więcej niż jedna diagnoza – druga opinia medyczna w praktyce 

Niepewność wobec diagnozy lub sposobu leczenia to codzienność wielu pacjentów. Jednak druga opinia medyczna daje…

5 dni ago

Transformacja TUZ Ubezpieczenia 

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła zmianę formy prawnej TUZ Ubezpieczenia z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych na spółkę…

5 dni ago

Ranking, który mówi więcej niż statystyka. Gdzie w Polsce żyje się najlepiej? 

Warszawa, Lublin i Olsztyn to liderzy najnowszego rankingu jakości życia PZU Lokalnie. Wyniki opracowane we…

5 dni ago