Okres wakacji to zdecydowanie dobry czas na to, by zdecydować się na podróż na Islandię. Jednak przed wyjazdem warto zadbać o kilka istotnych kwestii, także tych związanych z ubezpieczeniem turystycznym.
Jak przed każdą podróżą, także przed wyjazdem na Islandię powinniśmy upewnić się, czy mamy wszystkie niezbędne dokumenty. Polscy obywatele nie potrzebują wizy do podróży turystycznej na Islandię, wystarczy paszport lub dowód osobisty. Pamiętajmy jednak, by dokumenty te były ważne jeszcze co najmniej 3 miesiące od planowanej daty wjazdu. Językiem urzędowym na Islandii jest islandzki, ale większość mieszkańców mówi także płynnie po angielsku. Walutą obowiązującą na Islandii jest islandzka korona (ISK).
Co istotne, system zdrowotny na Islandii jest wysoko oceniany. Jednak pomimo tego, wybierając się za granicę, zawsze warto posiadać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne. Produkt ten obejmie ewentualne koszty leczenia czy ewakuacji medycznej. Warto posiadać także Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Dokument ten uprawnia do korzystania z publicznych usług zdrowotnych na takich samych zasadach, jak obywatele kraju, ale nie zawsze pokryje wszystkie koszty leczenia.
W zależności od budżetu i preferencji każdy z nas znajdzie na Islandii różnorodne opcje noclegowe. W większych miastach, takich jak Reykjavik czy Akureyri, znajdują się luksusowe hotele, pensjonaty oraz przytulne hostele dla podróżujących z ograniczonym budżetem. Z pewnością warto spróbować zmieniać hotele podczas podróży, dzięki czemu będziemy mogli odkryć różnorodne regiony tego państwa.
Niewątpliwie doskonałą opcją dla tych, którzy cenią sobie bliskość natury jest spanie w namiocie lub wynajęcie kampera. Tym bardziej, że na Islandii wiele miejsc oferuje możliwość rozbicia namiotu, zapewniając tym samym niezapomniane noclegi w otoczeniu malowniczych krajobrazów. Natomiast wynajem kampera daje swobodę podróżowania po wyspie i zatrzymywania się w dowolnym miejscu, gdziekolwiek zapragniemy.
Wybierając się na Islandię, powinniśmy pamiętać o odpowiednim ubezpieczeniu turystycznym. Dostępne na rynku rodzaje polis różnią się zakresem ochrony, dlatego warto dokładnie sprawdzić, czy dana umowa obejmuje wszystko, na czym nam zależy.
Zwróćmy uwagę czy nasze ubezpieczenie zawiera:
Nie każdy wie, że w przypadku planowania podróży z wyprzedzeniem, możemy zakupić ubezpieczenie kosztów, które ponosimy w związku z jej organizacją. Taka umowa zadziała, jeśli będziemy musieli zrezygnować lub przerwać podróż np. ze względów zdrowotnych czy śmierci osoby bliskiej. Wówczas odzyskamy do 100% kosztów jakie opłaciliśmy przed podróżą.
Źródło: WARTA
Liczba osób oszczędzających na emeryturę z TFI PZU wynosiła w połowie kwietnia ponad milion. Co…
Do wyzwań współczesnej gospodarki śmiało możemy zaliczyć zmiany klimatyczne. Wpływają one zarówno na życie codzienne,…
Pomimo tego, że jazda na rowerze to przyjemna i zdrowa forma aktywności to niestety czasami…
Nowy projekt edukacyjny, który powstał dzięki współpracy Fundacji Zaczytani.org i Grupy PZU to innowacyjne narzędzie…
Compensa została wyróżniona za najciekawszą innowację w branży finansowej. Kapituła konkursu „Liderów Świata Bankowości i…
Unum wystartowało z nowym programem edukacyjnym „U lekarza”. Akcja ma za zadanie zwiększać świadomość zdrowotną…