Z początkiem marca Concordia Polska Grupa Generali rozpoczyna sprzedaż ubezpieczeń od ryzyka suszy. Jak podaje ubezpieczyciel z oferty mogą skorzystać klienci Concordii, którzy w sezonie jesiennym 2020 roku ubezpieczyli już swoje uprawy od innych ryzyk.
Z informacji opublikowanej przez ubezpieczyciela wynika, że do programu kwalifikują się polisy, w których na każdym polu przynajmniej jedna działka była określona zgodnie z Geoportalem oraz umowy ubezpieczenia, w których ochroną było objęte przynajmniej jedno pole o łącznej powierzchni nie mniejszej niż 5 ha.
Od ryzyka suszy rolnicy mogą ubezpieczyć wyłącznie zboża ozime na działkach o powierzchni przekraczającej 5 ha. W ogólnych warunkach ubezpieczenia możemy znaleźć również informację odnośnie występowania franszyzy redukcyjnej, która wynosi 25% sumy ubezpieczenia. W praktyce oznacza to, że wypłata odszkodowania będzie pomniejszana właśnie o jej wartość. Jak wiadomo zapis ten wynika z przepisów ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.
Ubezpieczenie upraw od ryzyka suszy objęte jest dopłatą z budżetu państwa w wysokości do 65% i będzie dostępne w ofercie ubezpieczyciela do 31 marca.
– Jako firma, która od ponad 20 lat ubezpiecza polskich rolników i jest liderem na tym rynku, chcemy być dla naszych klientów partnerem w zarządzaniu ryzykiem w gospodarstwie rolnym. Dlatego już trzeci rok z rzędu, jako jedna z nielicznych firm ubezpieczeniowych, dajemy naszym klientom możliwość zabezpieczenia upraw przed suszą – wyjaśnia Krzysztof Mrówka, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Polska Grupa Generali.
Ubezpieczyciel od lat tworzy produkty ubezpieczeniowe właśnie dla branży agro. Dzięki bogatej ofercie rolnicy mogą w pełni chronić swoje gospodarstwa rolne oraz uprawy.
Od niedawna też właściciele gospodarstw rolnych, a jednocześnie klienci Concordii Polska mogą korzystać z portalu i-rolnik.pl. Za jego pomocą zgłoszą szkodę, sprawdzą jej status oraz przebieg całego procesu likwidacji. Dodatkowo platforma zawiera wiele cennych informacji z dziedziny ubezpieczeń i rolnictwa, a także pozwala na śledzenie prognozy pogody czy ceny skupów.
Przypominamy, że ubezpieczenie upraw to ubezpieczenie majątkowe, w którym do 65% składki za polisę jest dotowane przez budżet państwa. A producenci rolni, którzy pobierają dopłaty bezpośrednie zobowiązani są do ubezpieczenia minimum połowy swoich upraw od co najmniej jednego z ryzyk związanych z niekorzystnymi zjawiskami klimatycznymi, np. od ujemnych skutków przezimowania, gradu, przymrozków wiosennych, huraganu, deszczu nawalnego czy właśnie suszy.
Warto wspomnieć też, że od sierpnia produkty dedykowane dla sektora rolnego będą oferowane pod nazwą Generali Agro.
Źródło: Concordia Polska Grupa Generali
Ferie zbliżają się wielkimi krokami i pomimo tego, że póki co na horyzoncie nie widać…
Ubezpieczenia to bardzo ważny element ochrony rolnika i jego działalności. A dodatkowa ochrona od ryzyk niewymienionych…
Jak wiadomo umowy ubezpieczenia dotowanego można zawierać w zakładach ubezpieczeń, które podpisały umowy z Ministrem…
TUW PZUW w swojej strategii na 2025 rok stawia na transformację energetyczną i inwestycje infrastrukturalne,…
Od połowy listopada Europ Assistance Polska znajduje się w nowej siedzibie – kompleksie biznesowym myhive…
Niewątpliwie dobór odpowiednich odmian roślin ma istotne znaczenie dla rolników – zwłaszcza w obliczu zmian…